X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr hemoroidy w ciąży
Odpowiedz

hemoroidy w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również dołączam do tego grona :(
    Stosowałam nieprzerwanie 2 opakowania czopków Procto Glyvenol (rano i wieczorem). Efekt zerowy - jedynie pieczenie ustało. Smarowałam się także miodem - efekt zerowy kompletnie. Posiadam także żywy kwiat ALOES, który również przykładałam, owszem działał łagodząco i przeciwbólowo, ale hemoroidy nadal były na zewnątrz.
    Teraz rano i wieczorem stosuję Fitoroid (jest to bio maść, bezpieczna dla kobiet w ciąży, na bazie ziół). Efekt tylko taki, że łagodzi ból i pieczenie. Kupiłam także maść Procto Glyvenol z zamiarem jej używania jak skończy mi się Fitoroid i z nadzieją na jakąkolwiek poprawę bo mam przed sobą jeszcze miesiac ciąży :(

    85999n73ze96h91v.png
  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie niestety też dopadło to straszne dziadostwo a z kilka dni mam termin porodu.... ost kilka dni to dosłownie wyłam z bólu.... nie mogłam spać i chodzić..... biorę czopki heorectal... i maść posterisan.... niby boli mniej.... ale guzki na zewnątrz nadal są/// aż strach pomyśleć co będzie po porodzie....

    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam dzisiaj u lekarza i kazal mi przyjac 2 x 1 czopku: HEMOROL. Mowil, ze warto po niego siegnac, moze i Ty spróbuj? Ja jutro na pewno zakupie, bo nie wyrabiam z bolu :(

    85999n73ze96h91v.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi po porodzie wyszło 5 dziadostw i się nie wchloneło byłam u lekarza specjalisty po porodzie musze zlikwidować to dziadostwo hirurgicznie bo czuję się z tym okropnie. Po porodzie zamiast cieszyć się byciem mamą ryczalam z bólu i marzyłam żeby to znikło 2 tyg bólu. Najgorzej jest po porodzie bo siła parcia wywołuje powstawanie tego obrzydliwstwa

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 31 grudnia 2016, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko... Paulin współczuję Ci ogromnie! Ja mam CC, więc mam nadzieję, że wróci wszystko do normy...

    85999n73ze96h91v.png
  • Pal Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś rodził z hemoroidami juz na wierzchu? Boli juz teraz a co będzie w trakcie i po porodzie?

  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanka rodziła i mówiła że bolał ją tylek jak parła. Miała strasznie ciężki poród mówiła że wszystko bolało ale hemoroidy dały jej w kość przy porodzie. Ja w tej ciąży nie miałam żadnych problemów z tym okropieństwem ale pewnie po porodzie będzie tragedia.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Katarynka1 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też niestety nie moge sie pozbyc tego dziadostwa...probowałam już chyba wszystkiego,... letnie nasiadówki, czopki różnego rodzaju, maści, odprowadzanie tych guzków do środka... ale niestety dwa mam na zewnątrz i nie chcą się juz schować.. a najlepsze jest to że termin mam na jutro ;) myślę, że nie urodzę w terminie ale na pewno nie pozbędę się hemoroidów;/
    obawiam się jak duże mogą być po porodzie.. narazi są wielkości groszka a co może być później ?/?;/

    y8ycrm3.png
  • emilka88 Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 27 lipca 2017, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pomogły nasiadówki z octu jabłkowego, na noc wacik nasączony aloesem wkładałam w rowek, a w ciągu dnia jak swędziało to wkłądałam "tam'' maść z wit. A (ale bezzapachową! to ważne).
    A jeśli komuś naprawdę doskwiera choroba to polecam kompres z jodyny. Przykładam wacik i czekam jakieś 15 min. Potem nie trzeba się myć tylko przyłożyć maść z wit A.

    Emilia88
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez sie pojawily, niestety :( masakra jak bardzo to boli! Dostalam masc ale nie pomaga, nie widze zadnej poprawy, nie chce sie ten hemoroid wciagnac :( Urodzilam tydzien temu i sprawa bez zmian, nadal jak tam sobie dyndal tak sobie dynda :(

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • Amelia999 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 września 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny! Moja koleżanka ma hemoroidy (jest w 7. miesiącu ciąży). Strasznie ją to boli ... Nie wiem jak jej pomóc. Macie jakieś sprawdzone metody? Koleżanka chodzi do lekarzy, którzy nie potrafią jej pomóc :(

  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja miałam niestety , nie jest to nic przyjemnego. Miałam równiez i po ciąży ale udało się je odpowiednio zaleczyć na tyle,ze obecnie już mi nie przeszkadzają. I nie krwawią.
    Nie wiem tylko czy mądre jest pytanie sie o poradę na forum. Powinnaś zapisać się na wizytę do proktologa, który zaleci Ci co robić w takim przypadku.....Oraz przypisze odpowiednie leczenie, Które będzie dobre dla Ciebie, ale również bęzie zdrowe dla maluszka.
    Sama w Krakowie chodziłam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 20:21 Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 2 stycznia 2020, 16:38

  • Nicka Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 29 marca 2022, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emilka88 wrote:
    Mi pomogły nasiadówki z octu jabłkowego, na noc wacik nasączony aloesem wkładałam w rowek, a w ciągu dnia jak swędziało to wkłądałam "tam'' maść z wit. A (ale bezzapachową! to ważne).
    A jeśli komuś naprawdę doskwiera choroba to polecam kompres z jodyny. Przykładam wacik i czekam jakieś 15 min. Potem nie trzeba się myć tylko przyłożyć maść z wit A.

    Nasiadówki to super sprawa, więc również bardzo polecam. Ja jednak używałam z kory dębu, ale z octu brzmi również dobrze. Wielu rzeczy używać nie można od samego początku, więc też na to trzeba zwrócić uwagę, ale na pewno od samego początku warto sobie aplikować napary z liści szałwii, rdestu, skrzypu, korzenia prawoślazu. Zdarzało mi się oczywiście jakieś czopki również aplikować

  • wka.kin Przyjaciółka
    Postów: 105 72

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja dostałam hemoroidów w 2 trymestrze, akurat miałam kumulację wszystkiego, tzn jakiś innych też problemów zdrowotnych, więc byłam bardzo zadowolona😵‍💫
    Ja używałam Procto-glyvenol doodbytniczo i na zewnątrz, nasiadowki z rumianku, ale potem znalazłam sztyft Hemorex. Wyczytałam o nim w internecie, udało mi się kupić na allegro. Wg mnie daje ulgę. Nie wiem czy on mi pomógł. Z hemoroidami męczyłam się miesiąc. Teraz nie czuje dyskomfortu, ale nie wchłonęły mi się do końca. Teraz stosuje Proktis na zewnątrz. Także dalej z nimi walczę, ale najważniejsze, że nie bolą. Staram się te jeść rzeczy, które ułatwiają wypróżnianie.
    W każdym razie jak ktoś się mocno męczy to wypróbujcie ten sztyft. Trzyma się go w zamrażarce 😉

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ