BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > III trymestr > Indukcja porodu za pomocą oksytocyny czy cewnika(balonika Foleya)?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Paulina Grudzień
Koleżanka
1

Wysłany: 30 maja 2018, 07:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej dziewczyny. Chcialam zapytać czy miała któraś z was wywoływany poród oksytocyna bądź za pomoca balonika?? Termin mam na 4czerwca , lekarz kazał się wstawić do szpitala 7 czerwca jeśli nic się samo nie ruszy. Już wszystkich sposobów próbowałam i nic. Nie oszczędzałam się wcale w ciąży. Szyjka skrócona do zera miękka ale rozwarcia brak. Dlatego lekarz kazał nastawić się na indukcję porodu. Bardzo się boje :( czy któraś z was może podzielić się swoimi doświadczeniami bądź sprawdzonymi sposobami na wcześniejszy poród ( uniknięcie indukcji ) ?

Paula.

MiMiMI
Debiutantka
2

Wysłany: 10 czerwca 2018, 09:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja mialam podana oksytocyne. Odeszły mi wody plodowe 5 dni przed terminem, ale nie było akcji skurczowej. Akcja się rozkręciła ale stanęło przy 8 cm i zdecydowano na cc. Ale u mnie szyjka była długa i zamknieta, zupełnie nie przygotowana do porodu. Dziewczyna obok na,sali miała indukcje i szybko poszło - skurcze, wody, parte i bach dziecko na świecie

Synek na świecie, córeczka w brzuszku - szczęścia rok po roku :)

MiMiMI
Debiutantka
2

Wysłany: 10 czerwca 2018, 09:08
Cytuj | (1) | Zgłoś
A w ciąży też się nie oszczedzalam, dlugo pracowalam, co 2 dzien cwiczylam, codziennie skakalam na piłce i pilam jakies napary z lisci malin. I guzik

Dariah lubi tę wiadomość

Synek na świecie, córeczka w brzuszku - szczęścia rok po roku :)

Magdzia85F
Autorytet
3087

Wysłany: 24 czerwca 2018, 20:32
Cytuj | (0) | Zgłoś
Miałam indukcję w 41t2d. Od 13 podawano mi oxy, która nic nie ruszyła do 21. O 22 lekarz zrobił mi masaż szyjki i odeszły mi wody. Potem było już szybko. Cały czas podawano mi oxy, bo bez skurczy zero.
O 0:54 córeczka była ze mną.

Wiadomość wyedytowana przez autora 24 czerwca 2018, 20:32

Adusia <3 3640gr i 54 cm Szczęścia!
5g4ip2.png
qiOmp2.png

Alala
Ekspertka
143

Wysłany: 28 czerwca 2018, 09:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Też miałam indukcję. Najpierw balonik, który wypadł po 6 godzinach i niby nie zrobił dużego rozwarcia, ale potem przez noc poszło na 3 palce. O 10 podana oksy i od razu odstawiona, bo małemu poleciało tętno(ale z tym był problem wcześniej już), o 17 druga próba i już ok, ale na mnie kroplówka nie działała i skurcze pomimo pełnego rozwarcia i tak były zbyt słabe. Poród zakończony vacuum o 18:45

synuś <3 01.05.2018
synuś <3 26.06.2019

3jgxskjokvgypukh.png
kropek <3

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)