X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr golenie:)
Odpowiedz

golenie:)

Oceń ten wątek:
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 27 lutego 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, mi znajome mówią bym poszła na depilacje przed samym porodem :) ale wole sama sie golić, bo jak sobie przypomne depilację pach to wole podziękować ;)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 3 marca 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    depilacja woskiem nie jest dobrym pomysłem z wielu powodów i generalnie jest odradzana przez lekarzy i położne. Przede wszystkim okolice intymne przed porodem są wrażliwsze niż zwykle,bardziej podatne na zakażenia, infekcje i krwawienia, a sam zabieg dużo boleśniejszy niż w okresie poza ciążowym, nie mówiąc już o możliwości wywołania wcześniejszego porodu. Ja pomimo, że golenie na tym etapie ciąży (37 tydz) nie należy do przyjemności i muszę się dobrze nagimnastykować żeby osiągnąć mój oczekiwany efekt, w życiu nie zdecydowałabym się na depilację woskiem w gabinecie kosmetycznym. Nawet kiedy nie byłam w ciąży, korzystałam z tego zabiegu wyłącznie w okresie wakacyjnym przed wyjazdami z racji wygody. Ogólnie wolę maszynkę, bo przynajmniej nie wymaga "trzymania kołka w zębach".

    Maracuja
  • anulec Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 4 marca 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nic co ludzkie nie jest nam obce, myślę że męża/partnera/ojca dziecka nie ma co się wstydzić i lepiej poprosić o pomoc niż samemu się męczyć ;)Ja tam proszę męża o pomoc w goleniu "tego" miejsca i jeszcze nigdy mi nie odmówił ;) Wiem że on zrobi to dokładnie, delikatnie i nigdzie mnie nie pozacina, wszak faceci w goleniu są akurat specjalistami :P

    Maracuja, justa1234, Aprilia, Redhotka lubią tę wiadomość

    Czekamy na Agatkę :)
    9f6e4e3ed5.png

  • Bocianivf Znajoma
    Postów: 21 17

    Wysłany: 4 marca 2015, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rownież proszę partnera o pomoc. Jestem juz przy końcu i w każdej chwili muszę być przygotowana a takie ciagle golenie samemu do przyjemnych nie należy.

    Www.mela-beauty.blogspot.com
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 5 marca 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie taki diabeł straszy jak go malują. Nie jest to przyjemny zabieg kosmetyczny który trzeba wykonać ale wydaje mi się że lepiej to zrobić w domu. Czasem bywa że musi to zrobić ta obca kobieta. W przypadku pierworódek to się nie dziwię że nie chcą tej obce kobity, też nie chciałam, ale sama się przyplątała i jakoś mi to straszne nie było. A teraz przy drugim to jak chcą to niech mnie same ogolą, wszystko mi jedno.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • AniaBania Ekspertka
    Postów: 228 205

    Wysłany: 25 marca 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku moj partner jest moja kosmetyczka intymna :) i to nie tylko w ciazy! Ja, na codzien nie gole miejsc intymnych, tylko od czasu do czasu podcinam maszynka do wlosow, tzn moj partner mi podcina. Do porodu tez on zajal sie mna :)

    0ylvqca.png
  • szuszu Przyjaciółka
    Postów: 74 47

    Wysłany: 25 marca 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem zawsze zgolona na "łyso" bo po prostu tak mi dobrze, czasem mam jakiś paseczek więc na bieżąco jestem gotowa do porodu ;) teraz gole się na czuja i patrze w lusterko i muszę przyznać że mi to całkiem dobrze wychodzi tym bardziej że tak jak mówie nie mam "buszu" :) A kobietki które nie lubią się golić lub z jakiś przyczyn nie chcą to przecież nie ma teraz obowiązku bycia ogolonym do porodu.

    Niesia86 lubi tę wiadomość

    w57vyx8dm3d47wvl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:42

  • impossible Przyjaciółka
    Postów: 71 44

    Wysłany: 30 marca 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja od zawsze używałam kremów do miejsc intymnych i od samego początku ciąży tylko taką metodę stosuję.

    Ginekolog nie miał żadnych przeciwwskazań i sprawdzałam też w różnych źródłach.

    Nasze Aniołki [*] 25.04.2014

    f2w3dqk3drdfpwmi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2015, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:42

  • Monika1357 Autorytet
    Postów: 1134 962

    Wysłany: 30 marca 2015, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry a nie martwisz się, że skoro masz wrażliwą skórę w okolicach intymnych to możesz dostać uczulenia?

    Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
    Danielek 03.05.2015r.
    Sebastianek 27.08.2017r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:43

    Monika1357 lubi tę wiadomość

  • impossible Przyjaciółka
    Postów: 71 44

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam mega wrażliwą skórę :) używam kremu PERFECTA o zapachu czekolady :)

    Nie ma smrodku i przy okazji krem na prawdę działa :)

    Po maszynce miałabym tylko krostki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2015, 08:47

    Nasze Aniołki [*] 25.04.2014

    f2w3dqk3drdfpwmi.png
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry wrote:
    używacie kremów do depilacji? chodzi mi o jakiś który bezpiecznie można użyć w ciąży do depilacji bikini, nogi ogarniam maszynką elektryczną, ale w okolicach bikini mam wrażliwą skórę i nawet po tej maszynce mam zaczerwienienia, więc pomyślałam o kremie
    Właśnie sobie kupiłam eveline do wrażliwej skóry ;) jak się odważę przetestować to dam znać co i jak :D

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zawsze stosowałam Z bielendy do okolic int. super jest ale teraz zakupiłam Eveline do wrażliwej i też jest fajny :D

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XxMoniaXx wrote:
    ja zawsze stosowałam Z bielendy do okolic int. super jest ale teraz zakupiłam Eveline do wrażliwej i też jest fajny :D
    O czyli mam się nie bać :D to może jutro przetestuję :D

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:43

  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja jednak nie polecam. Trzy dni przed terminem z usg i 7 przed terminem z om eveline zrobiło mi z piczki jesień średniowiecza :( w trakcie wszystko było super. Po też. Po pierwszym siku myślałam, że umrę tak mnie piekło. Co siku sypałam się pudrem dla dzieci wieczorem obsmarowałam się na grubo bepanthenem i on mi przyniósł mega ulgę. Teraz wiem, że muszę swojej Basi kupić dużą tubkę bo ten produkt ma sens.

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:43

  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry wrote:
    ja tego kremu do aż takiej depilacji nie zastosowałam i podrażnień brak
    Ja przed ciążą zawsze używałam do depilacji warg i nic się nie działo. Ale w sumie to włosy też zawsze tą samą farbą robiłam i przez całą ciążę było ok a pod koniec wyszły normalnie żółte :) henna zamiast brązowej wyszła czarna :D więc pod koniec hormony chyba szaleją na maxa ;)

    tb73roeqs1ggbdgp.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ