X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Co warto zrobić przed porodem?
Odpowiedz

Co warto zrobić przed porodem?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2013, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie życie też w pewnym sensie się zaczęło z pojawieniem się syna, ale nie powiedziałabym że wcześniej moje życie było bez sensu. Wraz z urodzeniem się syna po prostu zaczęło się dla mnie inne życie, które podoba mi się bardziej niż wcześniejsze, bo jest pełniejsze, czuję się bogatsza wewnętrznie a tego brakowało mi wcześniej mimo tz mieszkania za granicą, życia na walizkach miedzy krajami w podóżach i dużej dawki adrenaliny na zawodach moto. Nie nudziłam się, a jednak dziecko często sprawia, że kolejne i kolejne kobiety zaczynają gadać tak samo- do zżygania nudnie dla bezdzietnych i młodych pełnych ambicji i marzen o karierze i zwiedzaniu swiata, że dziecko dopiero otworzyło im oczy, że dziecko zmieniło sens życia na lepsze itp... dla bezdzietnych, nieplanujacych chwilowo dzieci to brzmi jak mętny bełkot, paplanina najaranych hormonami bab... a i tak sami zaczna tak mowic za pare lat :P czy to nie jest zabawne? :P

    Mnie meczy wstawanie w nocy, chodze potem jak zombie, jstem niemiła, nie grzeszę też cierpliwością, choć chciałabym jej mieć więcej, po ojcu jestem troche nerwowa, ale zobaczcie jak mnie wchłonął temat macierzyństwa... od 3 lat to moja pasja numer jeden, a nie jak kiedyś off-road, jazda konna, podróże i języki. Nigdy nie myślałam, że tak wpadnę jak śliwka w kompot w taki temat.


    Odpłynełam widze od tematu... co zrobic przed porodem? Tuż przed?... nażreć się kebabów! :P A jak nie macie jeszcze dzieci to codziennie chodzić do kina, teatru i... czytac ksiazki, leżęc w łóżku i się opierdzielać cały dzień, jak długi i szeroki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2013, 21:59

    michaela, m_f, blueberry, Asi, Amicizia, anilorak, Makcza, Elle, rubi67, doris85, Bergo, aaaa09 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2013, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwłaszcza z tymi kebabami się zgodzę :D

    Suzy Lee, Asi lubią tę wiadomość

  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 1 października 2013, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie tez brakuje kebabow, a jak wychodze z domu ,to widze az kilka miejsc z kebabem i czuje zapachy hehe.choc obecnie mam ciagle ochote na slodkie i powstrzymuje sie, jedynie w weekend pozwalam sobie na slodkosci.

    z tym kinem to prawda, trzeba chodzic poki ma sie okazje -my akurat duzo chodzilismy ,gdy bylam w ciazy -czesto z mezem ,czasem sama w dzien jak maz w pracy byl.
    ostatnio maz zaproponowal ,zebym poszla do kina, ale jakos nie mialam ochoty

    eforts lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 1 października 2013, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe zgadzam sie z wami dziewczny nie ma to jak amcierzynstwo :D doczekac sie nie moge,chociaz troszke sie tego boje, ale zawsze o tym marzylam, chyba anwet bardzij ni o weselu i małżeństwie samym w sobie, tylko raczej środku do tworzenia takiej fajnej normlanej pełenej rodzinki, któej samma niestety nie miałam.

    Ciąże na prawe cięzko znosiłam szczególnie do połowy ale w życiu bym tego ne zamieniłą z niczym innym, teraz jeszcze ciesze się ruchami synka w brzuchu, bo wnet juz mi sie to skonczy, a zaczneiw stwanie, ale wreszcie będe mogła go tulić do siebie.

    I nasz mały cud zmieniłą nam diametrlanei zycie, M. w koncu zdecydowal sie na kupno mieszkania, ja znalzłąm prace i widze jakis kolejny cel w zyciu do zrealizowania, bo akriera i praa nigdy mnie nie kręciły, ale wychowanie nowego człowieczka, to to już na prawde wielkie wyzwanie :)

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 1 października 2013, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i póki moge uzywam sobei na słodkościach, głównie czekoladce :) i po porodzie na pewno zupełnie z neij nie zrezygnuje, ale będę musiała ograniczac. Ogólnei chyba najesc sie wszystiego co sie lubi a z czym trzeba uważac w ciązy. Jak wszelkie fasolki, groszki, smazone i niezdrowe jedzonko :D

    szkoda tylko ze . mi osttanio żałuje frytek.

    ooo i musze w koncu zjesc dobra pizze, szkoda tylko, ze taka najlepsza to az w Tarnowie u Włocha. Mielismy iedys w KRK ulubiona izzerie dobra i z wspomnieniami, nasze pierwsze spotaknie tam mialo miejsce, ale niestety ja zlikwidowali :( nazywałą sie nawet adekwatnei do nas, "Pod Amorem".

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • ap1526 Autorytet
    Postów: 1127 1184

    Wysłany: 14 maja 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2015, 12:45

    FeliceGatto, Renjaszek lubią tę wiadomość

    km5shdge5h821nxg.png
    qb3ckqi1w8eq80rq.png
    j36rxzdv03noids4.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 19 maja 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed porodem koniecznie trzeba doprowadzić się do porządku zaczynając od "
    dentysta
    fryzjer (farbowanie, podcinanie, odżywianie)
    kosmetyczka (masaż, manicur, pedicur)
    domowe spa - depilacja
    masaż krocza
    pranie i prasowanie nie tylko dziecięcych ciuszków
    zacerowanie wszystkich skarpetek, zaszycie wszystkich dziur

    a poza tym na mojej liście jest
    mycie okien
    reorganizacja pokoju plus dokładne porządki (wsyzstkie zakamarki trzeba odkurzyć)
    porządne zakupy, zapasy do zamrażalki

    :) a poza tym relaks i odpoczynek :)

    Camilia, suzi, Natalina, Helen lubią tę wiadomość

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • ap1526 Autorytet
    Postów: 1127 1184

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2015, 12:45

    km5shdge5h821nxg.png
    qb3ckqi1w8eq80rq.png
    j36rxzdv03noids4.png
  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 19 września 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od jakiegoś czasu uskuteczniam masaż krocza i basen, a poza tym zaczęłam zwolnienie - myślę, ze to przede wszystkim trzeba zrobić przed porodem

  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 22 września 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przymierzam się też do stosowania Baby and Mama Med, takich ziółek na Przygotowanie do porodu, teraz pije sobie szczęsliwą ciążę na zgagę i samopoczucie, a te drugie to bym zaczęła 6 tyg przed porodem, bo tak zalecają, żeby ułatwić sprawę - w sumie nie młoda juz jestem i mam nadzieję pomóc sobie jakkolwiek i czymkolwiek sie da

  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 6 października 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja teraz przed drugim porodem piłam Przygotowanie do Porodu i faktycznie to mnie uspokoiło w ostatnich tygodniach i ciało jakieś takie bardziej rozluźnione było, warto bo poród po tych ziołach był łatwiejszy

    misiakowa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z rad koleżanki jeszcze dopiszę, że warto kupić dobry laktator, ponieważ ból pełnych piersi może doprowadzić do obłędu, ciuszki już w 2 trymestrze nabyłam i to był dobry pomysł, bo wyjście w listopadzie czy grudniu w poszukiwaniu ciuszków to ryzyko infekcji i zwyczajnie ciężko się chodzi z brzuchem, dużo nabyłam rzeczy przez internet i wychodzi prościej i taniej.
    Niestety, jem tyle co Małą pozwoli i to co nie chce wracać z żołądka.
    Odseparowałam się od ludzi, co to wszystko wiedzą lepiej i lubują się w snuciu dobrych rad, że jak urodzę, to dopiero zobaczę. Liczę, że zobaczę, że moje dziecko jest najpiękniejsze, a jak będzie płakać, to dla mnie.
    aaa Rozbawiły mnie rady: "Tylko nie kupuj za dużo." Pytam: "To znaczy ile?" Żadna konkretna cyfra nie padła!

    Gosiak lubi tę wiadomość

  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zalowalam, ze mało obiadow pomrozilam dla meza :P

    Nisia2901 lubi tę wiadomość

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a7fbcff2da2b3805b369392bd8f9be49.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja proponuję zachartować brodawki są różne jego sposoby gdyż przez pierwszy miesiąc karmienie jest bolesne, a drugie to proponuje sobie zmienić tryb życia czyli mam na myśli wstawanie w nocy na 10 minut co 3 godziny a w dzień co trzy godziny siąść na tyłku i nic nie robić też przez 10 minut. To jest okazja do tego żeby sobie ułożyć plan dnia jak dziecko przyjdzie na świat. Jedno wiedz nie wyśpisz się na zapas i tego bądź pewna. Nawet jeśli dziecko prześpi ci w nocy 6 godziny to i tak przy karmieniu piersią trzeba ściągnąć pokarm aby nie doszło do nawału potem do zapalenia piersi i jego ropnia. Może uda ci sie przygotować organizm początkowo do nowego trybu i ustalić sobie nowy rozkład dnia.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2017, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed porodem zrobiłam sobie listę formalności, które trzeba załatwić po porodzie bo później może nie będę miała do tego głowy, a dla męża przyda się co trzeba załatwić. Wbrew pozorom wyszło tego sporo :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ