X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Alkohol a połóg plus karmienie
Odpowiedz

Alkohol a połóg plus karmienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyznam się na samym początku że brakuje mi czasem piwa czy lampki wina no może nawet i dwóch :D W ciąży pozwalam sobie tylko na karmi od czasu do czasu i tak czasem czuje się jak alkoholik zazdroszcząc innym normalnego piwka :D
    I stąd moje pytania.Jaki wpływ ma alkohol na organizmy w czasie połogu?
    Ile czasu trzeba zastopować z karmieniem.Jak przechowywać odciągnięty pokarm i ile czasu nadaje się do podania dziecku?Z góry dziękuje za podpowiedzi i odpowiedzi :)

    Intimiziena lubi tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie pozwalam tylko na Warke cytrynową 0% bo nie ma nawet śladowych ilości w przeciwieństwie do Karmi, Lecha free itp.

    poczytaj : karmienie
    http://www.mamazone.pl/artykuly/male-dziecko/karmienie-i-dieta/2010/alkohol-a-karmienie-piersia.aspx

    Picie alkoholu w ciąży sprzyja zespołowi FAS u dzieci - ja bym nie ryzykowała, bo nie wiesz kiedy akurat i ile może zaszkodzić

    FAS powoduje wiele zaburzeń i opóźnień rozwojowych u maluchów:
    Dzieci z FAS są znacznie mniejsze od innych maluchów, mają także mniejsze główki;
    Wolniej przybierają na wadze;
    Mogą mieć zniekształcenia twarzy: małe, szerokorozstawione oczka, opadające powieki, zdeformowane uszy, źle rozwiniętą żuchwę i wiele innych wad;
    Wady wzroku, słuchu, nerek, serca, wątroby;
    Problemy z mówieniem, np. jąkanie się, bełkot;
    Wady układu kostno-mięśniowego;
    Nadwrażliwość na dźwięk, dotyk;
    Nadpobudliwość;
    Skłonność do niekontrolowanych napadów gniewu;
    Impulsywność (nie myślą o konsekwencjach swego działania);
    Problemy z myśleniem przyczynowo-skutkowym i pojęciem abstrakcji;
    Problemy z pamięcią;
    Skłonności do popadania w depresję;
    Niedostosowanie społeczne i dobrowolne izolowanie się;
    Skłonność do uzależnień.

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 2 września 2015, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat nie o to pytałam...Hmm takie popadanie w paranoje to nie dla mnie....sporo żywności ma śladowe ilości alkoholu.A poza tym wszystkie piwa bezalkoholowe posiadają poniżej 0,5 a nie 0,0 tak jak piszą.Karmi wypite kilka razy w ciąży na pewno nie zaszkodzi :)

    Kava lubi tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz... powiem Tobie tak, moja młodsza córka nie ma zdiagnozowane FAS ,ale ma dużo z tych punktów : koncentracja, antyseptyczność, nadpobudliwość , wrażliwość na dźwięki, wade ukladu moczowego... Wypiłam wtedy w ciąży może z 2-3 kieliszki wina, nawet nie razem tylko od święta do obiadu. Nie wiem czy to nie mialo wpływu. Byłam na kursie dla rodziców dzieci trudnych, bo musiałam ze względu na nią. Wyraźnie powiedziano że nie ma badań jaka dawka mogła zaszkodzić.

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 2 września 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pokarm przechowuje się u zdrowego dziecka 8 godzin od momentu sciagniecia w tempertaturze pokojowej. Do 24h w lodówce a w zamarażalce nawet od 2 tygodni do 6 miesiecy z zależnosci od tempertatury.

    Alkohol wprowadzany jest odrazu do obiegu krwi więc karmić nie należy wg mnie przez 24 godziny.

    Jeśli brakuje ci od czasu do czasu, to napij się ale nie karm i sciagniety pokarm wylej do zlewu. Ale zanim napijesz sie ściągnij wystarczającą ilość mleka dla dziecka, albo kup mleko modyfikowane.

    Ja jednak proponuje się wstrzymać z piciem jakiegokolwiek alkoholu, nie zależnie od jego ilości. Lepiej dmuchać na zimne, niż potem żałować. Wkońcu karmić nie bedziesz wiecznie :)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 2 września 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmić i tak będę do pierwszego okresu raczej później tabletki antykoncepcyjne i koniec za dużo mam problemów tematu kobiecego żeby poświęcić się dla karmienia i leków nie brać.A i tak muszę odciągać lub mieszać z modyfikowanym ponieważ został mi rok studiów bronie się i wiadomo weekendy spędzam na uczelni to i czemu na piwko sobie nie pozwolić skoro i tak i tak trzeba podać z butelki :)I cały weekend bez przystawiania do piersi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2015, 13:03

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wydaje mi się, żeby 2 lampki wina do obiadu miały jakis wpływ. Raczej po prostu dziecko takie się urodziło a nie wina alkoholu. Co do picia w połogu to jak wypijesz lampke wina czy nawet pare łyków piwa (nie cała puszkę) to ilość któr sie wchonie do kro a potem przeniknie do mleka jest w zasadzie żadna. jak nie musisz to lepiej nie pin jak karmisz. Ja pozwoliłam sobie kilka razy na maleńka lampke wina. Od razu lepiej mi sięzrobiło a u dziecksa nie zauważyłam jakijś zmiany

    Kava lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ