X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ZUS i L4
Odpowiedz

ZUS i L4

Oceń ten wątek:
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 4 września 2015, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dzwoniłam do zusu w tej sprawie. Na zwolnienie poszłam 11.06. W sierpniu dostałam ostatni raz wypłatę od szefa (za mniej więcej połowę lipca), do tej pory zus nie przelał mi nic. Pani zweryfikowała moje dane i ponoć przelew ma być w połowie września. Trochę długo trzeba czekać:/

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 4 września 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niech no oni sobie nawet nie żartują.Wszędzie istnieje informacja o 30 dniach od dostarczenia zwolnienia

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 4 września 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zasiłki chorobowy, macierzyński, opiekuńczy, wyrównawczy oraz świadczenie rehabilitacyjne wypłacane są bieżąco, po stwierdzeniu uprawnień, nie później niż w ciągu 30 dni od złożenia przez ubezpieczonego wszystkich dokumentów niezbędnych do stwierdzenia uprawnień do zasiłku. Wypłata może być dokonana przelewem na wskazany rachunek bankowy, bądź przekazem pocztowym.

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 4 września 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teorię znam, nie wiadomo jak długo pracodawca trzymał moje zwolnienie u siebie- bez poświadczenia pracodawcy o ciągłości ubezpieczenia oni nie wypłacą nic to po pierwsze, a po drugie opieszałość. Tylko im na czas trzeba składeczki ciułać...

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 6 września 2015, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze dodam, że w piątek dostałam pismo z zapytaniem czy nr konta jest aktualny, więc zbierają się do wypłaty :D

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Monika A Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 6 września 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela, usmiechnelam sie, kiedy przeczytalam Twoje wpisy. Jestem na l4 od 7 lipca, a zus ma wyplacic najpozniej do 14 wrzesnia. A w pt przyszedl mi list, zeby potwierdzic numer konta.
    Tyle, ze ja wiem, ze moj pracodawca oddal pierwsze l4 z ponad mieskecznym opoznieniem i to dopiero jak "kopnelam go w tylek".

    Ewela87 lubi tę wiadomość

  • Monika A Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 6 września 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZUS to juz inna historia. Przyszla Wam moze prognoza z wysokoscia emerytury? Echhh...

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 10 września 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to czekam dalej na pieniądze....:/

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2015, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika A wrote:
    ZUS to juz inna historia. Przyszla Wam moze prognoza z wysokoscia emerytury? Echhh...

    to parocha jakaś, dla tego ja nigdy nie liczyłam na ZUS

    tak co do dyskusji: hmmm mi menadżerka/kierownik sama powiedziała że lepiej jak będę na zwolnieniu, a po rocznym macierzyńskim ma nadzieje że wrócę do nich - kurcze jednak są normalni pracodawcy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2015, 10:11

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 11 września 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znajoma wyjechała do Niemiec i tam podobno nie ma l4 w ciąży....
    Jejku nie wiem ja bym nie dała rady, kiedy dobrze się czuje to jest ok ale w 3 trymestrze jakbym miała chodzić do pracy, po prostu nie wyobrażam sobie albo jak lipiec sierpień mieliśmy takie upały

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 11 września 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mam pieniądze za 12 dni zwolnienia, co do dnia-30 dni czyli już powinnam dostawać regularnie :)super bo w niedziele chcieliśmy jechać na zakupy

    Madzisek lubi tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 13 września 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jeśli pracodawca się nie spóźni z oddaniem zwolnienia to wszystko idzie jak trzeba. W sumie zostaje mi tylko życzyć wszystkim powodzenia w odbiorze zasiłków :)

    motylek1909 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 15 września 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pomozcie bo mnie juz krew zalewa na ten ZUS- może ktoś to zrozumie i doradzi.

    Placą mi za 3 tygodnie bo tak mam zawsze zwolnienia wypisywane na okres 3 tygodni- ZUS mi płaci dopiero po MIESIACU za te trzy tygodnie. a gdzie reszta? za caly tydzien miesiaca. Juz drugi raz mi tak wyslali. Powinni mi placic 100% a wychodzi bardzo dziwnie.Już jestem do tyłu 800zł- ktorych nie dostalam

    74di4z17q2rryrdy.png
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 15 września 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    masakra z tym zusem ;/ może tam zadzwonisz? niestety w ich sprawie to najlepiej się dowiadywać u zrodla a i tam potrafią podac sprzeczne informacje, zależy kto odbierze ;/

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 15 września 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Placa za zwolnienie.Ja mialam na 12 dni i za tyle dostalam teraz do konca wrzesnia powinnam dostac za zwolnienie od 28 sierpnia do 23 wrzesnia

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 15 września 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ok ale ja mam zwolnienie ciagniete czyli jak sie konczy 3 tygodnie , mam na kolejne 3 tygodnie zwolnienie, czemu placa po miesiacu a nie po 3 tygodniach, to ciagle nie jest 100%

    74di4z17q2rryrdy.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 15 września 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na miesiac nigdy nie wyjdzie 100% poniewaz maja 30 dni od dostarczenia zwolnienia

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 15 września 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To po kiego piszą ze kobieta dostaje 100% ?

    74di4z17q2rryrdy.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 15 września 2015, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo dostajesz za kazdy dzien zwolnienia :) to tak na prawde jest 100% tylko w ratach a skoro maja 30 dni od doatarczenia zwolnienia to tak zazwyczaj wychodzi.Ja za polowe sierpnia dostalam pieniadze kilka dni temu za 3 tyg wrzesnia dostane na poczatku pazdziernika macierzynski podobno wyplacaja w jednej racie

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 15 września 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki Aga za odpowiedz, to tak wychodzi ze wszystko z opoźnieniem idzie

    74di4z17q2rryrdy.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ