X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr CC pod narkozą
Odpowiedz

CC pod narkozą

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Domiluk Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mam obawy przed usypianiem podczas zabiegu cesarskiego cięcia.
    Wczoraj lekarz ginekolog zdecydował, że będzie cc po opinii ortopedy i po wynikach rezonansu kręgosłupa. Mam kilka przepuklin powysuwanych i uciskających worek oponowy. Obecnie w III trymestrze już mam braki czucia w nogach i problemy z poruszaniem się.

    Jednak ginekolog stwierdził, że anestezjolog nie zdecyduje się na znieczulenie w kręgosłup ze względu na jego zły stan.
    Dodatkowo oczywiście nastraszył mnie o ryzyku usypiania i problemach oraz tym najgorszym co może się stać:(
    Czy któraś z was była usypiana? Jak to wygląda i czy rzeczywiście dziecko będzie po tym chore..? Mam mętlik w głowie..to moja pierwsza ciąża więc nie mam doświadczenia ani porównania.

    16udugpjm9p131x6.png
    Pierwsza ciąża wyczekiwana,
    Hashimoto + niedoczynność tarczycy,
    ANA2 dodatnie, dyskopatia
    12tydz. krwotok i krwiak - opanowany
    Cukrzyca ciążowa na insulinie doposiłkowej
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiluk wrote:
    Witajcie, mam obawy przed usypianiem podczas zabiegu cesarskiego cięcia.
    Wczoraj lekarz ginekolog zdecydował, że będzie cc po opinii ortopedy i po wynikach rezonansu kręgosłupa. Mam kilka przepuklin powysuwanych i uciskających worek oponowy. Obecnie w III trymestrze już mam braki czucia w nogach i problemy z poruszaniem się.

    Jednak ginekolog stwierdził, że anestezjolog nie zdecyduje się na znieczulenie w kręgosłup ze względu na jego zły stan.
    Dodatkowo oczywiście nastraszył mnie o ryzyku usypiania i problemach oraz tym najgorszym co może się stać:(
    Czy któraś z was była usypiana? Jak to wygląda i czy rzeczywiście dziecko będzie po tym chore..? Mam mętlik w głowie..to moja pierwsza ciąża więc nie mam doświadczenia ani porównania.
    Dlaczego dziecko ma być chore po narkozie matki?

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Domiluk Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz powiedział mi, że muszę znać ryzyko. Dziecko może mieć kłopoty z oddychaniem, mało punktów w skali Apgar, może zachłysnąć się płynem owodniowym i będzie słabe, ponieważ narkotyk (znieczulenie) które dostane i tak wpłynie na dziecko..

    16udugpjm9p131x6.png
    Pierwsza ciąża wyczekiwana,
    Hashimoto + niedoczynność tarczycy,
    ANA2 dodatnie, dyskopatia
    12tydz. krwotok i krwiak - opanowany
    Cukrzyca ciążowa na insulinie doposiłkowej
  • Ana. Autorytet
    Postów: 508 306

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam cc pod narkoza w styczniu 2017. Synek urodzil sie z obnizonym napieciem miesniowym i asymetria, zdarzyly sie sporadyczne bezdechy. Czy wyniklo to ze znueczulenia przy cc czy z innych przyczyn nikt nie odpowie. W chwili obecnej wszystko jest ok.

    n59y3e5elyx39qbm.png
    m3sx9jcghh12782r.png

    6+2 - 0.5cm, <3
    8+2 - 1.8cm, <3
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 00:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda nie w kontekście cc, ale przy innej operacji miałam narkozę. Nie wiem jaki ma wpływ na dziecko. Ale jeśli chodzi o ciebie to zasadniczo nie jest to nic strasznego. Czujesz się jakbyś zasypiała, nawet nie wiesz kiedy. A potem się wybudzasz. Tych pierwszych wybudzeń z wymiotami nawet nie będziesz pamiętała. Ja pamiętam dopiero jak super zaspana rozmawiałam z mamą i pytałam kiedy zabieg, a ona mi powiedziała, że już jest po. Później mi dopiero powiedziała, że międzyczasie miałam 2 pobudki na wymioty i 2 takie co coś mówiłam i szłam spać dalej. Nic cię nie boli poza oczywiście raną wynikającą z samej operacji, noe ma żadnych przykrych odczuć. Jak już się wybudzisz całkiem to bez problemu można chodzić. Nie wiem co jeszcze chciałabyś wiedzieć?

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Domiluk Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek, między innymi właśnie chciałam wiedzieć o tym co napisałaś, dzięki za informację, nigdy nie miałam zabiegu pod narkozą.

    Ana, też o takich dolegliwościach dziecka 'po narkozie' mówił lekarz. Teraz nie wiem co zrobić bo bardzo boję się, żeby dzieciaczek nie musiał cierpieć przez mój kręgosłup...
    Będę chciała porozmawiać z anestezjologiem ja on to widzi i jakie znieczulenie zastosuje, choć ginekolog jest pewien że narkoza, gdyż nie będzie możliwości wbić się w kręgi pouszkadzane.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    16udugpjm9p131x6.png
    Pierwsza ciąża wyczekiwana,
    Hashimoto + niedoczynność tarczycy,
    ANA2 dodatnie, dyskopatia
    12tydz. krwotok i krwiak - opanowany
    Cukrzyca ciążowa na insulinie doposiłkowej
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 1 września 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po narkozie czulam sie zle. Dowalilam sobie sama podnoszeniem glowy- trzeba jednak lezec plackiem zeby tego uniknac.
    Dziecko zdrowiutkie.

    Domiluk lubi tę wiadomość

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 1 września 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja dorzucę jeszcze 3 grosze. Nie rodziłam przez CC pod narkozą, ale miałam operację w pełnej narkozie. Sama się kładłam na stole operacyjnym, jak lekarze się zebrali to założono mi maseczkę na twarz, kazano głęboko oddychać, a anastezjolog w tym czasie podawał mi chyba usypiacz jeszcze przez wenflon. Czułam ból idący od dłoni, przez całą rękę, aż do serca- i jak doszło do tego miejsca mniej więcej, to zasnęłam. Spało mi się super ;) w tym czasie byłam zacewnikowana i zaintubowana. Tuż po operacji jedyne co pamietam, to słowa lekarza „pani Karolino, budzimy się” i mam wrażenie, że otworzyłam oczy najszerzej jak mogłam, ale widziałam tylko ciemność i dalej zasnęłam. W tym czasie mnie podobno rozintubowano i rozcewnikowano- nic nie czułam. Przewieziono mnie na salę do wybudzeń/ pooperacyjną i tam pamietam, ze walczyłam mocno z powiekami, żeby je otworzyć. Jak już mi się to udało, to zapytałam lekarza mnie obserwującego, czy długo się wybudzałam i czy gadałam głupoty, a on na to, że nie i że byłam trochę „zwichrowana” ;) po około 10-15 minutach zaczęłam się trząść z zimna i lekarz zadecydował, ze już mogę wracać na salę obserwacyjną na moje piętro. W drodze tez trochę podsypialam (wieziono mnie na łóżku), pielęgniarka opatuliła mnie dodatkowo kocami i w sumie tyle. Później przyszedł do mnie lekarz i pytał o drogi oddechowe- czy czuję ból albo drapanie w gardle po zaintubowaniu, ale niczego takiego nieczułam. Ból czy drapanie w gardle to ponoć norma po intubacji. Nawet nie wiedziałam, ze byłam intubowana i cewnikowania ;) o tym, ze miałam cewnik na czas operacji dowiedziałam się jakieś pół godziny później, jak zachciało mi się siku- nie wolno mi było wstawać (operacje miałam około 8 rano, a wstać mi pozwolono około 18), dostałam basen i okazało się... ze nie mogę się wysikac, a parcie na pęcherz miałam na maksa. To podobno normalne po cewnikowaniu. Leżałam z tym basenem przez godzinę, aż w końcu po kropelce udało mi się wysiusiać. Nie wymiotowałam, nie miałam żadnych powikłań po narkozie.

    Moja siostra rodziła przez CC w pełnej narkozie, dokładnie w 34+0. Cała ciąża przebiegała wzorowo, a tego dnia chlusnęło z niej krwią- już nie pamietam dokładnie, co tam się stało, ale chyba odkleiło się łożysko. Operacja była przeprowadzona w pełnej narkozie, bo pełna narkoza szybciej działa niż znieczulenie w kręgosłup. Ona była w trochę gorszej sytuacji, bo to się stało tuż po obfitym śniadaniu- i wtedy w razie wymiotów po znieczuleniu ogólnym mogłaby się nimi zachłysnąć i mogło dojść do zapalenia płuc, ale nic takiego się nie wydarzyło. Dziecko w przeciwieństwie do tego co pisze Ana urodziło się ze wzmożonym napięciem mięśniowym- czy po cc w znieczuleniu ogólnym? Raczej nie. Przez chyba niecały tydzien mała leżała w inkubatorze i podłączonym cpap-em, ale nie ze względu na narkozę, tylko urodziła się za wcześnie i miała problemy z samodzielnym oddychaniem. W tej chwili ma 3 lata i jest okazem zdrowia.

    Mnie się wydaje, ze lekarz musi Cię poinformować o wszystkich możliwych komplikacjach, ale to nie znaczy, ze one wystąpią. Nie masz co się martwić na zapas :)

    Domiluk lubi tę wiadomość

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Gochna Koleżanka
    Postów: 49 9

    Wysłany: 5 września 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja matka miała 3 cc. Pierwsza znieczulenie w kręgosłup a w kolejnych dwóch poprosiła o znieczulenie ogólne.
    Nie miała żadnych problemów po ogólnym :)
    Moje obie siostry miały 10/10 w skali Apgar.
    Jak zapytałam ją dlaczego tak chciała ? Powiedziała ze jak rodziła mnie i miała znieczulenie w kręgosłup to przez to ze anastezjolog miał problemy z wkuciem i udało mu się za 3 razem, to w ogóle nie cieszyła się z faktu urodzeni dziecka tylko martwiła czy będzie chodzić. Bo bardzo długo wracało jej czucie nóg. Powiedziała ze nigdy więcej dlatego chciała już przy moich siostrach mieć ogólne.

    Domiluk lubi tę wiadomość

    Córeczka 10.2018
    ...? 10.2020
  • Domiluk Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 5 września 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za infomacje, ja od lat mam problemy z chodzeniem przez dyskopatie, wiec tym bardziej chciałabym uniknąć zastrzyku w zniszczone dyski.
    Trochę czuję ulgę widząc że ktoś to przeżył i nic złego się nie stało :)

    16udugpjm9p131x6.png
    Pierwsza ciąża wyczekiwana,
    Hashimoto + niedoczynność tarczycy,
    ANA2 dodatnie, dyskopatia
    12tydz. krwotok i krwiak - opanowany
    Cukrzyca ciążowa na insulinie doposiłkowej
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj. Jestem po 2 CC ale nie w uspieniu mimo ze jestem po operacji kregoslupa i mam przepukliny itp. w praktycznie calym kregoslupie.Chce powiedziec, ze decyzje o znieczuleniu podejmuje anestezjolog dlatego ten specjalista musi obejrzec opis rezonansu czy innych wynikow dotyczacy stanu kregoslupa oraz w ktorych miejscach sa zmiany. Ja myslalam,ze bede uspiona do CC przez moje zmiany w kregach ale lekarze uznali ze ten odcinek gdzie robi sie znieczulenie jest akurat ok i nadaje sie do wklucia.Tylko u mnie inne choroby wykluczaly znieczulenie ogolne, choc operacje kregoslupa mialam w calkowitym uspieniu i mimo,ze bardzo sie tego balam okazalo sie ze nie bylo tak zle.
    Co do straszenia lekarze musza uprzedzic o ewentualnych powiklaniach ktore moga wystapic ale nie musza. A o powiklaniach uprzedzaja tez przy "zwyklym"CC.
    Mam nadzieje ze trafisz na dobrych specjalistow ktorzy podejma madra decyzje.
    Zdrowka dla Ciebie i niech Maluszek pieknie rosnie :)

    Domiluk lubi tę wiadomość

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 9 września 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dali znieczulenie w kręgosłup ale spanikowałam i powiedziałam że mnie boli. Czułam jak mi robi 3 cięcia, ale teraz myślę że to nie bolało. Podał mi dożylnie środek i gdzieś tam słyszałam że dziecko płacze, jak się budziłam to mnie szyli. Oczy miałam za mgła, odlot taki że myślałam że jestem w kosmosie i rozmawiam z lekarzami za pomocą umysłu bo wydawało mi się że mam spuchnięte wargi. Dziecko urodzone w 35tyg z wagą 2200g. 20p apgar. Zanim skończyli Szyc to czułam się już normalnie. Leżałam na pooperacyjnej na poduszce i nie bolało mnie głowa. Teraz już ponoć znieczulenia są takie że nie trzeba leżę plasko

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Domiluk Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 9 września 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli rozumiem, że miałaś narkozę. A czy dzidziuś dobrze to zniósł i wszystko z nim było w porządku po urodzeniu?
    My na razie czekamy aż dzidzia podrośnie i dopiero będzie rozmowa z anestezjologiem.

    16udugpjm9p131x6.png
    Pierwsza ciąża wyczekiwana,
    Hashimoto + niedoczynność tarczycy,
    ANA2 dodatnie, dyskopatia
    12tydz. krwotok i krwiak - opanowany
    Cukrzyca ciążowa na insulinie doposiłkowej
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 września 2018, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiluk co dokładnie wyklucza u Ciebie znieczulenie podpajęczynówkowe?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Domiluk Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 17 września 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według ginekologa (nie rozmawiałam jeszcze z anestezjologiem) stan mojego kręgosłupa. Mam przepukliny i wypukliny krzyżowo-ledzwiowe, które uciekają worek oponowy. Chodzi o to, że anestezjolog może nie zdecydować się wkłuwać w zdeformowane krążki w kręgosłupie.

    16udugpjm9p131x6.png
    Pierwsza ciąża wyczekiwana,
    Hashimoto + niedoczynność tarczycy,
    ANA2 dodatnie, dyskopatia
    12tydz. krwotok i krwiak - opanowany
    Cukrzyca ciążowa na insulinie doposiłkowej
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 18 września 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy rozmowa z antestezjologiem?

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • Domiluk Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 18 września 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie wiem, wizytę u gina mam 2 października i wtedy podejrzewam że już ustlimy termin cesarki. Nie mam pojęcia jak to wygląda i czy ja w ogóle będę wcześniej rozmawiała z anestezjologiem czy tylko mój lekarz ginekolog; to moja pierwsza ciąża, nie orientuję się tak bardzo..

    16udugpjm9p131x6.png
    Pierwsza ciąża wyczekiwana,
    Hashimoto + niedoczynność tarczycy,
    ANA2 dodatnie, dyskopatia
    12tydz. krwotok i krwiak - opanowany
    Cukrzyca ciążowa na insulinie doposiłkowej
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ