X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr III trymestr
Odpowiedz

III trymestr

Oceń ten wątek:
  • karolina93 Koleżanka
    Postów: 35 11

    Wysłany: 9 listopada 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez jeszcze 3 tygodnie :)

    anadyjka, Ewelin lubią tę wiadomość

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3os65g0v5qrc04.png
  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 12 listopada 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez podobnie. Obecnie 36 tydz. 10 grudnia mam cesarke lecz nie wiem czy synek nie przyjdzie na swiat wczesniej. Szyjka skrocona juz jakis czas, glowka nisko osadzona i chyba w sobote odszedl mi czop sluzowy takze leze plackiem ...

  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 25 listopada 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zostało trzy dnie - jestem w takim napięciu...tyle emocji i strach i niedoczekanie i tęsknota - wszystko wszystko na raz - można zwariować :O

    anadyjka, Dorka1979 lubią tę wiadomość

  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 25 listopada 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś wkroczyliśmy radośnie w III trymestr ;)

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 26 listopada 2014, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelin, Picia, ale Wam fajnie :-)

    Nie wiem, jak Wy to czujecie, ale ciaza to jeden z moich najtrudniejszych i najgorszych okresow w zyciu.

    Codzienna meczarnia mysli, placz na kazdym kroku i bezsennosc -nie wiem kto nazwal ten stan blogoslawionym-ale chyba jakis facet ;-) :-P

    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 27 listopada 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fajnie nie fajnie - ja czekam az w końcy wyjdzie i da o sobie zanc całaemu światu - spodziewałam sie że bedzie wcześniej niz termin a tu termin na jutro a on siedzi :)

  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 27 listopada 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelin,pewnie chce Ci zrobic niespodzianke ;-) Podobno niektorym ruch pomaga: cwiczenie na pilce pilates, chodzenie, zakupy i inne przyjemnosci....:-P

    Daj znac, moze to wlasnie jutro nastapi ten Wielki DZIEN <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2014, 20:59

    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastapiło! własnie w iwleki dzięń terminowo - Adaś będzie punktualny wychodzi na to :)
    teraz juz w domu jesteśmy i jestam taka szczęśliwa i spełniona :)

    anadyjka lubi tę wiadomość

  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelin, Wspaniale, G R A T U L A C J E O G R O M N E <3


    Jak znajdziesz chwile napisz jak bylo, jak porod :-)

    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poród był o dziwo nie tak długi i nie tak straszny jak się bałam na poczatku :). Wzięłam znieczulenie więc to może dlatego tak dobrze wspominam. Raczej nie zdecydowałabym się na zupełnie bez znieczulenia. Byłam zmęczona, ale uśmiechnięta. Też szybko poszło tylko trzy godziny! :O nie spodziewałam się, zę a z tak dobrze pójdzie w moim wieku z pierwszym porodem :) Może to tez dlatego, ze od 6 tygodni piłam zioła na Przygotowanie do Porodu z liśćmi malin...podobno miały rozluźniac i usprawniać poród - ja tez poczatkowo myślałam, ze go w ogóle przyspieszą jeśli chodzi i otermin, ae nie termin był idealnie wyznaczony i Adaś sie dososował. W ogóle - jak już się pokazał - takie maleństwo, roztrzęsione, jak mały ptaszek. jak go w sobie nosiłam myślałam że to taki mały byczek bedzie, bo bardzo mi ciążył, ale urodziło sie takie maleństwo :)

    anadyjka lubi tę wiadomość

  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a w ogóle co tu tak pusto i cicho?

  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 04:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelin, to wspaniale, ze tak szybko Ci poszło-blyskawica, nas straszą w SR, ze bol będzie nieziemski i srednia to 11h-ach byle juz miec za soba, nawet nie mysle o tym bolu, tylko o dzidzi,zeby zdrowa byla i wszystko miala na miejscu, a termin niech sobie sama najlepszy wybierze :-)

    Mialam parcie i chec,aby ur sie w grudniu, ale juz nie mam, bede spokojnie czekac. Bezsennosc jest dobijajaca,ale co zrobic...

    Ewelin jak znajdziesz chwile wytchnienia napisz w ktorym szpitalu rodzilas i co Ci sie w praktyce przydalo, pls.Tu panuje taka cisza..dziewczyny abo rodza,albo robia swiateczne zakupy..:-P

    CzY przydaly Ci sie takie podklady po porodowe na lozko szpitalne, ile sztuk? A te duze podpaski to ile warto miec? Mialas laktator i stanik do karmienia?JAK BYS mogla napisac takie must have bylabym ogromnie wdzieczna :-) :-* <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2014, 04:34

    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 04:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziaki Kochana dla Ciebie Dzielna Dziewczyno i Adasia <3 <3 <3 :-* :-* :-*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2014, 04:37

    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przypuszczam, ze dziewczyny z 3 trym zajęły się tak jak ja przygotowaniem do świat, żeby czas szybciej leciał;) mi jakoś strasznie dłuży się tak "końcówka", problemy ze snem, kopniaki od małej i swedzaca skóra na brzuchu daje się we wznaki, także chciałabym, aby mała już była po drugiej stronie, no ale jeszcze min 4 tyg musi posiedzieć w "hotelu" ...a co do niezbednikow do szpitala to kazdy ma inna liste, ja dostalam z tego w ktorym bede rodzic spis...podklady na lozko napewno sie przydadza bo z tego co mowila ;polozna jak macica sie oczyszcza krwi+ roznych wydzielin jest sporo i moze sie przytafic zabrudzenie przescieradla wiec lepiej miec podklad, zeby nie szukac salowch..co do duzych podpasek, ja kupilam specjalne podklady poporodowe w sklepie z wyprawka dla dzieci.. sa wieksze i bardziej chlonne, 2 paczki po 10 szt- mam nadzieje ze starczy + majtki porodwe takie jednorazowe z siateczki 8szt, co do stanikow do karmienia to polozna mowila, ze na oddziale jest zakaz noszenia bielizny bo trzeba "wietrzyc" zarowno krocze jak i piersi bo sa podraznione, ale ja sobie wezme jeden komplet + wkladki laktacyjne bo podobno ok 3 doby moze byc nawal pokarmu


    Pozdrawiam wszystkie dziewczyny z III trym, wesołych świat i spokojnego oczekiwania:)

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • konwalianka Autorytet
    Postów: 4581 3644

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, mój I poród trwał 4,5h, z czego ostatnia faza 1,5h (tak mam wpisane w książeczce), więc nie ma co sie zamartwiać... nie ma reguły..dla porównania..moja siostra rodziła 18h, zatem wydawać by sie mogło, że to dziedziczne..

    będzie dobrze..

    Miłego dnia

    Malenq lubi tę wiadomość

    Nasz Tymuś

    17u99vvjrkw5nnt9.png
    PL

    Gang 18+

  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tez szybciutko 4,5 h...takie podobno rzadko sie zdarzaja-ja juz zakonczylam zajecie w SR i troche smutno...:-(

    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my w pon.zaczynamy 37 tc, a kruszynka wazy zaledwie 2220...bedzie drobinka :-P

    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • Tess Autorytet
    Postów: 542 508

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem co gorsze... ja się psychicznie już zaczynam opanowywać i nastawiać pozytywnie na poród SN, a tu mnie jedna lekarka postraszyła, że jest szansa, że będzie skierowanie na CC... i trochę się podłamałam... na to nie byłam gotowa, trzeba widocznie jeszcze taki wariant ,,przepracować".

    ex2bp07wbjlnqxgq.png
  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj trwal 12,5h- z czego faza parcia 31 min :-) Poród naturalny w 37 mc -tak jsk czułam w grudniu, a nie jak planowany na 14.01 :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2015, 12:17

    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2015, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pierwszy poród trwał, hmmm... od momentu odejścia wód - 5.40 do wyjścia na świat córki 14.25, czyli niby 9 godz., tyle, że ja do szpitala dotarłam ok 11.30, dopiero jak miałam skurcze co 5-6 min, zgodnie z zaleceniem położnej - nie spieszyło mi się :) a potem poszło błyskawicznie, no może z wyjątkiem oczekiwania na izbie przyjęć - ok. godziny, czyli aktywny poród trwał jakieś 2 godziny...
    ale to było 10 lat temu...
    teraz czekam na dwójkę i boję się porodu SN

‹‹ 1416 1417 1418 1419 1420
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ