X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Cholestaza ciążowa - co jeść?
Odpowiedz

Cholestaza ciążowa - co jeść?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anula1986 Autorytet
    Postów: 1692 914

    Wysłany: 7 października 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny!

    Tak jak w temacie ;) Czy są tutaj jakieś kobitki, które tak jak ja mają cholestazę ciążową? W moim przypadku jest to sam początek cholestazy, świeżo wykryta. Byłam wczoraj robić prywatnie w laboratorium badania na potwierdzenie tej choroby. Jeszcze wczorajszego popołudnia dostałam wyniki i automatycznie na cito miałam wizytę u swojego lekarza prowadzącego. Lekarstwa mam przepisane przez gina, dawkę słonia, bo aż 2 razy na dzień muszę brać tabletki. Jednorazowa dawka to 300 mg, co daje Nam 600 mg na dzień.
    Kochane, chciałam zapytać co spożywacie mając tą chorobę? Ja diametralnie ograniczam tłuszcze (jedzenie ciężkostrawne), słodycze, wszelkie fast foody, kakao, daktyle, suszone śliwki, cukier, napoje słodkie (nawet soki), wieprzowinę, kaczkę, boczek, produkty wędzone, pasztety, konserwy etc. Z tego co się dowiedziałam jedzenie ma być lekkostrawne, niskotłuszczowe by odciążyć wątrobę.
    Wstępnie na obiady planuję coś takiego:
    http://www.qchenne-inspiracje.pl/2014/10/gulasz-dyniowo-woowy-i-pare-sow-na.html
    http://www.qchenne-inspiracje.pl/2014/10/indyk-duszony-w-jarzynach-z-pomidorami.html
    http://www.qchenne-inspiracje.pl/2014/01/przepisy-fit-penoziarniste-tagliatelle.html

    Średnio mam za to pomysły na śniadanie... Myślałam o upieczeniu domowego chleba bananowego z niewielkim dodatkiem oleju rzepakowego i kokosu do tego chudy twaróg wymieszany z jogurtem naturalnym i z miodem. Kombinowałam też nad ciemnym pieczywem posmarowanym niewielką ilością masła + chuda polędwica drobiowa i jajko ugotowane na pół twardo. Z tego co wiem jajek na twardo nie można jeść, ale na półtwardo już tak.
    Dziewczyny, a Wy co spożywacie? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2016, 14:43


    xnw4lhb8dt2ans8c.png
  • Emi36 Przyjaciółka
    Postów: 134 22

    Wysłany: 14 października 2016, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj jestes szczesciarą majac cholestaze ciazowa w takim tygodniu ciazy ja ją dostałam
    w 8 tc i ledwo zyje a gdzie koniec ciazy :(

    gabi 7 lubi tę wiadomość

    Iwona 39 lat
    Endometrioza I st.
    11.04.2016 Aniołek 7t 3d ciąża pozamaciczna :(
    3 miesiace pózniej ciąża Amelka <3 mały cud <3
    198e9be07204aef8989853855003ef9f.png
  • Anula1986 Autorytet
    Postów: 1692 914

    Wysłany: 17 października 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi36 wrote:
    Witaj jestes szczesciarą majac cholestaze ciazowa w takim tygodniu ciazy ja ją dostałam
    w 8 tc i ledwo zyje a gdzie koniec ciazy :(

    Dostałaś ją w 8 tc? :o Szok. Mój lekarz był zdziwiony jak ją dostałam w 29 tc... Chodzisz często powtarzać badania? Ja co 7 dni. Ostatnio już miałam ładnie unormowaną cholestazę :) Wszystkie wyniki były w normie i lekarz prowadzący stwierdził, że choroba została uśpiona, ale dalej trzymamy rękę na pulsie. Zobaczymy jak teraz będzie, oczywiście w dalszym ciągu mam dietę.

    Ja robiąc sobie jedzenie sugeruję się tą tabelką:
    https://zasadyzywienia.pl/dieta-watrobowa-czy-dieta-lekkostrawna-z-ograniczeniem-tluszczu.html

    Aczkolwiek niektóre produkty zalecane mi nie służą, a mniej zalecane bardziej służą. Poznaję to po tym jak mnie skóra swędzi np. po chudym twarogu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2016, 08:40


    xnw4lhb8dt2ans8c.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ