X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr golenie:)
Odpowiedz

golenie:)

Oceń ten wątek:
  • polinka Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 19 lutego 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem dziewczyny, ze pytanie jest niezmiernie głupie,ale jednak nas dotyczy.Nie odważyła bym się zadać go osobiscie, więc ratuje się tym forum, a mianowicie-jaki macie patent na golenie miejsc intymnych:)?Mnie już się to nie udaje ...

  • kurrraa Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 19 lutego 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w którym jesteś tygodniu? Ja jestem w 36. i jeszcze daję radę podnosząc jedną nogę i kładąc ją na wannę. Jakoś wtedy tam docieram :P

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 19 lutego 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 30 tygodniu i mam juz problem. Ale ratuje sie lusterkiem ;)) ale co bedzie dalej to nie wiem

    my dream lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:42

  • polinka Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 19 lutego 2015, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w 32 tygodniu, nie mam wanny, do umywalki nogą nie sięgam juz....PIerwszy raz w zyciu totalnie nic nie widzę....Mam małe lusterko ktore kladę na podłodze , ale tez za bardzo nie widzę....Wstydze sie chodzić do ginekologa, bo pewnie mam tam kępki tu i tam nie wygolone....Myślałam , że macie jakąś super metodę:))))

  • polinka Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 19 lutego 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed porodem podobno polozne golą jakieś miejsce gdzie robią ewentualnie nacięcie....wiec wolala bym sama to zrobic a nie prosic jaka sobca babe:)

  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 19 lutego 2015, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No co Wy... ginekolodzy zazwyczaj potępiają golenie miejsc intymnych, to raz, a dwa musicie widzieć, na wyczucie nie da rady? Hmm chyba,że po prostu mam jeszcze za mały brzuszek i nie rozumiem problemu ;) Za to rozumiem, że może być problem z dotarciem, na szczęście jestem wysoka, mam długie ręce, więc może dam radę do końca ;)

    Hollywood Rose lubi tę wiadomość

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
  • kurrraa Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 19 lutego 2015, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polinka ja też wątpię, że robię to dokładnie, ale ginekolog raczej zdaje sobie z tego sprawę, że w tym stadium to już ciężko o dokładność i przy badaniu staram się o tym nie myśleć :P Myślę, że ginekolodzy widzieli gorsze rzeczy niż niedokładnie ogolone miejsca intymne kobiety w ciąży ;)

    polinka, Kizia1988 lubią tę wiadomość

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 20 lutego 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje drogie Panie

    po pierwsze jak jedna wspomniała lekarz potępia golenie miejsc intymnych zwłaszcza że szybko możne wdać się infekcja a w ciąży jest się bardziej na nią podatną,

    po drugie jak ma dojść do nacięcia krocza podczas porodu to faktem jest że pielęgniarka się pyta najpierw czy jest miejsce ogolone jak nie to ogolą tylko tam gdzie ma być na cięcie i nigdzie więcej ( tak było w moim przypadku)

    po trzecie jeżeli macie problem zgoleniem tych miejsce to możecie poprosić męża/partnera ja osobiście golę się już rzadziej bo nie ma sensu się męczyć i na wyczucie póki co nie zaglądałam tam jak to wygląda i szczerze to mnie to mało obchodzi :)


    polkosia, aktyde85, Aprilia, Redhotka lubią tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 20 lutego 2015, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sobie radzę lusterkiem :D jestem w 32 t.c ... a potem chyba przed porodem męża zatrudnię... bo jeszcze jakiegoś irokeza sobie wyrzeźbię sama :D

    a położną odradzam w tej kwestii byłam golona przed operacją i nic przyjemnego jak ci ktoś żyletą na sucho jeździ w tych miejscach ... nigdy więcej... !

    także pozostają lusterka albo sprawne ręce mężów :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2015, 09:28

    polinka, kajuttka lubią tę wiadomość

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 20 lutego 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tam też daję radę z lusterkiem i póki co dobrze wychodzi. Kupiłam takie dwustronne okrągłe lusterko, z jednej strony 10-krotnie powiększające, także naprawdę polecam. Ma podpórkę także kładę na podłodze i golę się patrząc w lusterko. Jestem w 35 tyg, więc nie wiem czy patent wystarczy do końca, ale mam nadzieję, że tak. Jeśli chodzi o potępianie golenia przez ginekologów, to cóż... ja jednak wolę być ogolona, bo daje mi to jakiś komfort psychiczny. Pytanie jednak czy będę w stanie się ogolić jak akcja się zacznie.. Tego już niestety nie wiem, bo to mój 1-szy poród.

    Maracuja
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:42

    polinka, KotMisia lubią tę wiadomość

  • szuszu Przyjaciółka
    Postów: 74 47

    Wysłany: 21 lutego 2015, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 33tc i jeszcze daje rade myślę że lusterko będzie pomocne ;)Ostatecznie przed porodem jak już nie dałabym rady to mężem się posłużę a co :)

    w57vyx8dm3d47wvl.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 22 lutego 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja proponuję z własnego doświadczenia żeby jednak postarać się przed porodem ogolić jeżeli nie chcemy obcej kobiety to niech to zrobi mąż jeżeli nie bedzie miał nic przeciw. Jeśli odejdą wam wody płodowe albo zaczniecie czuć skurcze to jest moment na to żeby te okolice oglądnąć i ewentualnie ogolić.

    Natomiast jeśli nie uda nam się tego zrobić, to w szpitalu nikt nas nie bedzie golił bez wyraźnej potrzeby, mianowicie w pierwszej fazie jak się idzie do porodu na izbę przyjęć to one już wiedzą czy macie na tyle włosków że wymaga to natychmiastowego ogolenia czy też nie. Jeśli wymaga to na pewno nie robi tego pielęgniarka tylko my same we własnym zakresie, albo jak już nie ma kto nam pomóc to wtedy ta obca kobieta.

    A co najważniejsze wg mnie to w drugiej fazie jeżeli lekarz i pielęgniarka zdecydują o nacięciu krocza wówczas wtedy dokonują za pomocą żyletki golenia ale tylko w tym miejscu gdzie ma nastąpić nacięcie, nigdzie więcej.
    I uwieźcie mi że nie będziecie nawet o tym wiedzieć i zwisać wam będzie czy was goli mąż czy jakaś kobieta obca czy chłop. Przy takim nie tyle co bólu ale przezyciu marzycie o tym żeby mieć to za sobą. Ja tak przez to przechodziłam i nawet jakby się pojawił jakich lekarz płci brzydkiej żeby popatrzeć to nawet bym nie interweniowała, zwisało mi to że świeciłam całym kroczem. Dopiero po wszystkim jak człowiek zaczyna myśleć logicznie i mózg pracować normalnie to wtedy pomału zakrywa się:)

    BiB lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 22 lutego 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pakima, mówisz dokładnie to samo co moja bratowa, która również urodziła już dzieci, więc należy wziąć sobie to do serca. Kiedy rozmawiam z nią o tym, że chciałabym być w miarę zadbana do porodu, mieć ogarnięte włosy, ciało, paznokcie, to ona również mówi mi, że to rozumie, ale podkreśla, że w chwili porodu nie będzie to miało dla mnie żadnego znaczenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 19:56

    Maracuja
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie położna goliła przed CC i nie było to żadną żyletą na sucho, a maszynką elektryczną, więc.. hmm.. co to za bzdura głosić takie teorie, że na pewno Cię źle ogolą, pozacinają i Bóg wie co jeszcze.

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 23 lutego 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie osobiście podobał się efekt ogolenia przez pielęgniarkę bo byłam nacięta i ja tak nie potrafię nawet jak mam super maszynkę i kosmetyk do golenia :)

    Maracuja uwierz mi, że jak przyjdzie ci rodzić to ci naprawdę będzie wszystko jedno :)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 23 lutego 2015, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wierzę:)

    Maracuja
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 23 lutego 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj odznaczam sukces - ogolona mysia bez zacięć ;)

    polinka, Intimiziena lubią tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 24 lutego 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby taka była w dniu porodu:)

    Magic lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ