X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Brzuch - czym smarujecie ?
Odpowiedz

Brzuch - czym smarujecie ?

Oceń ten wątek:
  • Tess Autorytet
    Postów: 542 508

    Wysłany: 3 lutego 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulec - jakaś ściema :) co najwyżej można nie smarować w dzień usg i umyć dokładnie brzuch pod prysznicem. No chyba, że Pan doktor ma jakiś unikalny aparat, który tak reaguje. Ja miałam na dwóch różnych sprzętach usg, nie jestem wybitnie szczupła, a obraz i tak był jak żyleta :)

    Może głowicę Pan doktor powinien najpierw umyć? :P

    ex2bp07wbjlnqxgq.png
  • olaaa1229 Koleżanka
    Postów: 36 15

    Wysłany: 3 lutego 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie, wydaje mi się, ze to ściema.
    bez przesady,zeby juz tydzien przed niczym nie smarowac.

    co do smarowania, ja smaruje kremem z Ziai, i oliwką rosmanowska.
    rozstępy na piersiach mam , na brzuchu jeszcze żadnych, no ale coś czuję, ze się pojawią... no i na udach tez mam. :/

    thgf9n730pshwi5w.png
  • Dajana28 Przyjaciółka
    Postów: 105 133

    Wysłany: 3 lutego 2015, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam rozstępy na udach - ale to z wcześniejszych lat a brzuch smaruję kremem czy tam balsamem z Efektima - mama care [kuracja zapobiegająca rozstępom dla kobiet w ciąży] ...
    i jak na razie brzuch jest bez żadnych zmian także myślę że krem daje radę :) wcześniej używałam oliwki bambino ale ta oleistość mnie odepchnęła...
    co prawda ta efektima także pozostawia po sobie "film" i jak wysmaruję się wieczorem to jeszcze rano brzuszek jest trochę klejący więc zależy co kto lubi ;)

    5djy3e3kdjye8eg7.png
    mhsve6ydkn32ruan.png
    ug37e6yd2qv3521w.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 3 lutego 2015, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam rozstępy dwa na pośladkach... ale na brzuch nakładam masło kakaowe lub niebieski balsam nivea. Niestety od oliwki dostaję czerwonych plam i uczulenia.

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja używam Foliacid z Pharmaceris i do tej pory rozstępów nie mam, zresztą w pierwszej ciąży też nie wyszły, chociaż nie pamiętam czym się smarowałam, bo to 10 lat temu było :)
    niestety słyszałam wypowiedź pani doktor w TV, która stwierdziła, że w dużej mierze to genetyka, niemniej jednak zawsze warto smarować skórę i to jak najwcześniej, żeby chociaż zminimalizować rozmiary ewentualnych rozstępów

    rybka33 lubi tę wiadomość

  • MisiaMonisia Autorytet
    Postów: 2907 1203

    Wysłany: 14 lutego 2015, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi rozstępy na brzuchu pojawiły się w 33 tc (skończonym)...Tak się cieszyłam że nie mam rozstępów i doopa :/
    Do smarowania uzywam Linoderm Plus..ale chyba nic nie daje :/

    Nikoś urodzony 22.03.2015r. 👣

    Nasze Aniołki:
    👼 - 21.02.2014r. (10tc),
    👼 - 7.06.2020r. (CB).

    Moja Kochana Mamusia (*) - 8.02.2020r. 🖤
    Mój Kochany Dziadziuś (*) - 7.06.2020r. 🖤
    Moja Kochana Molly 🐕
    - 17.03.2021r. 🖤

    💊 Euthyrox N100


    Starania od : luty 2019 r.
  • Anielka Autorytet
    Postów: 347 337

    Wysłany: 18 lutego 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rano smaruję brzucho olejkiem arganowym, a wieczorem brzucho, piersi, pośladki i uda masłem do ciała z Hippa. Na razie jakoś się trzymam, ale najgorsze dla rozstępów miesiące ciągle przede mną...

    o148i09k1ixi8pfq.png
  • Becia47 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też zaczełam kuracje olejem arganowym - obawiam się rozstępów bo zawsze byłam bardzo szczupłą osobą a teraz mam balon ! :P o olejku czytałam na róznych zdrowych portalach np zdrowyportal.pl i uważam że może mi pomóc. Czas pokaże ;)

  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku smaruję się codziennie Babydream fur mama z Rossmanna, zużyłam przez ten czas kilka opakowań tej oliwki i jeden balsam z tej serii. Raz na jakiś czas biorę także kąpiel z dodatkiem oliwki Bambino i czasem posmaruję się zwykłym masłem od Ziaji - kozie mleko, tak dla odmiany żeby odpocząć od tego uczucia klejenia się do wszystkiego ;) W międzyczasie używałam też bio oil z ciekawości, bo dorwałam gdzieś na promocji za kilkanaście złotych... bardzo szybko mi się skończył i niestety nie stać mnie żeby go ciągle używać więc zostaje przy rossmannowskiej oliwce. Nie mam żadnych rozstępów póki co i mam ogromną nadzieję, że tak już zostanie.. a boję się trochę, bo brzuch coraz większy a jak Was czytam że niektórym pod koniec wychodzą to się obawiam :(

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • roxi661 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 02:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin na 1.09. Od poczatku smaruje sie bio oilem. Ani jednego rozstepu odpukac. Dodam ze nie jestem jakims szczupakiem czy cos. Przed ciaza przy wzroscie 168 bylo 63kg. Urosl praktycznie tylko brzuch i piersi.

    roxi661
  • linka89 Ekspertka
    Postów: 249 117

    Wysłany: 2 września 2016, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja smaruje nierafinowanym masłem shea kupionym na allegro zwykle obficie na noc, okazjonalnie zdażyło mi się użyć BioOilu, czy oliwki Babydream z rossmana. Rano niestety nie stosuje - bo nie chcę obtłuszczać sobie ubrań. Póki co (32 tc) nie zauważyłam żadnych rozstępów, ale boję się żeby nie wyszły po czasie, tak jak niektóre z Was piszą...

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 6 września 2016, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuję Elancyl i jak na razie mimo, że brzuszek spory to nic się nie zrobiło,a rozstępy z okresu dojrzewania na boczkach troszkę mniejsze. Mam nadzieję, że tak już zostanie przez ostatni miesiąc.
    Co do nie smarowania brzucha przed usg też dostałam taki przykaz przed usg genetycznym gdzie ważny jest wyraźny obraz. Lekarka to doświadczony specjalista więc raczej to nie ściema.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • dzastmi Koleżanka
    Postów: 43 33

    Wysłany: 7 września 2016, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja smaruję brzuchol i piersi Mustellą i póki co żadnych rozstepów, super się wchłania co jest ważne rano, gdy po chwili się ubieram.

    0d1ydqk318xlcxjl.png
  • Abata Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 20 września 2016, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używam palmersa do rozstępów na ciepło:)
    Za każdym razem gdy wstawałam rano i widziałam, że mam brzuch w czerwonych rozstępach wieczorem mąż nakladał mi sporą warstwę tej pasty i po nocy skóra jak u niemowlaka:) stosuje to raz na 2 tygodnie i wystarcza czyli mi pomaga. Tylko trzeba uważać bo trochę jest tłusto, ale dzięki temu mam piękna skórę:)

  • Ruzia Ekspertka
    Postów: 155 103

    Wysłany: 21 września 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abata też stosuję Palmers ale taki zwykły, z masłem kakaowym. A jaki to jest na ciepło?

    Ruzia

    mhsv2n0adhbxs4dq.png
  • agata.gie Koleżanka
    Postów: 49 33

    Wysłany: 21 września 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuję od początku drugiego trymestru Bio Oil i póki co rozstępów brak. Termin na początek listopada.

    relg2n0apzfk2ghe.png
  • monkaboom Debiutantka
    Postów: 15 6

    Wysłany: 30 września 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja stosuję balsam Babydream z rossmanna i jestem zadowolona. Nie mam na razie ani jednego rozstępu (35tc). Jest przy tym bardzo wydajny i ładnie pachnie.

  • Abata Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 1 października 2016, 01:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruzia wrote:
    Abata też stosuję Palmers ale taki zwykły, z masłem kakaowym. A jaki to jest na ciepło?

    Może to to samo:)
    Palmers Cocoa Butter Formula Masło do Pielęgnacji brzucha w okresie ciąży

    U mnie na opakowaniu jest napisane, ze należy rozcierac w dłoniach, aż zrobi się masło ciepłe. Mój mąż potrafi je bardzo rozgrzac, a potem nakłada mi na skórę brzucha i plecow. Jak jego nie ma to wrzucam do mikrofali trochę masła bo sama nie mam siły rozgrzać je w dłoniach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2016, 01:23

  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 1 października 2016, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja smarowałam się od samego początku bio-oilem i tak mi skóra popękała dosłownie po 35 tygodniu mimo iż bardzo dużo nie przytyłam ok 8 kg, nie wiem czy jest sens zmieniac teraz na końcówce na inny specyfik?

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • Abata Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 1 października 2016, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle wrote:
    ja smarowałam się od samego początku bio-oilem i tak mi skóra popękała dosłownie po 35 tygodniu mimo iż bardzo dużo nie przytyłam ok 8 kg, nie wiem czy jest sens zmieniac teraz na końcówce na inny specyfik?

    Moim zdaniem zawsze jest sens. Bo po porodzie warto, tez brzuszek smarować do momentu kiedy nie wróci do siebie. A zresztą jak uda Ci się coś odpowiedniego dla Twoich rozstępów dobrać to zawsze to jakaś szansa, że będzie lepiej.

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ