X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr III trymestr
Odpowiedz

III trymestr

Oceń ten wątek:
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 20 maja 2013, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SHE mnie jeszcze nie puchna ale dopomagam sie i zupelnie wyeliminowalam sol ze swojej diety no i mam lekka diete oczywiscie:-) pierscionki tez pasuja wiec moze mam jeszcze czas na ta przypadlosc puchniecia i podejscia woda..chociaz cellulit na lydkach mam ostry :-(

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 20 maja 2013, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She jutro więc dam znać co i jak po wizycie . A co do puchnięcia stóp tylko jak gorąco jest to mi puchną ale rano jest porządku

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 20 maja 2013, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patus koniecznie daj znac ale mysle ze takiej tragedi nie ma i kaze powtorzyc badanie

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 20 maja 2013, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie straszna ulewa ale lubi taka pogode ;-) rano upal i duszno i ciezko sie oddychalo a teraz jest fajniusio ;-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 20 maja 2013, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 wrote:
    patti zazdroszcze rejonu :-) no ja niestety czestochowa takze ani gory ani morze troche lasow w poblizu ;-) hehe

    czestochowe tez bardzo lubie, nie masz tam zle pasia :-)

    pasia27 lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 20 maja 2013, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuska1992 wrote:
    Cześć Dziewczyny, byłam dziś po wyniki glukozy 75g po 2 godzinach 185;/ czy to już cukrzyca ciążowa?

    ja po 2 godz mialam nizszy poziom cukru niz przed badaniem i obawialam sie ,ze mam za malo cukru ,ale bylo ok. najlepiej pogadac z lekarzem :-)a jesli nawet, to dietka i bedzie ok.

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 20 maja 2013, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She, ja poki co mam bardzo zmeczone stopy wieczorkiem, ale wczoraj tez zalozylam inne sandalki, bo chcialam byc elegancka i zauwazylam ,ze stopy byly spuchniete , bo paseczki porobily okropne bolesne slady.Na codzien mam skorzane sandalki z regulowanymi 2 paseczkami -super sprawa -mozna dopasowac do stopy i sa bardzo wygodne.niestety, zaczyna sie upal, plus nasza ciaza coraz bardziej zaawansowana i tym bardziej stopy beda dokuczaly

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 20 maja 2013, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj pojawiły się moje wyniki wymazu z pochwy i odbytu w kierunku paciorkowców grupy B. Wyszło, że wyhodowano Streptococcus agalactiae (z pochwy wzrost średnio obfity, z odbytu pojedynczy). Kurcze, skąd ten badziew! Dbam przecież o higienę. I jeszcze przeczytałam, że to niebezpieczny paciorkowiec dla dzidzi Najczęściej na ok. 4 godz. przed porodem podaje się matce antybiotyk, dziecku po porodzie również. Ale ta bakteria może spowodować sepsę (!) albo zapalenie płuc u Maluszka A biorąc pod uwagę wadę płuca Mai nie wyobrażam sobie, żeby jeszcze przyplątały się do niej jakieś choróbska. Tak się zdenerwowałam, że nie mogę sobie znaleźć miejsca.

    Widzę, że lekarka skomentowała moje wyniki, że są poza normą laboratoryjną, ale zaleca normalną konsultację - mam kolejną wizytę u gina dopiero 10 czerwca. Zignoruję to co napisała i zadam jej pytanie co do tych wyników. W lux medzie mam taką możliwość, telefonu do lekarki nie mam niestety.

    Czy któraś z Was doświadczone Mamusie miała paciorkowca w poprzedniej ciaży? Jakie leczenie (o ile w ogóle) Wam zaaplikowano?

    201306215365.png
  • Anka-Skakanka Przyjaciółka
    Postów: 68 82

    Wysłany: 20 maja 2013, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She,
    ja miałam w poprzedniej ciązy. Podali mi antybiotyk i dziecku po porodzie (miałam cc) Nic się nie martw, bardzo dużo kobiet to ma i jesli poda sie antybiotyk to nic sie nie stanie. Ja równiez dbam o higiene , a mimo wszystko mnie dopadł:)
    Pytałam nawet lekarza niedawno i powiedział ze w tej ciązy nie musze juz robic wymazu na tego paciorkowca, bo i tak dadza nam antybiotyk gdyz jestem juz nosicielem tej bakterii.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2013, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    she wrote:
    Dzisiaj pojawiły się moje wyniki wymazu z pochwy i odbytu w kierunku paciorkowców grupy B. Wyszło, że wyhodowano Streptococcus agalactiae (z pochwy wzrost średnio obfity, z odbytu pojedynczy). Kurcze, skąd ten badziew! Dbam przecież o higienę. I jeszcze przeczytałam, że to niebezpieczny paciorkowiec dla dzidzi Najczęściej na ok. 4 godz. przed porodem podaje się matce antybiotyk, dziecku po porodzie również. Ale ta bakteria może spowodować sepsę (!) albo zapalenie płuc u Maluszka A biorąc pod uwagę wadę płuca Mai nie wyobrażam sobie, żeby jeszcze przyplątały się do niej jakieś choróbska. Tak się zdenerwowałam, że nie mogę sobie znaleźć miejsca.

    Widzę, że lekarka skomentowała moje wyniki, że są poza normą laboratoryjną, ale zaleca normalną konsultację - mam kolejną wizytę u gina dopiero 10 czerwca. Zignoruję to co napisała i zadam jej pytanie co do tych wyników. W lux medzie mam taką możliwość, telefonu do lekarki nie mam niestety.

    Czy któraś z Was doświadczone Mamusie miała paciorkowca w poprzedniej ciaży? Jakie leczenie (o ile w ogóle) Wam zaaplikowano?

    She, ja miałam streptokoka z Lilą. Nie brałam antybiotyku na 4 tygodnie przed porodem bo lekarz powiedział, bo to bardziej placebo dla matki, bo paciorkowiec moze wrócić przed samym porodem i rozmnażać sie w wyjalowionej antybiotykiem pochwie.
    W dodatku miałam hodowlę bardzo liczną czyli jeszcze gorzej niz u Ciebie.
    Skończyło to się tak, że po przyjęciu do porodu w szpitalu zwróciłem położonym uwagę na to badanie i dostałam antybiotyk w kroplówce a potem jeszcze jeden. Lila urodziła sie zdrowa ale na wszelki wypadek zrobili jej badania krwi zeby wykluczyć zakazenie.
    Nie martw sie na zapas, 30% kobiet jest nosicielkami tego czegoś i to sie nie wiąże z higieną bądź jej brakiem, można zarazić sie wszędzie, na basenie, w toalecie publicznej, w WC u znajomych, wszędzie. Cześć kobiet przez całe życie z tym żyje nie wiedząc ze to ma, bo nie ma żadnych objawów.
    Pocieszajace jest , że w ciąży z Mają juz paciorkowiec mi nie wyszedł i żadna profilaktyka ani badania małej nie były potrzebne. Kiedyś profilaktycznie dawano wszystkim matkom i dzieciom antybiotyki jesli paciorkowiec kiedyś wystąpił ale w kolejnych ciążach juz go nie ma ale teraz tylko sie obserwuje takie dzieci, tak mi powiedziała moja lekarka.

  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 20 maja 2013, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She, ja tez robilam wymaz na poczatku ciazy i wyszedl mi ten paciorkowiec, pojedyncza kolonia i lekarka stwierdzila ,ze nie ma sensu tego leczyc w ciazy i najwyzej podadza mi antybiotyk przed porodem. mnie zalecila lactovaginal raz w tyg ,zeby chyba ten paciorkowiec jeszcze bardziej nie skolonizowal mojej flory bakteryjnej - biore te globulki ale czasem zapominam i nie kazdego tyg.Za 4 tyg powtarzam wymaz i zobaczymy .Nie przejmuj sie za bardzo tym, bo to nie jest raczej takie straszne .

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 20 maja 2013, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She witaj w klubie opuchniętych :P U mnie prawa noga puchnie normalnie- wygląda jak ludzka w miarę, ale lewa, ta skręcona to po prostu mistrzostwo świata :D wyglądam jakbym świńską racicę miała doczepionę albo co :D
    A co do paciorkowaca i innych dziwnych historii to nie wiąż tego z brakiem higieny. To tak jak z moją grzybicą było... myslałam, ze się ze wstydu spalę, bo się przecież cholera myję a to z higieną nic wspólnego nie ma ;)
    Nie dziwię Ci się, że boisz się, że Maja coś złapie podczas porodu. Najlepiej pogadaj z lekarzem na ten temat, bo może cc byłoby bezpieczniejszym rozwiązaniem? Nie wiem jakie jest ryzyko zarażenia, ale przez to płucko też bym sie bała.

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 20 maja 2013, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez stwierdzono paciorkowca grupy B chwile zanim w ciaze zaszlam, po odejsciu wód nie czekajac na skurcze (o ile nie bedziemy miec wywolanego porodu) mam jechac prosto do szpitala i mam miec podawany antybiotyk co 4godz, po porodzie Maluszek bedzie mial badania czy sie nie zarazilo. Statystycznie podobno bardzo caly procent dzieciaczków sie tym zaraza.

    To bakteria, ktora poprostu w nas zyje, jak powiedziala BellaRosa, to nie przez higiene! :) Poprostu jest i juz, z tego co pamietam, to ona moze byc, pozniej zanikac i tak cale zycie. A jesli chodzi o cesarkie ciecie, to poprzez cc sie niestety nie ominie GBS :/

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 20 maja 2013, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny - uspokoiłyście mnie trochę :)
    teraz zastanawiam się czy mogłam 'sprzedać' ten badziew mężowi? muszę doczytać w necie na ten temat zanim podpytam lekarkę.

    201306215365.png
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 20 maja 2013, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    she wrote:
    Dzięki dziewczyny - uspokoiłyście mnie trochę :)
    teraz zastanawiam się czy mogłam 'sprzedać' ten badziew mężowi? muszę doczytać w necie na ten temat zanim podpytam lekarkę.

    Co Ty! Tym nie mozna nikogo zarazic, wiec sie nie martw! :) :)

    she lubi tę wiadomość

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 20 maja 2013, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    thx! :)

    201306215365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2013, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie grzybica, mąż się nie zarazi ;)

    Po porodzie możesz powtórzyć wymaz gdyby były jakieś dolegliwości. Pamietam, ze lekarka zapisywala mi globulki specjalnie robione i to chyba wybiło paciorkowca. Poza tym do kolejnego porodu miałam kilka kuracji antybiotykowych więc to pewnie tez zadziałało, ale nie zdziwie sie wcale jak kiedyś znowu wylezie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2013, 21:03

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 21 maja 2013, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez miałam tą bakterię przy pierwszym porodzie i dostałam antybiotyk. Wiktor urodził się zdrowy :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 21 maja 2013, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a na tego paciorkowca grupy B to kiedy robi się badania?? Bo szczerze przyznam, że nie miałam robionego wymazu i teraz nie wiem czy powinnam pytać o to lekarza na następnej wizycie??
    Ostatnio strasznie męczą mnie kurcze nóg, zwłaszcza nad ranem i tak się zastanawiam czy powinnam zrobić jakieś badania dodatkowe. Od marca łykam systematycznie Aspargin 3x2 tabletki ale może to za mało?? Najdziwniejsze jest to, że dotyczy to tylko jednej nogi :(

  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 21 maja 2013, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adka wrote:
    a na tego paciorkowca grupy B to kiedy robi się badania?? Bo szczerze przyznam, że nie miałam robionego wymazu i teraz nie wiem czy powinnam pytać o to lekarza na następnej wizycie??
    Ostatnio strasznie męczą mnie kurcze nóg, zwłaszcza nad ranem i tak się zastanawiam czy powinnam zrobić jakieś badania dodatkowe. Od marca łykam systematycznie Aspargin 3x2 tabletki ale może to za mało?? Najdziwniejsze jest to, że dotyczy to tylko jednej nogi :(

    Adka, ja bylam u ginekolog w zeszlym tyg i wspomniala ,ze za 4 tyg czyli bede w 34 nalezaloby zrobic wymaz na paciorkowca, to jakos na niedlugo przed porodem sie robi. Wymaz na poczatku ciazy chyba nie jest konieczny, ja robilam z innych wzgledow na samym poczatku ciazy- na pare tyg przed ciaza leczylam jakies zapalenie i ginekolog dala skierowania na wymaz i akurat jak go robilam to bylam juz w ciazy 2 tyg -o czym dowiedzialam sie dopiero jak miesiaczka nie nadeszla (chociaz powiem Wam, ze od samego poczatku czulam ,ze jestem w ciazy, zwlaszcza ,ze to byl moj pierwszy cykl staran i tak bardzo chcialam, zeby zakonczyl sie sukcesem i udalo sie).

    Mnie tez czasem lapia skurcze nog, od posladka az do kostek, a czasem tylko lydka i tez tylko u jednej nogi - nie wiem czy wiaze sie to z brakiem magnezu , byc moze to ucisk na jakis nerw -zdarzylo mi sie 3 razy w ciagu ostatnich 3 tyg.Zapytaj moze lekarza :-)

    Adka lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ