X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Baby shower
Odpowiedz

Baby shower

Oceń ten wątek:
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 8 lutego 2013, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio przyjaciolka zapytala mnie, czy robie imprezke z okazji narodzin dziecka, jeszcze przed porodem. Robicie cos takiego ?
    Zaczelam sie ostatnio zastanawiac nad tym, bo po porodzie to nie bede absolutnie miala ochoty na cos takiego, pewnie nawet na odwiedziny.

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2013, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wczoraj dostałam zaproszenie na taką imprezę u koleżanki :)

    Sama się chyba nie zdecyduję, ale kto wie, może zmienię zdanie ;)

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 8 lutego 2013, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M_f.....to zdaj nam pozniej relacje czy taka impreza to przyjemnosc czy bardziej sie kobietki nudza, no i jak to wogole wyglada. Ja mysle o takiej imprezie ale nie mam pomyslu jak to zorganizowac.

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2013, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, no umówilysmy się w przyszłym tygodniu, więc Wam wszystko dokładnie opiszę :)

  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 8 lutego 2013, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio się dowiedziałam, ze jest w Polsce odpowiednik tejże imprezy i nazywa się... Bociankowe :D Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszałam o bociankowym xD Ale nazwa jest po prostu genialna :D

    Anette, gocha04, Suzy Lee lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 8 lutego 2013, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nazwa jest super- Bociankowe :-)

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 9 lutego 2013, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny pomysł i myślę, że coraz bardziej popularny, można to uznać za taki bezalkoholowy odpowiednik męskiego pępkowego;)) Na pewno na "bociankowym" są prezenty dla maleństwa, dużo kolorów, słodkie skarpetki, baloniki i wogóle dużo słodkości - tak mi się to kojarzy:)

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 9 lutego 2013, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie przez przypadek dowiedzialam, ze moje kolezanki z uczelni cos takiego dla mnie planuja, bo sie jedna wygadała.
    W sumie jak chca niech organizuja :) Chetnie przyjde hehehe :)
    Jesli chodzi o znajomych to znam to wlasnie w ten sposob, ze impreza jest organizowana dla ciezarnej, a nie przez ciezarna, wiec gdyby moje kolezanki jednak nic nie zorganizowały to ja penwie tez bym nic nie robiła :)

  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 9 lutego 2013, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama bym raczej nie zorganizowała, chociazby dlatego, zeby nie wymuszac prezentow, bo wiadomo, ze na takiej imprezie kazdy daje cos dla dziecka ;) Ale skoro same chca to niech cos robia. Nawet sie dowiedzialam, ze kolezanka juz robi czapeczke na zime na drutach dla malenstwa mojego... Napewno bedzie milo :)

  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 26 lutego 2013, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie bylam na baby shower, ale z tego co sie orientuje to UK i US kolezanki organizuja tak impreze dla przyszlej mamy pod koniec 7 lub w 8 miesiacu.
    Moja kolezanka miala taka impreze zorganizowana przez szwagierke, wszystko bylo niebieskie (oczekiwala chlopca) talerzyki, kubki, dekoracje i muffinki z niebieskim lukrem.
    Pieknie to wszystko wygladalo, dziewczyny przyniosly prezenty.
    Nie wiem jak to jest w Polsce, ale w US baby shower urzadza sie przewaznie tylko dla pierwszego dziecka z tego.
    Dziewczyny kupuja dosyc drogie prezenty, jak laktatory, wyprawki, cale zestawy ciuszkow itp...wiec przyszle mamy nie chca byc posoadzne o "wymuszanie" prezentow.
    Szkoda, bo chyba wolalabym mniejszy prezent, jakis drobiazg czy pamiatke, bo dla mnie jest wazniejsze spotkac sie z kolezankami i pogadac, niz prezenty

    Suzy Lee, anilorak lubią tę wiadomość

    Q82doi09kub0318v3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2013, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja byłam ostatnio i mimo tego, że rodzina u której byłam jest w świetnej sytuacji finansowej, prezenty były bardzo skromne, jakieś książeczki, pieluszki, ja kupiłam kocyk pluszowy i było akurat.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2013, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anette wrote:
    M_f.....to zdaj nam pozniej relacje czy taka impreza to przyjemnosc czy bardziej sie kobietki nudza, no i jak to wogole wyglada. Ja mysle o takiej imprezie ale nie mam pomyslu jak to zorganizowac.

    Anette, było naprawdę bardzo sympatycznie, chociaż nie wszystkie znałyśmy się przedtem. Były różne gry, jedne fajniejsze, drugie słabsze, np. trzeba było zgadnąć smak kaszki dziecięcej i określić rodzaj mięsa w obiadku, takim ze słoiczka :) był też taki quiz o życiu płodowym dziecka i o noworodkach, różne pytania, jakie mają odruchy, kiedy kształtują się zmysły, np. wzrok itd.. Alkohol był dla nieciężarnych :) oprócz tego oczywiście jedzenie jak na imprezie, jakieś słodycze, napoje no i taki bardziej konkretny posiłek, jakieś sałatki itd.

    Anette lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2013, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem to fajna impreza i cieszę się, że coraz częściej można spotkać coś takiego w Polsce, aczkolwiek tak jak już wspomniałyście 'jeśli ktoś nam ją urządza'. Sama oczywiście też bym nie chciała organizować właśnie dlatego żeby ktoś nie poczuł się "wymuszany" przeze mnie :)

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

  • KlaraM Ekspertka
    Postów: 201 99

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się ten amerykański pomysł podoba dużo bardziej niż inne pochodzące stamtąd, np wieczory panieńsko kawalerskie czy walentynki nawet. Faktycznie to miłe spotkać się z koleżankami przed narodzinami dziecka bo potem może długo nie być na to czasu a przy okazji dostać coś dla dzidziusia. Ja sama lubię kupować coś dla dziecka kiedy idę w odwiedziny pierwszy raz więc takie baby shower w wydaniu polskim wcale nie musiałoby być takie drogie jak w USA. Mniejsze prezenty, mniejsza imprezka bo tam to się specjalnie lokale wynajmuje na ten cel i rzeczywiście dostaje sie czasem całe wyprawki

    9ewnqqmz9x52roeb.png
  • kotek Koleżanka
    Postów: 46 9

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też byłam na takiej imprezce, trochę smieszne, infantylne na swój sposób ale ja się dawno tak dobrze nie bawiłam!! Mnie sie podoba, bo w koncu wiecej czasu się ma na świetowanie przed urodzeniem dziecka niz po - tak jak u nas znajomi przychodzą z prezentami (upominkami) dla noworodka po narodzinach, to jest to trochę kłopotliwe....a tak przynajmniej jezcze się ciążówka moze zrelaksować i pobawic przed porodem, czuje sie wazna i ogolnie jest b przyjemnie! Mnie się podoba!!

    Matylda36 lubi tę wiadomość

    78de0dd404ba84e12a056e9c239d99c7.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Chiang Mai Autorytet
    Postów: 264 418

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zamiar zrobić :) Bo nie wiem czy ktoś wpadnie na to, żeby mi urządzić :P

    3i49cwa1t57en9fi.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 26 lutego 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no a kiedy takie Bociankowe sie wyprawia ?:) czy to niezalezne od tygodni ciazy ?:P

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 27 lutego 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie przyjaciółka organizuje w tę sobotę, będzie 8 dziewczyn, a właściwie starych bab po trzydziestce :) z czego tylko dwie najstarsze mają dzieci i za "ich czasów" jeszcze takiego zwyczaju w Polsce nie było. Więc cieszę się, że ten mój baby shower będzie pierwszym dla nas wszystkich. Myślę, że będzie super.

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 27 lutego 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się przeprowadzamy do nowego mieszkania za ok. miesiąc i zastanawiałam się, czy zamiast takiej zwykłej parapetówki nie zorganizować właśnie baby shower, bo jak wszystko już ogarniemy, to będę w 8 miesiącu.

    Tylko to chyba ktoś powinien mi zorganizować, a nie ja sama? :P

    Makcza, napisz, jak to wyglądało, gdy już będziesz po :).

  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 2 marca 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dziś dzień pełen wrażeń, koleżanki we współpracy z moim mężem zrobili mi baby shower i były balony, babeczki z butelkami, smoczkami i napisem Tymek:) Dostałam przepiękną huśtawkę od dziewczyn oraz ciuszki i zabawki. Było bardzo sympatycznie i od razu lepszy humor po ciężkiej nocy. Wrzucam zdjęcia huśtawki i babeczek:)

    e5862ee3590d0351med.jpg

    9093f0dc86479c59med.jpg

    Miriam, weronikabp, Lanusia93, HANA, kic83, Emca lubią tę wiadomość

    qb3cpiqv120x7xhb.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ