X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Ile przytyłyscie w trzecim trymestrze?
Odpowiedz

Ile przytyłyscie w trzecim trymestrze?

Oceń ten wątek:
  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 5 listopada 2015, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, nigdzie nie widzę takiego tematu, przepraszam jeśli jednak przeoczyłam. Jest o pierwszym trymestrze i o drugim, o całej ciąży, a dla mnie osobiście są to ważne informacje, ponieważ przede mną właśnie trzeci trymestr i chciałabym wiedzieć czego się mogę spodziewać - czy więcej niż w drugim, może mniej? Wiadomo każda ciąża jest inna, ale jak to było u Was? Nie chodzi mi o samą wagę, ale też o inne sprawy np. opuchliznę i zatrzymanie wody, dużą, lub małą wagę maluszka ilość wód płodowych itp. Podyskutujmy - jeśli nie ma przeciwwskazań, to niech to będzie osobny temat, tylko o trzech ostatnich miesiącach, tak żeby nie szukać po tematach. Podzielicie się doświadczeniami?

    961le6ydzx2vaobx.png
  • cytrynówka Autorytet
    Postów: 370 490

    Wysłany: 6 listopada 2015, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie w każdym z trymestrow przytyłam po 3kg, ale ten ostatni jeszcze przede mną przez 1,5 miesiąca... Dziecko teraz najszybciej rośnie, więc ja rosnę razem z nim :D

    ug37hdgeo4bxjxq2.png
    f2wl6iyeydwn0wui.png

    BETAHcg 2.01.2019 7326,00 :D
  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 6 listopada 2015, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się pomału denerwuję, bo w drugi zakończę chyba z siódemką na plusie, fakt, że w pierwszym trymestrze nie przybrałam nic, ale ponoć w trzecim tyje się najwięcej. No a niektórzy mówią, że w drugim, bo rośnie cała "struktura" dla maluszka a w trzecim już tylko sam maluszek. Sama już nie wiem, nie chcę zaszkodzić mojemu skarbowi, ale przed ciążą byłam dość szczupłą osobą i boję się wyniku 20 na plusie :\ Kocham moje maleństwo, ale chciałabym jeszcze kiedyś być zadowolona ze swojego wyglądu. Jedno mnie dziwi - pomimo dość sporego u mnie przyrostu wagi to wszyscy mówią, że praktycznie nie widać po mnie, mam tylko trochę brzuszka i ogromniaste piersi to fakt, ale to tyle.

    961le6ydzx2vaobx.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 6 listopada 2015, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpinam się do tematu :) też chętnie dowiem się co mnie czeka! :)
    III trymestr zaczynam z wagą +10,5 kg z czego 1,5 kg przybrałam w I trymestrze a kolejne 9 kg w II trymestrze...
    Z czego makabryczne tempo przybierania zaczęło się ok 24/25 tygodnia...
    I chętnie poczytam jak to było u Was :)
    rozmawiałam z mamą i powiedziała, ze ona przybierała tak dużo do ok 35 tc a potem nawet trochę spadło :)
    fajnie byłoby się wyrobić w 15 kg ale nie wiem czy to realne :/
    dodam, że nie objadam się... jestem w miarę możliwości aktywna, wiadomo, czasem skuszę się na kostkę czekolady ale nie jem za dwoje... w zasadzie cały czas odżywiam się tak samo... a dopiero od kilku tygodni waga tak galopuje

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 7 listopada 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam przybierać w drugim trymestrze, ale to ruszyło z kopyta. Ważenie z przedwczoraj dało mi 6 kg na plusie, mam nadzieję, że w siedmiu się wyrobię a trzeci trymestr to już dla mnie całkowita abstrakcja :o Ciąża u mnie prawidłowo na szczęście przebiega stąd korzystam i ćwiczę aerobik w wersji lżejszej i świetne treningi z piłką z YouTube, a co do jedzenia to jem mało, taki nawyk mi pozostał jeszcze z przed ciąży, nie mam zachcianek, nie piję słodzonego, no ale co mam przybrać to przybiorę mówi się trudno, byleby dzidzi zdrowe było :) Także czekam na wypowiedzi dziewczyn, które kończą bądź zakończyły trzeci trymestr. Jak to u Was jest/było, nie bądźcie takie - napiszcie ;)

    asiam lubi tę wiadomość

    961le6ydzx2vaobx.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 8 listopada 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u mnie w pierwszym trymestrze 2kg, w drugim 5 kg no i teraz poczekam do końca ile wyniesie waga. W pierwszej ciąży przytyłam ogółem jakies 18 kg ale fakt że dużo leżałam i ogólnie obijałam się co przekładało się na moje jedzenie bo ciągle coś żułam ;). Teraz przy 1,5 rocznej córce mój styl życia jest taki sam jak przed ciążą i może dlatego narazie mniejsza waga

    80e684ff13.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w całej ciąży przytyłam 13 kg. 4 kg w ostatnim trymestrze.. w 2 trymestrze najwięcej. Ale poszło w sumie w brzuch głównie.. odżywiania się bardzo racjonalnie ;)

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 9 listopada 2015, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja nie przesadzam z jedzeniem a tyję strasznie. Kończę 36 tydzień z 16 kg+. Z czego 7 kg w ostatnim trymestrze. Cóż... Niestety zaczęły robić mi się rozstępy mimo stosowania kremów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2015, 01:38

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka1983 wrote:
    Hej, ja nie przesadzam z jedzeniem a tyję strasznie. Kończę 36 tydzień z 16 kg+. Z czego 7 kg w ostatnim trymestrze. Cóż... Niestety zaczęły robić mi się rozstępy mimo stosowania kremów
    A byłaś szczuplutka przed ciąża? 16 kg to nie jest jeszcze źle;) na rozstępy polecam mustela 9 miesięcy , nie jest najtańszy ale działa. Mam straszna skłonność do rozstepow a po tym specyfiku nic mi nie wyszło.. podobno dobry jest też w zastosowaniu po ciąży. Zobaczymy

  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 9 listopada 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na rozstępy Bio Oil - także nie jest tani, ale bez kitu nie dość, że póki co się nie robią nowe, to jeszcze stare poodchudzaniowe mi zmniejszył. Koleżanka mi poleciła, która w całej ciąży utyła aż 26 kg i skóra jej popękała, a Bio Oil pomimo, że zaczęła stosować go dopiero wtedy, dużo jej pomógł.

    961le6ydzx2vaobx.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 12 listopada 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znam dziewczyny które przez całą ciążę przytyły w granicach 30kg to nie żart...tak też można więc te kilkanascie kg to nie tak dużo :) mam kolezanke która w pierwszej ciazy własnie przybrała cos ok 30 kg i widac było po niej całej jakby ktoś ją dosłownie napompował a teraz jest w drugiej ciąży na końcówce i całkiem inaczejniz w poprzedniej bo tylko 13 kg do przodu wiec różnie z tą wagą jest :)

    80e684ff13.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 trymestrze było rożnie,albo przez tydzień nic, albo tyci tyci, ostatni miesiąc miałam problem z wielowodziem więc potrafiłam 1kg w ciągu kilku dni ale to były wody. Ogólnie przybrałam jakieś 16kg (byłoby z 14 gdyby nie wody) i teraz 4tyg po porodzie mam do zrzucenia 4kg.
    miałam wielki brzuch i ani jednego rozstępu, używałam zwykłej oliwki na zmiane z balsamem który stosuje normalnie codziennie.

    Valentina lubi tę wiadomość

  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo dziewczyny! Niepokoję się z lekka, bo to w sumie tak, że zaczęłam tyć od początku 2 trymestru i tyłam lawinowo tak, że pod koniec drugiego miałam 8 kg na plusie. Jednak na początku trzeciego schudłam 1 kg, a ponadto od tygodnia waga stoi w miejscu. Byłam już po tym schudnięciu na wizycie i dzidziuś rośnie książkowo, a nawet lepiej i lekarz powiedział, że widocznie musiała mi się woda zatrzymać, albo coś zeszło ze mnie, bo dziecko urosło. Mimo tego ja cały czas myślę, czy mały rośnie i najchętniej ważyłabym go codziennie, no ale jego ruchy czuję i są coraz bardziej mocne, tak jakby faktycznie rosło. Dodam, że ćwiczę aerobik i jogę dla ciężarnych, za co mnie lekarz pochwalił, ale może to też i to miało wpływ na spadek wagi? Z jednej strony dobrze, że nie tyję dużo pod warunkiem, że pyś rośnie, ale z drugiej mam obawy o dziecko i boję się też w drugą stronę, że to cisza przed burzą gwałtownego przyrostu nie wiadomo ile. Sorki za tak długi tekst, ale czy któraś z Was miała podobnie, takie wahania wagi, czy cały czas było do przodu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2015, 13:46

    961le6ydzx2vaobx.png
  • d84 Autorytet
    Postów: 2125 1098

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 trym +3kg
    2 trym +7,4kg
    3 trym do 36tc +4,1kg
    czyli póki co 14,5kg na plusie

    uska31 lubi tę wiadomość

    17/2/2016 B
    11/3/2018 I
  • aneczka1985 Koleżanka
    Postów: 36 79

    Wysłany: 13 lutego 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 38 tygodniu i łącznie jakieś 9 kg na plusie. Chciałabym do porodu przytyć jeszcze maks. 2 kg ale czy mi się to uda to nie wiem.

    p19uk0s350c5hp5v.png
  • buba25 Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 2 marca 2016, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem w 33 tygodniu i mam jakieś 13 kg na plusie.
    ogólnie to do 7 miesiąca tyłam po 1 kg na miesiąc i nie miałam żadnych rozstępów. dopiero teraz waga ruszyła mocno do przodu i rozstępy też się pojawiły, stosuje bio oil i oliwke dziecięcą.
    nie ma co przejmowac się wagą za bardzo, najważniejsze żeby dziecko zdrowe było i żebyśmy się dobrze czuły a kilogramy się potem zrzuci jakoś. Pozdrawiam ;)

  • Motylkowa1 Przyjaciółka
    Postów: 185 43

    Wysłany: 21 maja 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w 1 trymestrze 1.5kg w drugim 7 i trzeci jest już kolejne 1.5kg. Nie jem za dwoje. Zdrowe posiłki. Basen .Spacery.zaczynam 29 tydz plus 10kg. Mam nadzieje ze teraz zwolni trochę waga

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2016, 11:19

    Nasza myszka jest już z nami
  • Emma1985 Ekspertka
    Postów: 159 172

    Wysłany: 22 maja 2016, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 trymestr 1kg
    2 trymestr 9kg
    3 trymestr wlasnie zaczynam i nie chcislabym wiecej niz 3-4...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jutro zaczynam 33 tydzień i +6
    mam nadzieję, że w 10 się zamknę :)

  • Mammija Znajoma
    Postów: 30 12

    Wysłany: 23 maja 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tycie to indywidualna sprawa - kazda kobieta tyje w ciazy inaczej- jedne pod koniec nadrabiaja jedne cala ciaze przybieraja rownomiernie, inne nie tyja wcale...
    Ja akurat po raz drugi tyje tak samo
    1 trymestr o 2-3 kg
    2 trymest ok 0,5 kg na tydzien
    A teraz waga stoi od 1,5 miesiaca mam plus minus 10kg bo teraz juz przybiera u mnie dziecko wiec pewnie skonczy sie ja z 1 synem i bedzie plus minus 12kg.
    Plus minus bo rozbiaznosc kilograma w ciazy to zadna rozbieznosc jeden dzien jestes bardziej opuchnieta drugi mniej.

    Jedno jest pewne ze w szpitalu zostanie 5-7kg ;) wiec dziewczyny nie stresujcie sie, nie da sie tego uniknac przytyc trzeba, ale zgubic wcale nie jest trudno :)


    dev198pr___.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ