X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Ciagniecie w brzuchu
Odpowiedz

Ciagniecie w brzuchu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SylwiaBrad20 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny. Jestem w 29 tc. Pracuje w barze z kanapkami. Jest to dosyc fizyczna praca, bo mamy duzo klientow. 8 godz na nogach w ciaglym ruchu. Ostatnio zaczelam odczywac po np 2 godz staniu dziwnie napiety brzuszek i tak jakby ciagniecie w srodku. Jest to nie przyjemne. jednak jak usiade i odpoczne to przechodzi na jakis czas. czy to moze byc od pracy? Planuje urlop macoerzynski zaczac za 3 tyg. Czy moze moja praca teraz zaszkodzic jakkolwiek Dzidzi?? Prosze o rady...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2014, 22:34

  • karola84 Ekspertka
    Postów: 348 69

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też tak czasami mam po wysiłku lub jak za szybko idę ... okropnie nie przyjemne uczucie.... radziłabym Ci zwolnić tempo :)

    kocham Cię córeczko (*)(*)(*) 22.05.2013
  • misiaa Autorytet
    Postów: 575 543

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odczuwałam takie nieprzyjemnie napinanie brzucha i lekarz niezwłocznie wysłał mnie na kilka dni do szpitala. Zbyt częste powtarzanie może wywołać wcześniejszy poród bo są to skurcze macicy więc radzę uważać. Ja mam się już oszczędzać chociaż od dawna jestem na L4 i zbyt ciężko w domu nie pracowałam. Zgadzam się z koleżanką radzę zwolnić tempo :)

    misiaa

    34bwrjjgk872glsj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja radzę iść do lekarza i wziąć zwolnienie bo to nie przelewki. Dziwię się że przy takiej pracy jeszcze pracujesz ;)

  • ISZTAR Koleżanka
    Postów: 82 15

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na to w szpitalu dostawałam adalat a do domku dostałam nitrodipine. super pomaga, tylko że ciśnienie obniża...

    ganns65gk1nf21bw.png
    f2w3rjjgoonjbtgg.png
  • czarny motyl Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tydzień temu wróciłam ze szpitala, brzuch mi się stawiał i miałam bóle brzucha, takie promieniujące bóle ku dołowi. Mój lekarz stwierdził że może to doprowadzić do wcześniejszego porodu. Dostałam kroplówki z magnezem i 2 razy do mięsniowo sterydy. Po paru dniach brzuch już nie był twardy i bóle ustały, więc wypisali mnie do domu. Aha podczas badania okazało się że mam skróconą szyjkę.

    8fab527191.png
  • Madlen222 Autorytet
    Postów: 1906 3228

    Wysłany: 2 września 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a moi lekarze (mieszkam w Holandii) twierdzą, że napinanie brzucha dopóki nie ma bólu jest całkowicie normalne i na pewno nie doprowadzi do wcześniejszego porodu. Macica ćwiczy i musi to robić. Ja też mam takie napinanie od 26-go tygodnia, a od 2 tygodni odczuwam to dość silnie i bardzo często, czasami co 10 minut przez parę godzin. Okropnie nieprzyjemne uczucie, czuję jakby mi całą pochwę ciągnęło i brzuch. Dzisiaj byłąm u lekarza i mówiłam o tym bo też się martwiłam ale zostałam całkowicie uspokojna, że to jak najbardziej normalne. Jeśli pojawi się przy tym ból to już jest to niepokojące, ale bez bólu nie ma obaw. Tutaj lekarze nie przepisują magnezu i nospy jak w Polsce zwykło się robić. Także ja nie biorę i nic się nie dzieje, wszystkie kobiety tutaj tak ciążę przechodzą i rodzą zdrowe dzieci o czasie:)
    SylwiaBrad nie martw się jeśli nie czujesz bólu, ale tak jak dziewczyny piszą zwolnij tempo. Jesteś w ciąży, organizm jest obciążony a Ty potrzebujesz dużó odpoczywać! W zaawansowanej ciąży pracować na nogach po 8h dziennie nie jest najlepszym pomysłem:)
    Chodź tutaj pracuje się do końca 8-go m-ca ciąży i nikt nie narzeka. Ja natomiast uważam , że kobieta w ciąży powinna od samego początku o siebie wyjątkowo dbać i obchodzić się ze sobą jak z jajkiem:)

    relgh3714vlmssyj.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ