X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Zwolnienie L4
Odpowiedz

Zwolnienie L4

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martyna8888 Znajoma
    Postów: 23 17

    Wysłany: 2 września 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy ktoras z Was spotkala sie moze z taka sytuacja w zwiazku ze zwolnieniem L4? : Lekarz prowadzacy wypisal mi miesiac temu na poprzedniej wizycie zwolnienie na ciaze od 3.08-1.09, wczoraj miala byc kolejna wizyta i przedluzenie zwolnienia (tak by mogl mnie juz przejac ZUS do wyplat zasilku chorobowego po 33 dniach zwolnienia) ale ku mojemu zdziwieniu okazalo sie ze od 24.08 do 6.09 jest na urlopie, przyjechalam na wizyte a na drzwiach wisiala kartka ze gabinet nieczynny, wiec bede mogla sie do niego zglosic dopiero we wtorek 7.09 , telefonow niestety nie odbiera. Co teraz z ciagloscia mojego zwolnienia? Od dzisiaj powinnam miec kolejne (mialo byc przedluzane juz do konca ciazy, obecnie 24tc). Czy lekarz moze moze mi wypisac zwolnienie cofniete o tydzien czy moge na ten tydzien wziac zwolnienie od lekarza rodzinnego na przeziebienie (aktualnie przechodze) tak by ciaglosc zostala zachowana, czy beda mi robic problemy w zusie. Dziekuje z gory za jakiekolwiek rady co w tym przypadku moge zrobic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2015, 13:54

    xnw443r8o36071zr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale masakra!
    Co za lekarz ...
    Normalnie debil.
    Ja bym chyba poszła do innego gina,skoro taki nieogarnięty.
    Poszłabym do innego jeszcze dziś i poprosiła o zwolnienie od dziś i już została u niego...
    Musisz to szybko załatwić,bo nie dostaniesz pieniążków:(

  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 2 września 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zus musi do tygodnia czasu otrzymać nowe l4, jestem trochę zdziwiona że obiecał Ci wypisać do końca ciąży z tego co wiem żaden lekarz tak nie robi tylko l4 od wizyty do wizyty, jakiś dziwny ten twój gin....


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • Monika A Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 2 września 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna mozesz wziac od rodzinnego, zeby miec ciaglosc. Ja ten tydzien wykorzystywalabym na szukanie nowego gina, bo Twoj jest nieogarniety. Bedziesz sie bala, ze znkwu wywinie Ci jakis numer.

  • Monika A Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 2 września 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i lekarz podobno moze wypisac tylko 3dni wstecz, kalendarzowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2015, 15:13

  • Zosia_wop Autorytet
    Postów: 2166 1429

    Wysłany: 2 września 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z Monika - szybko do rodzinnego po zwolnienie. Co do gina to no comment, moj zawsze daje mi tak ze zwolnienie kończę w dniu następnej wizyty.

    hchy0tc79jyv0psk.png

    https://www.maluchy.pl/li-72379.png
    Niskie amh, endometrioza...
    Aniołek [*]12.2014
  • Martyna8888 Znajoma
    Postów: 23 17

    Wysłany: 2 września 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj tez mialo byc od wizyty do wizyty wypisywane i przedluzane, a wczoraj bardzo sie zdziwilam ta kartka na drzwiach z informacja o nieczynnym przez 2tyg gabinecie, zreszta nie bylam chyba sama bo za mna "w kolejce" tez ustawila sie kobieta na wizyte. Dostalam zwolnienie od lekarza rodzinnego do poniedzialku ale na te przeziebienie wlasnie, ponoc na ciaze nie mogl wypisac, ale to wystarczy do ciaglosci zwolnien tak?

    xnw443r8o36071zr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna sytuacja...
    Ja na początku ciąży właśnie poszłam do rodzinnego i lekarz rodzinny pytał się czy ma wpisać ciążę na zwolnieniu ja nie chciałam bo nie chciałam żeby w pracy szefowa się dowiedziała a to było przed 8 tc i przed wizytą u nowego gina bo od początku wiedziałam że ciążę poprowadzi inny ginekolog.
    Mój ginekolog jak wiedział że idzie na urlop to zapytał się czy chce mieć wizytę przed urlopem czy dłuższe zwolnienie i tyle.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólny mógł wpisać normalnie B - ciąża, wtedy 100%płatne, ja dostałam w 16tc gdy przyszłam do rodzinnego jak byłam chora, wtedy jeszcze nie miałam od ginekologa zwolnienia.
    Gin - ech porażka, dobrze że u mnie choć zadzwonią i powiedzą że nie będzie

  • Moniaa Autorytet
    Postów: 2529 3251

    Wysłany: 3 września 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idz do rodzinnego. Kazdy lekarz może wypisać zwolnienie 2 dni wstecz.

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 3 września 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwny lekarz to fakt. Ale tak jak piszą dziewczyny - rodzinny jak najbardziej może wystawić z tym, że chyba na 2 tyg tylko. Lekarz nie poważny. Umawia na wizytę i bierze urlop... Też bym pomyślała o innym

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Cynamonowa Ekspertka
    Postów: 245 79

    Wysłany: 7 września 2015, 05:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz rodzinny jak najbardziej może wystawić zwolnienie ciażowe z kodem B. Nie wiem na jakiej podstawie Twoj Ci wmówił, że nie może...

    qb3ckqi1kauxi3zl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może miał jakis przymusowy ten urlop? Skoro oprócz Ciebie była jeszcze inna kobitka...
    W każdym bądź razie-nie poszlabym do niego więcej,skoro lekceważy swoje pacjentki-akurat do Gina prowadzącego ciaze trzeba mię ZAUFANIE.
    Nie wracaj juz do niego! Powodzenia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ