X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Ile przytyłyście w II trymestrze ?
Odpowiedz

Ile przytyłyście w II trymestrze ?

Oceń ten wątek:
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 10 lutego 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Canton ja też mam małą ilość wód płodowych i też u mnie 28 tydzień, jestem spanikowana, bo okazało się, że łożysko mam już II/III stopnia, chociaż przepłwy jak na razie dobre. Wizytę u lekarza prowadzącego mam w poniedziałek. A Tobie co zalecił lekarz na ilość wód, picie tylko??? Mówił może o jakiś konsekwencjach??? Strasznie się boję...

  • canton Koleżanka
    Postów: 39 17

    Wysłany: 11 lutego 2016, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prywatny ginekolog zalecił picie 3 litrów wody. Ginekolog na NFZ stwierdziła ze to wszystko się zmienia i najlepiej powtórzyć badanie w 36tyg ciąży. Zdziwiłam się ze nie dostałam skierowania do szpitala na kroplówkę, na pewno powtórzę badanie i przycisnę lekarkę jeśli faktycznie poziom wód będzie nadal niski. Też się bardzo boje ponieważ nie chce stracić kolejnego dziecka.Pije i pije.. Daj znać co lekarz u Ciebie powiedział

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 11 lutego 2016, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Canton a jaki mialaś AFI, bo ja na granicy normy 5,2 a norma jest od 5 do 20. Moim zdaniem opinia pani ginekolog na NFZ jest nieco dziwna, bo 36 tydzień to taka odległa data, że ja bym szybciej poprosiła o kolejne usg, bo to się bada na podstawie usg. Ja też obawiam się skierowania na szpital i już zaczęłam liczyć ilość ruchów dziecka, aby mieć pewność, że z synkiem wszystko ok. U mnie dochodzi sprawa łożyska, więc tym bardziej obawiam się szpitala.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś zaczynam III trymestr z 6 kg na plusie. Z czego niecały kg w pierwszym i pozostałe w drugim trymestrze. Mam nadzieję, że przez te ostatnie 3 miesiące za dużo już nie przytyję. Chociaż planuję karmić piersią i wierzę, że wszystko zgubię po porodzie :-)
    Poza tym z dzidzią wg lekarza wszystko ok. Ilość wód w normie. Także wyjątkowo dobrze mi idzie ta ciąża :-)

    Gagaga lubi tę wiadomość

  • Telashe Autorytet
    Postów: 448 1096

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaczęliśmy 3 trymestr z +5 kg i podobnie jak przedmówczyni kilogram w pierwszym a później resztę w drugim :)

    Chica Mala lubi tę wiadomość

    oLWKp1.png Sergiusz <3
  • antoszka Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 30 kwietnia 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    28 tydz. i +7kg od wagi sprzed ciąży, teraz dosyć szybko waga idzie w górę, bo 2-3kg na miesiąc, a w I trymestrze chudłam: w 12tc miałam 5kg na minusie, a potem już w górę...

    Anetka :D 18.07.2016
    dqpr9vvjts2l1zsu.png
  • Paulka123 Autorytet
    Postów: 840 884

    Wysłany: 1 maja 2016, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 28 tydzien i jestem 3 kg na plusie. I trymestr bylam kilo na minusie. Zobaczymy jak to dalej pojdzie.

    Alicja- nasza księżniczka :) ur. 5.08.2016
    Leszek- mały zbój ur. 13.12.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzisiaj wkroczylam w III trymestr i jestem 9,5 kg do przodu,,,dalam czadu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak czytam wasze kilogramowe postępy, to zaczynam się trochę martwić. W pierwszym trymestrze schudłam 3 kilo, a w drugim przytyłam 2. Czyli jestem jeszcze kilogram na minusie. Dokładnie dzisiaj wkroczyłam w III trymestr. Co prawda nie należę do osób szczupłych, ale tych kilogramów powinno być chyba ciut więcej.

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 14 marca 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj kończę II trymestr i +2,9 kg

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I trymestr -2,5 kg
    II trymestr +5 kg

    w sumie +2,5 kg, teraz cały III trymestr przede mną. Warto dodać, że od 2 tygodni jestem na diecie cukrzycowej (ale nie jakiejś bardzo rygorystycznej).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2017, 11:30

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • Goszu Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I trymestr- 0kg
    II trymestr- 4 kg
    III trymestr jak na razie 2 kg (29 tydzien+3 dni)- zapowiada się, że jeszcze mogę sporo przytyć, skoro idzie 1 kg tygodniowo :/

  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 15 maja 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja juz mam 13kg na plusie :( waga startowa 67kg przy wzroscie 181... teraz jestem w 28 tyg i dzisiaj waga pokazala 80kg!! JESTEM RPZERAZONA, BO JEM NORMALNIE, CWICZE PROGRAMY OD LEWANDOWSKIEJ I cHDAKOWSKIEJ DLA KOBIET W CIAZY, UNIKAM SLODKIEGO I PUSTYCH KALORII... pytalam poloznej to mi powiedziala, ze niektore kobiety tak maja :/ marna pociecha, ja sie czuje okropnie :( chociaz fizycznie wszystkie badania sa w normie, cisnienie tez, cukier tez... wiec nie wiem codlaczego tak sie dzieje :(

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 15 maja 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jenni wrote:
    ja juz mam 13kg na plusie :( waga startowa 67kg przy wzroscie 181... teraz jestem w 28 tyg i dzisiaj waga pokazala 80kg!! JESTEM RPZERAZONA, BO JEM NORMALNIE, CWICZE PROGRAMY OD LEWANDOWSKIEJ I cHDAKOWSKIEJ DLA KOBIET W CIAZY, UNIKAM SLODKIEGO I PUSTYCH KALORII... pytalam poloznej to mi powiedziala, ze niektore kobiety tak maja :/ marna pociecha, ja sie czuje okropnie :( chociaz fizycznie wszystkie badania sa w normie, cisnienie tez, cukier tez... wiec nie wiem codlaczego tak sie dzieje :(

    Wreszcie ktoś kto mnie zrozumie, bo do tej pory wszystkie tu wręcz chudną w ciąży, albo tyją 2-3 kg....

    jenni lubi tę wiadomość

    dev319pr___.png
  • doti215 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 maja 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I trymestr 1kg
    II trymestr 6,5kg

    Waga 56,5kg na początku, odżywiam się zdrowo- ale słodycze też wpadają (szczególnie lody). Przestałam biegać po drugim miesiącu. Zamieniłam na orbitrek do 6 miesiąca-teraz spaceruję. Mam koleżankę która je co chce, nic się nie rusza i tylko 4kg jej doszło w drugim trymestrze. W pierwszym schudła, bo wymiotowała. Nie ma reguły.

  • Marzenie27 Ekspertka
    Postów: 242 126

    Wysłany: 30 maja 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w I trymestrze + 0.8 kg, w II 1.8 kg, ale w III już 6,7 kg mi przybyło czyli w sumie ponad 9 kg (35 tydzień). Jem wszystko, ale przed ciążą nie należałam do bardzo chudych dziewczyn, chociaż też nie miałam nadwagi (górna granica normy ;))

    2nn3vfxm7v9y72dw.png
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Został mi jeszcze tydzień drugiego trymestru i spodziewam się, że dobiję w tym czasie do 10kg od początku ciąży. Zaczynałam od 55,5kg. Totalnie się tym nie przejmuję, minimalnie urosły mi uda i trochę piersi, a poza tym wyglądam jakbym połknęła piłkę. Nie zdziwię się jak na koniec ciąży stuknie mi 20kg, jedyne czego się boję to rozstępy, dlatego staram się jeść regularnie małymi porcjami, zamiast przegładzać a potem zapychać, żeby kilogramów przybywało regularnie a nie skokowo. No i smarowanie brzucha :) póki co nic mi nie wyszło i to mnie cieszy i jest to jedyna rzecz dotycząca mojego wyglądu, którą się przejmuję. Kilogramy można zrzucić po ciąży ;P

    Fiufiu lubi tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Monika1357 Autorytet
    Postów: 1134 962

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 29 tygodniu ciazy i na plusie mam 8 kg.

    Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
    Danielek 03.05.2015r.
    Sebastianek 27.08.2017r.
  • Viv Nowa
    Postów: 4 12

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I trymestr + 2 kg
    II trymestr + 2 kg

    Ciekawe co będzie w III, który się właśnie rozpoczął.

    p19uyx8d2vdkahc5.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 3 lipca 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecnie początek 29 tc <3 na plusie jak na razie 3.5 kg :-)

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ