X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Bóle, mrowienie i puchnięcie dłoni w nocy
Odpowiedz

Bóle, mrowienie i puchnięcie dłoni w nocy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • selavy84 Koleżanka
    Postów: 32 14

    Wysłany: 29 października 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, jestem tuż przed rozwiązaniem i mam problem ze snem. Mianowicie w nocy potwornie bolą mnie dłonie, czuję mrowienie całych dłoni, bardzo często bóle mam na nadgarstkach i w stawach. Czy któraś tak ma i zgłaszała lekarzowi? Ja byłam rozmawiać na ten temat, bo w pewnym momencie było to nie do zniesienia. Lekarka powiedziała, że nie widzi powodu do niepokoju, po prostu objaw ciąży i mam poczekać do porodu.

    Iwo33 lubi tę wiadomość

    p19ucsqvxiw6ruix.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja mam podobnie.
    Rano budzę sie z bólem nadgarstków, jeszcze tego nie konsultowałam z lekarzem.
    Podejrzewam, ze ma to związek z tym, ze być może zle w nocy układam ręce, zdarzy sie je przycisnąć i dlatego drętwieją mi nadgarstki, chyba nie ma to większego medycznego znaczenia, po prostu nasze ciało sie zmienia, mamy słabsze krążenie, obrzęki itp.

    nika77 lubi tę wiadomość

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 1 listopada 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak mam. Drętwieją i puchną mi nie tylko dłonie ale też stopy. Dwóch lekarzy i trzy położne są zdania, że organizm przygotowuje się do porodu i zatrzymuje wodę, brak ruchu w nocy powoduje zwiększenie obrzęków i to minie po porodzie. Na wszelki wypadek częściej robię badania moczu, żeby wykluczyć obecność białka i badam ciśnienie 2 razy dziennie (nadciśnienie, białko w moczu i opuchlizna to podstawowe objawy gestozy). Póki co wszystko gra, poza tym, że wyglądam jak balonik :-D

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 13:45

  • AKa28 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 3 listopada 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak mam, do tego mam podwyższone crp, więc boję się, że to zapalenie stawów.

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 4 listopada 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam, Też tak mam, jestem w 31 tc i od tygodnia mam drętwienie rąk w nocy. Magnezu biorę sporo bo 600mg dodatkowo ze względu na moje dwa poronienia w zeszłym roku, dlatego wersja z uciskiem macicy jest tu bardzo prawdopodobna..

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 6 listopada 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AKa28 nie wiem jak z crp ale u mnie jest podwyższone ob i lekarze mówią, że to przez ciążę, może u Ciebie jest podobnie? U mnie hematolog podejrzewał problem ze stawami, jednak po badaniach okazało się, że to po prostu ciąża tak na mnie działa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2017, 13:40

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • AKa28 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 7 listopada 2017, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno crp też może być podwyższone przez ciążę, przynajmniej tak mówi dr Google;-)

  • Morrigan Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 27 listopada 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dochodzi do opuchlizny jeszcze obrzęk, który przenosi się z jednego palca na drugi aż do nadgarstka. Opuchnięte też stopy i twarz, dzwoniłam do lekarza, bo wizyta za tydzień i podobno to normalne...jestem w 32 tc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 16:38

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 28 listopada 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie opuchlizna jest ogromna i dotyczy nie tylko rąk i nóg, w zasadzie jestem cała spuchnięta. Najbardziej widać na twarzy (usta, worki pod oczami, powieki), dłoniach i stopach. Od kilku tygodni skarpetki pożyczam od męża (rozmiar 45, bo moje 38 tak mnie cisną, że nie idzie wytrzymać) i chodzę tylko w najbardziej zdeptanych i zniszczonych adidasach, bo nic innego nie mogę wcisnąć. Kontrolnie robię co tydzień badanie ogólne moczu, żeby sprawdzać, czy nie ma białka i 3 razy dziennie mierzę ciśnienie krwi, lekarz prowadzący obawiał się, że to może być gestoza, dlatego do porodu mam być pod zwiększoną kontrolą

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tak samą ale jestem dopiero w 20 tygodniu. Nie podoba mi się to

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, po porodzie mija :D Jeszcze momentami czuję drętwienia w prawej dłoni, ale już dużo mniejsze niż w ciąży. Z każdym dniem jest coraz lepiej :)

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży też tak miałam. Drętwiały mi wszystkie palce u rąk, nie mogłam ich nawet zginać. To się nazywa zespół cieśni nadgarstka. Na jakiś czas przed porodem organizm zaczyna gromadzić więcej wody przez co gromadzi się ona też w stawach, uciska nerwy i stąd takie objawy. Po porodzie minęło jak ręką odjął.
    Teraz w drugiej ciąży mam to samo. Trzeba przeczekać.

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ