X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Jak dbać o piersi po porodzie
Odpowiedz

Jak dbać o piersi po porodzie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Britka Przyjaciółka
    Postów: 70 24

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biust to jedna z najbardziej istotnych części kobiecego ciała. Nikomu nie trzeba mówić, jak on oddziałuje na wyobraźnię facetów. Zadbane i jędrne piersi, a do tego otoczone gładkim dekoltem dodają nam niesamowitej pewności siebie. Niestety, ciąża i karmienie piersią zmieniają biust. Najczęściej na gorsze.
    Co robicie, by zmiany te nie utrwaliły się, a po porodzie piersi szybko odzyskały dawną formę? Jak dbacie o piersi, by były piękne, zadbane i zdrowe?

    Osetta lubi tę wiadomość

  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 4 września 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie karmiłam ale moje piersi bardzo urosły w ciąży i są zdecydowanie bardziej obwisłe staram się troszkę wykonywac najprostsze cwiczenia i używam balsamu specjalnego do biustu no i prysznic zimy ciepły na zmianę.
    I dobry stanik potrafi zdzialac cuda. Ogólnie kupiłam sobie tydzień temu tabletki na poprawę stanu biustu (mają ujędrniać i powiększać ale zobaczymy jak będzie).

  • Vienne Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 16 października 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży smarowałam piersi Evelinem czy jak się to tam pisze i krem naprawdę pomógł. Mam kilka rozstępów, ale są one praktycznie gołym okiem niezauważalne. Generalnie jestem bardzo zadowolona z biustu swego. Trochę przydałoby się je ujędrnić bo są duże ale nie narzekam. Co do tabletek to jakie kupiłaś? Bo czytałam ostatnio i zastanawiałam sie czy to działa.

  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 16 października 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmię ponad 2 lata, w międzyczasie raz poroniłam i teraz jestem na początku drugiej ciąży. Z perspektywy czasu chyba najwięcej można zrobić w ciąży. Piersiom najbardziej szkodzą gwałtowne zmiany, to w ciąży się dzieje, bo w krótkim czasie potrafią zmienić rozmiar kilka razy. Wtedy one dostają najbardziej po tyłku, a wygląd po ciąży to po prostu skutki. Po porodzie możemy jeszcze raz im dowalić poprzez gwałtowne zmiany w laktacji. Nie odstawiać dziecka z dnia na dzień, starać się łagodnie, aby one też stopniowo dostosowywały produkcję. W miarę możliwości pozwolić się im wyciszyć samodzielnie, bez tabletek. Czasem jest mus, ale część kobiet decyduje się na nie, bo myśli, że trzeba - nie trzeba. Najgorsze co stało się z moim biustem to rozstępy, już zbladły, ale gęstość skóry jest tam słabsza. Nie mam okropnych zwisów, ale nie są tak jędrne jak przed pierwszą ciążą. Żałuję, że nie smarowałam ich jak brzucha

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 17 października 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perfect bust, nie wiem czy działaja ale zobaczymy, przetestujemy :) Ogólnie to znacie jakieś ćwiczenia na biust?

  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 17 października 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osetta wrote:
    Perfect bust, nie wiem czy działaja ale zobaczymy, przetestujemy :) Ogólnie to znacie jakieś ćwiczenia na biust?

    Ćwiczyć możesz jedynie klatkę piersiową, mięśnie pod spodem na których są piersi, może trochę przyczepy się wzmocnią. Ale biust sam w sobie to gruczoł plus tłuszcz, a trenować to można tylko mięśnie :(

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Pewna Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 22 października 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiedyś znajoma bokserka pokazała mi proste ćwiczenie na ujędrnienie składamy dłonie na wysokości piersi jak do modlitwy po czym kierujemy je w stronę klatki piersiowej i regularnie dociskamy do siebie dłonie :Dczy działa???nie wiem nigdy nie byłam na tyle systematyczna by na sobie to wypróbować... Co do perfect bust to brałam tabletki rok temu i mi pomogły, tak wiec moim zdaniem nie jest to tak do końca jedynie placebo.

  • zwaniola Przyjaciółka
    Postów: 93 38

    Wysłany: 13 stycznia 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze jest wybrać dla siebie odpowiedni biustonosz na czas ciąży i karmienia Taki który będzie w odpowiedni sposób podtrzymywał biust. Na zwiększający się obwód jest łatwy sposób - wystarczy w pasmanterii nabyć tzw. "przedłużkę", którą można zapinać na dalsze haftki.

    Z miseczkami jest trudniej - tak wieć dobrze jest kupić sobie stanik o większej miseczce.

    No i lepiej wybrać zabudowany bo dzięki temu będzie miejsce na wkłądki laktacyjne.
    Zerknij sobie na przykład tutaj
    https://www.biustonoszedokarmienia.pl/koszule-nocne-ciazowe-do-karmienia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2020, 13:10

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 18 czerwca 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie sama zastanawiam się czy nie poddać sie zabiegowi modelowania piersi. Raczej nie będzie to powiekszanie piersi implantami ( bo trochę obawiam się takich zabiegów) ale mniej inwazyjne działania. Brałam pod uwagę raczej zabiegi typu przeszczep tłuszczu z jednego miejsca ciałą w drugie.Czytałam sobie o nich sporo oraz mają one znacznie mniejsze ryzyko powikłań, jednocześnie dając dobre efekty powiększenia.

    Widzialam takie możliwości w tym gabinecie dermatologii estetycznej w Krakowie https://bonadea-krakow.net.pl/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2020, 12:06

  • Anetpis Koleżanka
    Postów: 62 2

    Wysłany: 16 listopada 2023, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam niesamowity kompleks. Piersi nie sa małe ale z wiekiem znacznie obwisły.Dodatkowo po karmieniu piersią straciły objętość tak wieć obecnie wyglądają jak dwa wiszące puste worki. No i to wszystko powoduje u mnie niesamowite kompleksy powodowane ich wyglądem. Zastanawiałam się nad tabletkami ale czy tabletki sa jedynie na powiekszenie piersi? Czy są w stanie podnieśc obwisłe?

  • dkdk Koleżanka
    Postów: 93 1

    Wysłany: 16 listopada 2023, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jakie masz oczekiwania co do tabletek ale tabletki na pewno nie zmienia wyglądu skóry.Nie będa miały takiego działania.... Ale potrafią pobudzić komórki piersi do wzrostu. Dzięki temu objętość biustu powinna się zwiększyc i piersi powinny się podnieść oraz poprawić jędrność. Na pewno optycznie bedą wygladały lepiej.Polecam Ci perfect Bust. Bo sama i koleżanka brałysmy.

  • Anetpis Koleżanka
    Postów: 62 2

    Wysłany: 16 listopada 2023, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To są tabletki czy żel do biustu? Bo jesli chodzi o kremy to straciłam jakąkolwiek nadzieję, wiele ich wypróbowałam jednak działanie.... średnie.

  • dkdk Koleżanka
    Postów: 93 1

    Wysłany: 17 listopada 2023, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sa to i tabletki i krem ale warto kupić sobie obie opcje. Tabletki powiększaja, natomiast krem jeśli jest regularnie stosowany, znacznie poprawia jędrność oraz zapobiega rozstępom.Zresztą sam w sobie jest bardzo przyjemny.

  • Anetpis Koleżanka
    Postów: 62 2

    Wysłany: 17 listopada 2023, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile trzeba je brać?

  • dkdk Koleżanka
    Postów: 93 1

    Wysłany: 17 listopada 2023, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W przypadku perfect bust zalecane jest przyjmowanie tabletek przez 2-3 miesiace a nie krócej, bo liczy się tutaj cierpliwość. Sama trochę jednak przedłużylam kurację bo brałam je przez 5 miesięcy.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ