X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Gbs, faktycznie dodatni?
Odpowiedz

Gbs, faktycznie dodatni?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Basia 543 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, w przychodni położna powiedziała mi, że wynik gbs jest dodatni, na wyniku nic nie ma napisane tylko organizm streptococcus agalactiae wzrost -, szczep -, ilość - i wykres antybiotyków każdy wrażliwy, czy to faktycznie dodatni wynik? :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz antybiogram i nazwę bakterii to wynik pozytywny. Najpierw identyfikuje się bakterię, a potem testuje na niej wrażliwość na dane antybiotyki. Nawet ta sama bakteria u różnych osób ma inną wrażliwość. U mnie np. wrażliwa jest tylko na jeden antybiotyk, także ten.

    Natomiast nie stresuj się - GBS ma 30% kobiet i nie jest to wielki problem przy porodzie - dostaniesz antybiotyk w trakcie porodu, a jak nie zdążysz i mały się zarazi to podadzą maluchowi i po sprawie.

    EDIT: dodam, że nawet przy pozytywnym GBS maluch może, ale nie musi zarazić się przy porodzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2019, 22:56

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Basia 543 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to że mam wszędzie - to znaczy, że mam jakąś ladgodniejsza odmianę niż inni co np maja wzrost +++?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia 543 wrote:
    A to że mam wszędzie - to znaczy, że mam jakąś ladgodniejsza odmianę niż inni co np maja wzrost +++?

    Ciężko mi się odnieść do tego, może nie zostało to sprawdzone, albo wypełnione. Generalnie jak jest robiony posiew i bakterii nie ma to napisane jest "Wynik: UJEMNY (-)", czy coś w ten deseń.

    W którym tygodniu jesteś? 35-37? Czy młodsza ciąża?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Basia 543 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 38+4, wynik był robiony w 36 tygodniu.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia 543 wrote:
    Jestem w 38+4, wynik był robiony w 36 tygodniu.

    Pytam bo ja tez miałam GBS, tyle, że jakoś chyba w I czy II trymestrze, a na koniec ciaży w III trymestrze okazało się, że GBS zniknął oO. Niestety w szpitalu i tak podali mi antybola, bo dla nich jeden wynik pozytywny w trakcie ciąży oznacza nosicielstwo i możliwy nawrót :/

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Basia 543 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ