X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Czkawka Maleństwa
Odpowiedz

Czkawka Maleństwa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 1 marca 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, mam pytanie: jak często Wasze Maleństwa mają czkawkę? Wiem że czkawka to odruch fizjologiczny w ciąży i kompletnie nieszkodliwy dla płodu, ale mimo to martwię się, bo moja Malutka ma czkawkę bardzo często, czasem co 2 godziny (nawet w nocy). Zaczynam się zastanawiać czy to normalne.. oczywiście zapytam lekarza ale może któraś z Was ma podobne doświadczenia i mogłaby się podzielić :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 1 marca 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała czkawke miała co chwilę, po urodzeniu to samo. Przez pierwszy miesiąc czkawka kilkanaście razy dziennie ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 1 marca 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak samo jak u Kamciaelcia w ciazy caly czas i po urodzeniu rowniez bardzo czesto;)

    Anna25
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 17 marca 2016, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak byłam jeszcze w ciąży to kilka razy na dzień Kacperek miał czkawkę, teraz po urodzeniu raz dziennie i zazwyczaj po wieczornym karmieniu.

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lekarz mi powiedział że to dobry objaw świadczący o dojrzałosci płodu. u mnie to samo przy 2. ciążach

  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poprawiam o dojrzałości neurologicznej

  • Początkująca24 Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również martwię się częstą czkawką u Małej. Czkawka potrafi się powtórzyć nawet 6 razy dziennie. Obecnie jestem w 36 tc. Pytałam lekarza, to powiedział, że za cienko się ubieram, Małej jest zimno i dlatego tak się dzieje. Jednak Malutka meczy się z czkawką nawet w nocy, kiedy jestem przykryta po sam nos.

    lprkmg7yvcot3upm.png
  • surreal95 Przyjaciółka
    Postów: 195 40

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Początkująca24 wrote:
    Ja również martwię się częstą czkawką u Małej. Czkawka potrafi się powtórzyć nawet 6 razy dziennie. Obecnie jestem w 36 tc. Pytałam lekarza, to powiedział, że za cienko się ubieram, Małej jest zimno i dlatego tak się dzieje. Jednak Malutka meczy się z czkawką nawet w nocy, kiedy jestem przykryta po sam nos.


    Raczej mało prawdopodobne, dziecko jest w wodach płodowych, które mają stałą temperaturę.
    Czkawka jest wynikiem pracy płuc dziecka - dziecko ćwiczy oddychanie wciągając wody płodowe.
    U mnie synek miał apogeum czkawkowe po sterydach na rozwój płuc.

    SYNEK! <3

    gannflw1hmy15hvi.png

  • Lilik Ekspertka
    Postów: 147 129

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czkawka oznacza, że płód przygotowuje się do oddychania poza brzuszkiem. Tak więc jest oznaką ćwiczenia układu oddechowego. Nie martwcie się, bo nie ma czym.

    Pianistka lubi tę wiadomość

    3jgx9n73ycg6jadh.png
  • gora Koleżanka
    Postów: 41 24

    Wysłany: 2 maja 2016, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza Antonia ma czkawkę przynajmniej raz dziennie i to zazwyczaj po moim posiłku. Mam wrażenie, że łapczywie wciąga pyszne wody i stąd ten stan :)

    relgjw4zajr5qyeh.png
  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 4 maja 2016, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luśka też często "dryga" ;) 3 razy dziennie to minimum :D

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak samo - do 3 razy dziennie :)

  • iwi87 Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 4 maja 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo. W pierwszej ciazy to syn czkal jak najety. Teraz tez czesto. 32 tydzien. Ale to dobry znak:) tak dziecko przygotowuje plucka:)

    a9942c9fc55479cd13ab4a15f80f8e8e.png
  • *Słoneczko Ekspertka
    Postów: 140 555

    Wysłany: 5 maja 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek też ma czkawkę 2-3 razy dziennie, też sie zastanawiałam czy wszystko ok, ale widzę po waszych wpisach, że to bardzo zwyczajna rzecz. Sikać mi się tylko od razu chce, bo czka mi tam na dole koło pęcherza chyba. Śmiejemy się z mężem, że się ożłopał wód i czka. ;)

    https://www.maluchy.pl/li-72733.png
    Wojtuś jest z nami od 02.07.2016r. Nasze największe szczęście!
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 6 maja 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czkawka to b dobry znak. moja tez czka ok 3 x dziennie, zazwyczaj jak cos zjem zwlaszcza slodkiego haha

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Andzia SM Autorytet
    Postów: 703 646

    Wysłany: 12 maja 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córeczka też czkawkę ma ostatnio dość często :) Ale z tego co wiem to nic niepokojącego :) Tak jak dziewczyny pisały organizm ćwiczy :)

    l22nzbmhf5ftteff.png
  • BędziemyRodzicami Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 25 maja 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma powodów do obaw - to objaw całkowicie normalny i nie powinien powodować niepokoju. Wynika to z tego, że dziecko połyka płyn owodniowy znajdujący się w brzuchu matki - jeśli robi to zbyt szybko, kończy się to czkawką. Nie ma w tym nic niepokojącego, jest to normalny odruch, i jest niegroźny dla dziecka.

  • MamaLidki1990 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 maja 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jeszcze slyszalam ze to plucka sie cwicza i przygotowuja do oddychania jak dzieciatko wyjdzie z brzuszka :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ