BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > III trymestr > hemoroidy w ciąży
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

[konto usunięte]

Wysłany: 13 lipca 2015, 15:02
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kochane,
czy Wy też macie z tym problem? jak sobie radzicie?
Ja zaparć właściwie nie mam, kibelek zaliczam codziennie, często po 2 razy a i tak jeden sie pojawił i często wychodzi na zewnątrz :-( rzadko bo rzadko ale pobolewa. Nie wiem czy jakieś preparaty są wskazane w okresie ciąży?

paulin
Ekspertka
59

Wysłany: 13 lipca 2015, 15:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
tutaj znajdziesz coś na ten temat
http://bellybestfriend.pl/forum/i-trymestr/hemoroidy,5103.html

qdkkwn15fuytetup.png
p19uflw11694twrv.png

kolet
Koleżanka
5

Wysłany: 17 lipca 2015, 19:02
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mi dziś lekarz zapisał procto glivenol na hemoroidy i mam nadzieję, że podziała.

kolet

[konto usunięte]

Wysłany: 18 lipca 2015, 22:42
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja też mam zapisany procto glivenol i nawet działa. Można też robić okłady z naparu z kory dębu - też działają.

paulin
Ekspertka
59

Wysłany: 14 sierpnia 2015, 13:53
Cytuj | (1) | Zgłoś
Podobno rewelacyjnie działa cyklo 3 fort moja siostra przy 3 ciążach brała te tabletki przez tydzień i przez całą ciąże już się nie pojawiły wszystko znikło(jedyny lek który pomógł). Cenowo w granicach 30 zł ale podobno działa

zuzka.mom lubi tę wiadomość

qdkkwn15fuytetup.png
p19uflw11694twrv.png

mareczkowa
Koleżanka
18

Wysłany: 4 października 2015, 22:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mam tak samo jak zuzka.mom niby chodzę regularnie na kibelek, ale i tak coś się pojawiło. Do wizyty u gina jeszcze sporo czasu, więc poszłam po poradę do pani z apteki. Dała mi jakiś avenoc bez recepty i bardzo łagodny. Powiem Wam, że stosuję codziennie na noc i jest ok. Nie czuję już tego dziada.

p19u3e3keqh6k6fi.png
3jvzanlilcl7l3tn.png

Mini Mouse
Autorytet
254

Wysłany: 1 grudnia 2015, 06:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
hej dziewczyny! Ostatnio zdarzają mi się coraz częściej zaparcia. Wczoraj jak się wypróżniałam czułam jakby mi się skóra przecięła i na papierze widziałam dość sporą ilość krwi. W nocy jak poszłam się wysikać znów krew, ale już mniej. Bielizna czysta. Zastanawiam się czy to mogą być hemoroidy?? Nie towarzyszy temu żaden świąd ani nic... Pomocy, strasznie się denerwuję :(

j36rxzdvom4rcj7o.png
34bwskjojd5tec0q.png

agi88
Ekspertka
110

Wysłany: 1 grudnia 2015, 11:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
ja miałam podobnie na początku ciąży, później długo był spokój, teraz znów mnie dopadło też z krwawieniem i ból podczas oddawania stolca jakby mi tam coś pękało. Kiedyś lekarza pytałam, byłam nawet u proktologa. Wyleczyć się tego nie da, można jedynie podleczyć. Mój gin mówił mi że dopiero podczas porodu siłami natury dowiem się co to prawdziwe hemoroidy, parcie podczas porodu wzmaga hemeroidy i mogą się nawet uzewnętrznić. Ja na "szczęście" będę rodzić przez cesarkę więc ominie mnie trochę. Lekarz kazał mi stosować na zaparcia czopki glicerynowe na rozluźnienie stolca żeby nie podrażniać i wtedy podobno hemoroidy są mniej dokuczliwe, ale na razie obyło się bez tego bo te czopki na mnie zbyt gwałtownie działają i mam biegunki. dużo pić wody zalecał. Cóż pozostaje nam się z tym męczyć już chyba do końca życia. Ja nie mam żadnego świądu tylko podczas oddawania stolca podobnie jak ty Mini Mouse ;)

Mini Mouse
Autorytet
254

Wysłany: 1 grudnia 2015, 18:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzięki aga88 za odpowiedź :) co prawda nie pociesza mnie fakt, że tak ma mi to zostać.. za tydzień mam wizytę u gin i zapytam- zobaczymy co mi powie...

j36rxzdvom4rcj7o.png
34bwskjojd5tec0q.png

orchideaa
Przyjaciółka
77

Wysłany: 10 grudnia 2015, 12:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny, u mnie problem pojawił się w 36 tygodniu, objawy - swędzenie, lekkie pieczenie, zaburzenie regularności wypróżnień. Wizytę u gin mam dopiero za kilka dni i poradziłam się w aptece - skutecznie działają na mnie czopki Posterisan, 2 razy dziennie rano i wieczorem.

"Nigdy nie trać cierpliwości – to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi."
Antoine de Saint-Exupéry
8p3o43r859u1tgxn.png

madzia2526
Ekspertka
83

Wysłany: 20 grudnia 2015, 10:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja również otrzymałam czopki posterisan tylko raz dziennie. A żeby nie dopuszczać do zaparć mam pić olej parafinowy.

7a4ap07wpy0eq58n.png

Wilka
Ekspertka
121

Wysłany: 1 marca 2016, 21:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny wracam do tematu. Czy któraś z was miała hemoroidy na zewnątrz ? Ja nie mam zaparć, nie mam żadnego bólu ale są dwa na zewnątrz. Czy któraś z was miała taką dolegliwość a jeśli tak to czym ją leczyła ?

darida
Nowa
0

Wysłany: 27 czerwca 2016, 13:46
Cytuj | (0) | Zgłoś

Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 4 lipca 2016, 20:06

[konto usunięte]

Wysłany: 1 lipca 2016, 12:15
Cytuj | (1) | Zgłoś
Mnie również dopadł ten problem, z tym że hemorol wypadł i nie chce się wcale chować. Chirurg powiedział, że dopiero po ciąży można coś z tym zrobić. Dostałam czopki i maść Procto-glivenol, poza tym Cyclo 3 fort, i okłady z naparu z kory dębu. Bóle minęły mi po tygodniu, ale hemorol został na zewnątrz :/

Poza tym, aby nie dochodziło do zaparć polecam picie siemienia lnianego. Mi wystarczyło 1 raz dziennie, ale lekarz polecał nawet 3 razy dziennie.

Athia lubi tę wiadomość

Virginia27
Koleżanka
5

Wysłany: 8 lipca 2016, 19:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja jestem miesaic przed porodem i tez mam hemoroidy zewnetrzne malo tego teraz chyba wyszedl kolejny bo boli pomimo ze stosuje krem na hemoroidy :( masakra z tym dziadostwem. Planuje rodzic naturalnie/ w wodzie ma ktoras moze doswiadczenia co sie dzieje z hemoroidami podczas porodu one jakos tak strasznie wychodza na zewnatrz? Jes cos co mozna stosowac zeby je mniejszyc czy juz tylko zabieg?

[email protected]
Autorytet
1503

Wysłany: 8 lipca 2016, 23:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
Niestety wychodzą i to bardzo :(Przynajmniej u mnie tak było. Parcie niestety robi swoje
Potem w miarę wszystko wróciło do normy ale trochę to trwało

Wiadomość wyedytowana przez autora 8 lipca 2016, 23:08

f2wli09kkp6omcr9.png
zem33e5ekx8vdc7s.png
Aniołek 11 tc [*] 07.2015

olutka89
Znajoma
1

Wysłany: 9 lipca 2016, 17:49
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja też mam ten problem. Najpierw miałam je na zewnątrz. A teraz jeden zaczął siniec-pojawil się stan zapalny chyba. Mi pomagają ciepłe kąpiele, oczywiście niezbyt gorące i krótkie oraz posterisan czopki. Pytałam swojej dr i pozwoliła brać. Obawiam się co będzie po porodzie...

Grzybka
Przyjaciółka
113

Wysłany: 15 lipca 2016, 16:41
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja jestem załamana... Pojawiły mi się jakieś 3 tygodnie temu, podczas wypróżnień zaczęły wypadać. Dostałam posterisan maść i czopki od mojego gin i po 2 dniach stosowania była super poprawa. I ja głupia zamiast ko tynuować leczenie to odstawiłam... Na początku tego tygodnia miałam zaparcia i od tego czasu wyszedł mi olbrzymi guzek na zewnątrz, boli, piecze, nie chce się chować. Wróciłam do kuracji ale boję się, że jest za późno:-( jak po weekendzie nie będzie żadnej zmiany to idę do lekarza, może coś innego mi przepisze.

Nie_mam_cierpliwości_do_nicków lubi tę wiadomość

Kazik - 04.08.2016 <3
bl9canli0pykz4o2.png

Aniołek <3

olutka89
Znajoma
1

Wysłany: 16 lipca 2016, 19:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja dziś wzięłam paracetamol, żeby ulżyć sobie trochę w bólu...

*Sylwia
Autorytet
1341

Wysłany: 18 sierpnia 2016, 13:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
ja miałam po porodzie przez długi czas - pół roku pewnie. Ale stosowałam tylko krem procto hemolan

atdcanliv9ygvyve.png
atdcx1hprp2ewink.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)