X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Immunoglobulina anty-D
Odpowiedz

Immunoglobulina anty-D

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kiddy Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 20 listopada 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wie któraś gdzie w Warszawie można od ręki dostać preparat immunoglobuliny anty-D na już czy wszędzie jest na zamówienie i ile czasu czekałyście?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 22:08

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ma teraz podobną sytuację. Tez musiałaś wziąć w 28 tygodniu? Ile płaciłaś?

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Kiddy Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, niestety nie ominęła mnie ta wątpliwa przyjemność, koszt około 400zl w zależności od apteki do której pójdziesz.

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie krzyknęli 700-800 w zależności od apteki. Teraz czekam aż sprowadzą mi tę za 400, ale póki co nie odzywają się do mnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2017, 16:05

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Kiddy Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    800???? To jakaś przesada jest, to aż niemożliwe żeby apteka tyle zarabiała na preparacie, a skąd jesteś? A nie masz przypadkiem 2 ampułek na recepcie?

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mam 2 ampułki. To cena za 2. A ty miałaś jedną? Gdzieś właśnie czytałam, że jedne dziewczyny mają 2, inne tylko 1. Moja bratowa w ogóle w ciąży nie miała zastrzyku, choć rodziła w tamtym roku. Jej koleżanki, które teraz rodziły i też mają rh- nie dostały recepty w ciąży, tylko normalnie przy porodzie. Zastanawiam się, czy jest sens w ogóle go teraz przyjmować, skoro i tak nie planujemy 2 dziecka, a ja będę rodzić przez CC za 2 miesiące.
    Lekarz nawet nie powiedział mi co ma na celu teraz ten zastrzyk, skoro raczej w pierwszej ciąży ryzyko konfliktu jest minimalne. Nikt z rodziny, ani ze znajomych mimo odmiennych RH konfliktu nie miał. Ja mam Rh- po mamie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2017, 15:21

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Kiddy Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostateczną decyzja czy wykupisz receptę należy do Ciebie, ale to że lekarz przepisał Ci immunoglobulinę świadczy tylko o Jego świadomości i znajomości problemu. Tak się składa że na chwilę obecną profilaktyka konfliktu RhD w trakcie ciąży nie jest obowiązkowa, a jedynie zalecana i nie jest niestety refundowana. Dlatego też wiele kobiet z tego rezygnuje. Inna część kobiet też nie jest wogole informowana o czymś takim jak profilakryka śriódciazowa. Natomiast druga część profilaktyki konfliktu RhD stosowana jest już po porodzie u RhD- które urodziły dodatniego dzidziusia i to się już dostaje w szpitalu za darmo bo jest refundowane. Tu masz link do zaleceń http://www.rckik-warszawa.com.pl/zalecenia-dotyczące-stosowania-immunoglobuliny-anty-rhd-w-profilaktyce-konfliktu-matczyno-płodowego.html Dziwi mnie tylko dlaczego masz dwie ampułki, czy obie w dawce 300ug? W profilaktyce srodciazowej zalecana jest 1 dawka 300ug. Najlepiej to porozmawiaj z lekarzem prowadzącym o co chodzi, z czego to wynika że zapisal Ci dwie, to on zajmuje się Twoja ciąża i napewno Ci wszystko wyjaśni.

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co widzę mam 2 ampułki po 150, ale u nas jest taki koszt. Nie wiem skąd te przebitki w aptekach. Apteka, która miała sprowadzić mi taniej, czyli za 400 zł nie odzywa się, więc czekam. Mają mój nr i mają dzwonić. W tych, co mogą też sprowadzić, lub mają np. sztukę na stanie ceny są kosmiczne. Ale pomimo chęci 700 czy 800 zł za to nie dam.

    Czytałam to rozporządzenie. Moim zdaniem skoro to takie niezbędne, to powinni to refundować. Czytałam też na innych stronach o tym i ten zastrzyk ma niby lepiej chronić kolejną ciążę. Ja mam wrażenie, że raczej mój lekarz umówił się z apteką na niższą cenę i tam kieruje pacjentki, tyle, że ja jestem pierwsza i jeszcze nie zdążyli tego ściągnąć z hurtowni. Mnie lekarz powiedział, że to będzie kosztowało 200 zł, więc jestem mega zaskoczona po tym co usłyszałam w aptece. Przy koszcie 200 zł nie wypytywałam, ale jak to będzie prawie 1000, to już co innego. Kolejną wizytę mam dopiero 7 stycznia, więc będzie i tak za późno na dopytanie się, i zastrzyk. Nawet nie zdążyłam z nim porozmawiać na ten temat. Powiedział tylko, że teraz zmieniło się to, że tylko po porodzie się otrzymuje zastrzyk i, że podaje się go też w ciąży. Wypisał receptę i info dla pielęgniarki, i to wszystko.

    Gdyby zastrzyk kosztowałby 200 zł, to nie zastanawiałabym się, ale przy koszcie, jaki tu podają, to już mam wątpliwości, czy to naprawdę niezbędne. Przecież nie wiem jeszcze jaką grupę ma dziecko i czy w ogóle jest to potrzebne, a planujemy tylko jedno.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • nati85 Koleżanka
    Postów: 54 46

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzilam w 2011 i 2016 r. Mam ujemneRh a mąż dodatnie. Po pierszym porodzie dostalam zastrzyk z immunoglobulina (dziecko z dodatnim Rh), po drugim juz nie, ale dziecko ujemne. Teraz jestem w 3 ciazy i nic brac nie będę, dopiero po porodzie. Moje dzieciaki poki co zdrowe i urodzily sie w terminie z waga ponad 4kg. Moja tesciowa tez konfliktowa (na szczescie tylko w zakresoe krwi) i urodzils czworke zdrowych dzieci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2017, 18:31

    Synus 2011
    Coreczka 2016
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Nati. Uspokoiłaś mnie. W międzyczasie rozmawiałam z bratową i ona też jak się okazało miała podobną sytuację, a w ciąży nie miała zastrzyku, tylko po. Urodziła dwójkę dzieci. Drugie rok temu. Jej koleżanka podobnie. Czyli jednak zastrzyk to po prostu czysta profilaktyka, a jego brak nie stanowi ryzyka dla pierwszego dziecka. Lekarze powinni mówić takie rzeczy, a nie jak mój, że teraz jest to stosowane przed porodem, wypisał receptę i polecił aptekę.

    nati85 lubi tę wiadomość

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • nati85 Koleżanka
    Postów: 54 46

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale kontroluje przeciwdziała.

    Synus 2011
    Coreczka 2016
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ