X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Czy to skurcze?
Odpowiedz

Czy to skurcze?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mam pytanie dotyczące brzuszka. w 21 tyg ciąży trafiłam do szpitala z ciągłym bólem brzucha. Dostałam leki przeciw poronne i po tygodniu byłam w domu z luteina i oszczędzaniem się. Od tygodnia zauważyłam ze zaczyna twardnieć mi brzuch czuje takie niemiłe napinanie się, nie jest to bolesne tylko nieprzyjemne. Czasami mam tak kilka razy dziennie a czasami i kilkanaście. Nie mogę tego porównać sobie do pierwszej ciąży bo wtedy już byłam z pessarem i nie miałam takich napinań brzucha, dlatego pytam was czy to normalne? Czy takie napinanie jest groźne lub czy może skrócić szyjkę? Wizyta u gin dopiero 15 stycznia.

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z takim napinaniem byłam na ip 1 stycznia. Dostałam nospe forte 3 razy dziennie, magnez 3 razy dziennie, i luteine 2razy po 100. Później byłam na kontroli u gina i szyjka jest zamknięta. Te napinania nadal bywa,ze mam,po kilka razy dziennie. Takie skurcze moga,ale nie muszą skrócić szyjki. Trzeba sprawdzić pod usg.

  • Boroniówka Autorytet
    Postów: 372 318

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam takie "stawiania macicy" od 12 tc , byłam w szpitalu z zagrożeniem i w sumie od sierpnia mam ciągle leżeć, teraz już przy końcówce też mi się zdarzają te skurcze,ale to już podobno są te ćwiczenia macicy przed porodem i one nie zrobią rozwarcia,jedynie są uciążliwe. Jestem cały czas na luteinie 2xdziennie po 2 tabletki 50mg , magnez doraźnie i leżenie bo szyjka miękka i raczej mała.

    73esxwa.png
    bfarxzdvidppk01a.png
  • MS Koleżanka
    Postów: 53 61

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również borykam się większą część ciąży z tym problemem.
    Pierwsze napinania/twardnienia wystąpiły ok 13/14tc, ale początkowo były sporadyczne, co 2-3 dni. Potem zaczęły się nasilać i stały coraz częstsze. Mimo tego,że ze względu na moją historię położniczą od samego początku ciąży brałam Duphaston 2x1 i Luteinę 50 2x1.
    Od 17tc te objawy zaczęły mi poważnie dokuczać, stały się częste - min kilkanaście razy dziennie, doszło do tego że brzuch "stawiał się" przy każdej zmianie pozycji a później nawet dotknięciu ręką. Wtedy okazało się, że szyjka zaczyna się skracać i robi się tzw lejek czyli rozwarcie wewnętrzne. Na szczęście z moją Dr to w porę wykryłyśmy, zwiększyła mi dawkę Luteiny do 3x100mg ( później do 3x200mg), Duphaston 3x1, No-spa forte 3x1 i Mg 3x2 plus polegiwanie w domu i usg kontrolne co 2tyg. Dzięki temu dotrwałam bezpiecznie, bez pessara, prawie do końca. Chociaż twardnienia nie ustąpiły i dalej dokuczały (teraz to już raczej ćwiczenia do porodu więc się nie przejmujemy) szyjka pozostała nienaruszona.
    Półtora tygodnia temu odstawiłam leki,efekt - szyjka miękka,skrócona i rozwarcie na opuszek. Leżę, oszczędzam się i odliczam dni żeby dotrwać do terminu ciąży donoszonej i mogę bezpiecznie rodzić:)
    Moim zdaniem każde więc takie napinanie,stawianie się macicy warto kontrolować żeby w razie czego szybko zapobiegać szkodom jakie mogą wywołać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2015, 16:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy przy tych napinaniach czujecie jakiś bol?

  • MS Koleżanka
    Postów: 53 61

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W większości u mnie były bezbolesne, odczuwane raczej jako dyskomfort. W przypadku gdyby pojawiły się silne bóle krzyżowe lub zbliżone do miesiączkowego miałam się niezwłocznie stawić na kontroli u mojej lekarki.
    Teraz czuję coraz bardziej bolesne ćmienie w dole brzucha tak jak przed miesiączką, ale tak jak mówię to już inny etap no i skracająca się miękka szyjka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mi się napina to czuje taki delikatny cmiacy ból, ale bardzo delikatny. Lekarz mowil,ze powodem może być obniżony próg bolu,bo szyjka jak miała 37 mm tak ma,a na izbie przyjęć 1 stycznia ktg miałam i nie wykazało skurczy

  • Maarta:) Autorytet
    Postów: 699 400

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli brzuch twardnieje to sa to przepowiadajace skurcza Braxtona-Hicksa

    oar843r8kh12ukn4.png
  • MS Koleżanka
    Postów: 53 61

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,ale nie zaraz po 12tc i nie gdy powtarzają się kilka razy na godzinę. Taką częstotliwość mają prawo osiągnąć po 30-32tc. Wcześniej wszystkie wymagają sprawdzenia czy nie skracają szyjki i powiedział mi o tym nie tylko jeden lekarz. Sama jestem dowodem że mimo braku towarzyszącego bólu mogą zagrażać i często konieczne są leki podtrzymujące.
    Nawet jeśli są niegroźne i okażą się jedynie wyjątkowo upierdliwymi Braxtonami nie zaszkodzi upewnić się czy na pewno tak jest. Osobiście uważam,że kiedy jak kiedy ale akurat w ciąży lepiej jakiś niepokojący objaw sprawdzić o raz za dużo niż ten jeden raz za mało.

    gosiunia lubi tę wiadomość

  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Dziękuje za wypowiedzi widzę że nie tylko ja sie borykam z tym problemem.
    Staram się dużo leżeć i odpoczywac. W czwartek mam wizytę zrobimy usg i zobaczymy czy jest dobrze.gdyby mnie łapały bolesne napinania to śmigam na izbe :-D

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem po wizycie i u nas to nie fajnie wygląda :( Odrywa się czop śluzowy. Muszę dużo leżeć i jeszcze więcej leków rozkurczowych przyjmuje nieprzerwanie. Lekarz twierdzi że przy dobrych wiatrach utrzymamy się może do 4 tygodni. Kazał wyprawkę do szpitala awaryjnie pakować żeby czekała. z terminu om wychodzi nam 29 tydzień a z usg 30 wiec aby do 34 tygodnia się doczekać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2015, 18:08

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • Boroniówka Autorytet
    Postów: 372 318

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze to faktycznie nie dobrze :( Maleństwo widocznie strasznie chce już być, najważniejsze,zeby udało Wam się dotrzymać do magicznej granicy 32 tc a oby i dłużej,trzymam kciuki :*

    73esxwa.png
    bfarxzdvidppk01a.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas dziś na wizycie, maluch fiknął głową w dół

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 2 lutego 2015, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w 36 tc i od czasu do czasu od kilku dni rano podbrzusze boli mnie tak jak przed @ i zastanawiam się, czy to skurcze przepowiadające? twardnień macicy nie zauważyłam w czasie trwania całej ciąży. Wizyta u lekarza dopiero za 10 dni...

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 2 lutego 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym Ci powiedziała że to już mogą być skurcze jak również skracanie się szyjki do porodu ale w Twoich tygodniach to już normalne. Ale jeśli będziesz się obawiać to idź wcześniej do lekarza :)

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • anulec Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 17 lutego 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj po raz pierwszy poczułam chyba takie bóle przepowiadające, ale czy to możliwe? Wszak to dopiero 31 tydzień ciąży. Boli mnie w dole brzucha, nie za mocno (to taki dyskomfort), tak jak na zbliżającą się miesiączkę oraz pobolewają mnie plecy w okolicy krzyżowej, też nie zbyt mocno. Poza tymi dziwnymi objawami nie zaobserwowałam nic innego, brzuch nie robi się napięty. Od 25 tygodnia ciąży jestem na luteinie 2x dziennie po 50mg. Wizytę u ginekologa i usg mam dokładnie za tydzień. Czy powinnam się martwić i zgłosić wcześniej do lekarza?? A może ten ból w krzyżu jest typowy dla rosnącego brzucha (obciążenie dla kręgosłupa), a ból w dole brzucha typowy przy rozciągającej się macicy? Poradźcie proszę.

    Czekamy na Agatkę :)
    9f6e4e3ed5.png

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ