BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > III trymestr > aktywność dziecka w 8 miesiącu
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Caroline
Przyjaciółka
49

Wysłany: 2 marca 2016, 12:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny czy wasze maluchy na końcowym etapie ciąży tj. po 33 tc zawsze tak samo aktywne?
Mój jeszcze 2 dni temu dawał o sobie znać co chwila, praktycznie ruszał się przy każdym moim odpoczynku i nie tylko. Od 2 dni rusza się ale mniej i trochę się martwię... czy ktoś też tak miał?

f2wlanli70ba512s.png

05.2013 [*]

Damaris
Koleżanka
6

Wysłany: 3 marca 2016, 17:35
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja jestem w 33 tygodniu i są dni(i noce) kiedy mała szaleje, a są takie kiedy jest mniej aktywna i muszę ją zaczepiac żeby np. mocniej kopnęła. Byłam wczoraj u lekarza i wszystko jest ok.

Caroline lubi tę wiadomość

canton
Koleżanka
17

Wysłany: 3 marca 2016, 20:52
Cytuj | (1) | Zgłoś
U mnie 32 tydzień i mała mało kopie, bardziej się wygina co wypukla mi brzuch. Czasami jakaś czkawka. I tak samo jak u Damaris jeden dzień i noc szaleje a potem 2 dni grzeczne dziecko :)
Caroline jeśli w ogóle nie czujesz ruchów przez kilka godzin podejdź do lekarza, myślę ze znajdzie się miejsce miedzy pacjentkami aby wykonać pomiar tętna.

Caroline lubi tę wiadomość

Caroline
Przyjaciółka
49

Wysłany: 4 marca 2016, 21:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. To nie jest tak, że nie czuję w ogóle ruchów, Bardziej chodzi o to że jednego dnia synek szaleje w brzuchu a innego rusza się spokojniej i mniej - dokładnie tak jak wy to opisujecie :) pewnie martwię się niepotrzebnie

f2wlanli70ba512s.png

05.2013 [*]

Aleksia85
Autorytet
113

Wysłany: 7 marca 2016, 16:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
Moja Ania rusza się caaaały czas (dzien i noc bez przerwy tylko czasem lżej a czasem mocniej kopie) ale od dwóch dni ruchy są jakby bardziej na dole - jakby sie wszystko obniżyło... zastanawiam sie czy już sie wstawia w kanał rodny bo główka juz mega nisko a rączkami dotyka juz niemal pachwin ;P

Aleksia85
Autorytet
113

Wysłany: 7 marca 2016, 16:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
ale kazde dziecko jest inne - niektore dzieci pod koniec prawie wcale sie nie ruszaja bo nie maja miejsca, no ale mojej brak miejsca nie przeszkadza, zawsze znajdzie sie jakas przestrzen miedzy żebrami :P

olutka89
Znajoma
1

Wysłany: 29 czerwca 2016, 19:48
Cytuj | (0) | Zgłoś
Co macie na myśli mówiąc rusza się cały czas/szaleje? To są ruchy co 15s, co 1 min, co 15 min? Moja Mała rusza się raz na parę godzin, a raczej wypina się tylko.
Zaczynam się zastanawiać czy to nie za rzadko, choć moja doktor uspokajała mnie, że każde dziecko jest inne i nie należy się martwić.

Wiadomość wyedytowana przez autora 29 czerwca 2016, 19:48

paulina502
Koleżanka
13

Wysłany: 30 czerwca 2016, 11:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
to nie jest tak, że ruchy odczuwane są non stop bo dziecko też musi kiedyś spać :) Jedna kobieta odczuwa ruchy częściej inna rzadziej i nie ma na to reguły, czasami zależy to od ułożenia dziecka. Ja odczuwam ruchy mojej córci często a wygląda to tak, ze są pory dnia i nocy kiedy rusza się intensywnie ( kopie, wypina, rozpycha) a są też takie momenty, ze ruchy albo nie są odczuwane albo są to na tyle delikatne smyrnięcia, ze trzeba położyć rękę na brzuchu żeby coś wyczuć. Zazwyczaj jest tak, ze nawet w tym spokojnym okresie wyczuję w ciągu godziny chociażby jedno delikatne puknięcie.

km5stv73dz23t84d.png

sznurowka
Ekspertka
52

Wysłany: 21 sierpnia 2016, 21:48
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dokładnie, każda dzidzia inna i nawet od dnia zależy. U mnie też raz rusza się więcej, raz mniej. Czasem ładnie przesypiam kilka nocy pod rząd, a czasem obudzę się i mała zaczyna dokazywać i muszę zmieniać pozycję, żeby przestała i żebym mogła zasnąć. Mi gin powiedziała tylko, że ma się ruszać codziennie, a nie że tak samo każdego dnia. U mnie się rusza zazwyczaj po posiłku i jak leżę (ale oczywiście nie zawsze jak leżę). Czasem rusza się tak, że normalnie cały brzuch mi faluje, a czasem tylko się wierci delikatnie albo gdzieśtam kopnie.

klz915nmy2gfnr76.png

30.09.2016 3240g 52cm 39tc

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)