X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr aktywność dziecka w 8 miesiącu
Odpowiedz

aktywność dziecka w 8 miesiącu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 2 marca 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wasze maluchy na końcowym etapie ciąży tj. po 33 tc zawsze tak samo aktywne?
    Mój jeszcze 2 dni temu dawał o sobie znać co chwila, praktycznie ruszał się przy każdym moim odpoczynku i nie tylko. Od 2 dni rusza się ale mniej i trochę się martwię... czy ktoś też tak miał?

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • Damaris Koleżanka
    Postów: 36 7

    Wysłany: 3 marca 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 33 tygodniu i są dni(i noce) kiedy mała szaleje, a są takie kiedy jest mniej aktywna i muszę ją zaczepiac żeby np. mocniej kopnęła. Byłam wczoraj u lekarza i wszystko jest ok.

    Caroline lubi tę wiadomość

  • canton Koleżanka
    Postów: 39 17

    Wysłany: 3 marca 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 32 tydzień i mała mało kopie, bardziej się wygina co wypukla mi brzuch. Czasami jakaś czkawka. I tak samo jak u Damaris jeden dzień i noc szaleje a potem 2 dni grzeczne dziecko :)
    Caroline jeśli w ogóle nie czujesz ruchów przez kilka godzin podejdź do lekarza, myślę ze znajdzie się miejsce miedzy pacjentkami aby wykonać pomiar tętna.

    Caroline lubi tę wiadomość

  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 4 marca 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. To nie jest tak, że nie czuję w ogóle ruchów, Bardziej chodzi o to że jednego dnia synek szaleje w brzuchu a innego rusza się spokojniej i mniej - dokładnie tak jak wy to opisujecie :) pewnie martwię się niepotrzebnie

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 7 marca 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Ania rusza się caaaały czas (dzien i noc bez przerwy tylko czasem lżej a czasem mocniej kopie) ale od dwóch dni ruchy są jakby bardziej na dole - jakby sie wszystko obniżyło... zastanawiam sie czy już sie wstawia w kanał rodny bo główka juz mega nisko a rączkami dotyka juz niemal pachwin ;P

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 7 marca 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale kazde dziecko jest inne - niektore dzieci pod koniec prawie wcale sie nie ruszaja bo nie maja miejsca, no ale mojej brak miejsca nie przeszkadza, zawsze znajdzie sie jakas przestrzen miedzy żebrami :P

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • olutka89 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co macie na myśli mówiąc rusza się cały czas/szaleje? To są ruchy co 15s, co 1 min, co 15 min? Moja Mała rusza się raz na parę godzin, a raczej wypina się tylko.
    Zaczynam się zastanawiać czy to nie za rzadko, choć moja doktor uspokajała mnie, że każde dziecko jest inne i nie należy się martwić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2016, 19:48

  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to nie jest tak, że ruchy odczuwane są non stop bo dziecko też musi kiedyś spać :) Jedna kobieta odczuwa ruchy częściej inna rzadziej i nie ma na to reguły, czasami zależy to od ułożenia dziecka. Ja odczuwam ruchy mojej córci często a wygląda to tak, ze są pory dnia i nocy kiedy rusza się intensywnie ( kopie, wypina, rozpycha) a są też takie momenty, ze ruchy albo nie są odczuwane albo są to na tyle delikatne smyrnięcia, ze trzeba położyć rękę na brzuchu żeby coś wyczuć. Zazwyczaj jest tak, ze nawet w tym spokojnym okresie wyczuję w ciągu godziny chociażby jedno delikatne puknięcie.

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, każda dzidzia inna i nawet od dnia zależy. U mnie też raz rusza się więcej, raz mniej. Czasem ładnie przesypiam kilka nocy pod rząd, a czasem obudzę się i mała zaczyna dokazywać i muszę zmieniać pozycję, żeby przestała i żebym mogła zasnąć. Mi gin powiedziała tylko, że ma się ruszać codziennie, a nie że tak samo każdego dnia. U mnie się rusza zazwyczaj po posiłku i jak leżę (ale oczywiście nie zawsze jak leżę). Czasem rusza się tak, że normalnie cały brzuch mi faluje, a czasem tylko się wierci delikatnie albo gdzieśtam kopnie.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ