X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ZUS i L4
Odpowiedz

ZUS i L4

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczę jak u mnie będzie ;) czy to znajdę, na razie mam wprowadzone jedno zwolnienie, bo dopiero miesiąc na zwolnieniu jestem. Mam nadzieje, że z wypłatami nie będzie problemu.

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 30 maja 2016, 01:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jak pisze ze przelew będzie tego a tego to tak do godziny 12:00 tego dnia mam pieniądze :)

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 30 maja 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tami, u mnie tak samo tyle że ok. godziny 12.30 bo tak w moim banku jest sesja przychodząca :)

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a gdzie jest ta zakładka, żeby to sprawdzić. Możliwe, że jeszcze nie mam informacji, bo zus ma zapłacić za 2 dni 30 i 31 kwietnia. Miałam przeboje z adresem, także nie ważne co napiszą w pue, liczy się co na papierowym zwolnieniu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2016, 13:23

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zxc- w zakładce zasiłki. Tam tez bedą twoje L4 wszystkie i jak rozwiniesz sobie któreś z nich to tam będzie napisane kiedy, ile i za jaki okres ci przeleją. Musisz sie pobawić chwile na tym swoim profilu. Mi tez chwile zajęło zanim to znalazłam ;)

    zxc lubi tę wiadomość

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z macierzyńskim? W sensie jak się załatwia? Wiem, ze do pracodawcy muszę zanieść podanie o udzielenie urlopu macierzyńskiego ( od kiedy do kiedy, ile tygodni itd), dołączyć kopię aktu urodzenia dziecka i co to wszystko? Pracodawca jakieś pismo do zusu wysyła i już załatwione czy ja jeszcze do zusu muszę się wybrać?

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • cindi88 Przyjaciółka
    Postów: 80 165

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naszła mnie refleksja pewna: czy mogę sama do zusu wysyłać swoje zwolnienie a pracodawcy tylko kopie? Niestety mój pracodawca nie odbiera poczty regularnie i właśnie wracam z poczty z informacją ze moje L4 gnije jako awizo...Coś mnie zaraz trafi...

    klz9tv7392oz6dq0.png

    8599csqvw133gcva.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cindi88- zależy pewnie od ZUSu, mój nawet mi adresu nie chciał zmienić, bo pracodawca powinien....

    paulina502- też jestem ciekawa jak to jest. To moja pierwsza ciąża, a pracodawca 500km dalej

    Tami- nie mam jeszcze takiej zakładki, mam zakładkę zaświadczenia lekarskie
    7a254dae0de8e45cmed.jpg
    Mam jeszcze problem, bo jak nacisne szczegóły ZLA to mam zły adres, ale podobno liczy się co papier przyjął

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2016, 09:13

    cindi88 lubi tę wiadomość

  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cindi88 wrote:
    Naszła mnie refleksja pewna: czy mogę sama do zusu wysyłać swoje zwolnienie a pracodawcy tylko kopie? Niestety mój pracodawca nie odbiera poczty regularnie i właśnie wracam z poczty z informacją ze moje L4 gnije jako awizo...Coś mnie zaraz trafi...

    Ja zawsze zanoszę pracodawcy zwolnienie, dyrektorka podpisuje z tyłu " odebrałam dnia ....," pieczątka i podpis, robi kopię dla siebie i oryginał zawożę do zusu. Dzięki temu mam zawsze dostarczone zwolnienie na czas i nikt się mnie nie czepia, że sama zanoszę :) ale to pewnie zależy od zusu

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem tylko, że powinien być podpis pracodawcy na zwolnieniu kiedy dostarczono. A nie możesz osobiście zawozić tylko przez pocztę? no chyba, że daleko mieszkasz

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zxc- musisz sobie zmienić w prawym górnym rogu zakładkę na świadczeniobiorca i wtedy dopiero wchodzisz w zasiłki;)

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tami- nie mam jeszcze takiej zakładki ;) mam ogólny i ubezpieczony. Moze się pojawi ;) jakas pomoc znalazłam i tam teraz widzę, jak to powinno wygląda.

    Już myślałam, że nie potrafię nic znaleźć, a tu nie ma takiej zakładki. To dopiero moje drugie zwolnienie i wychodzi na to, że zus za kwiecien ma zapłacić za dwa dni. Chyba, że szef papierów ciążowych do zus nie zgłosił

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2016, 10:50

  • cindi88 Przyjaciółka
    Postów: 80 165

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina502 wrote:
    wiem tylko, że powinien być podpis pracodawcy na zwolnieniu kiedy dostarczono. A nie możesz osobiście zawozić tylko przez pocztę? no chyba, że daleko mieszkasz

    Właśnie problem polega na tym, że pracę (siedzibę "firmy") mam w innej miejscowości niż obecnie mieszkam- poza tym niestety mam leżeć :(
    Ale dziękuję za podanie pomysłu, może jak mi się trochę polepszy to faktycznie będę zawozić mimo odległości :)

    klz9tv7392oz6dq0.png

    8599csqvw133gcva.png
  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na żadnym zwolnieniu, które zawiozłam nie mam podpisu pracodawcy, że je odebrał. Wszyscy z mojego otoczenia mówią, że najlepiej wysyłać pocztą, ale listem POLECONYM, wtedy po wysłaniu zostaje niezbity dowód że list został wysłany w postaci potwierdzenia nadania i pracodawca nie może się wyprzeć że go otrzymał. Trzeba pamiętać, że zwolnienie musi być wysłane lub dostarczone w ciągu 7 dni od otrzymania go od lekarza.

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli najlepiej jednak zapytać w zusie bo u mnie wymagają nie tylko podpisu pracodawcy na odwrocie zwolnienia, że otrzymał to zwolnienie ale też ostatnio pani w zusie kazała mi dopisać za pracodawcę " umowa trwa nadal" i powiedziała, żeby następnym razem pracodawca taką adnotację umieścił. W każdym oddziale inne obyczaje. Czytałam, ze w niektórych oddziałach w ogóle czasami robią problem, ze świadczeniobiorca sam chce dostarczać zwolnienia i twierdzą, że pracodawca powinien się tym zajmować, trzeba pytać :) U mnie na szczęście problemów żadnych nie ma, tylko ten podpis z tyłu.

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • marta258 Autorytet
    Postów: 2292 1669

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawożę osobiście zwolnienie do pracy, zawsze po wizycie u lekarza, przy okazji odwiedzam koleżanki w pracy :) A dalej pracodawca wysyła do ZUSu, pieniądze zawsze mam na koncie w terminie więc wiem, że na pewno wszystko powinno być jak należy.

    f2wl3e5eeh69r9ad.png
    l22ncwa1wnquuzg4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja troche mniej sie stresuje, bo dostalam pismo, ze od 22.06 będą wpłacać mi kasę na konto. Zobaczymy jak to będzie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina502 wrote:
    a powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z macierzyńskim? W sensie jak się załatwia? Wiem, ze do pracodawcy muszę zanieść podanie o udzielenie urlopu macierzyńskiego ( od kiedy do kiedy, ile tygodni itd), dołączyć kopię aktu urodzenia dziecka i co to wszystko? Pracodawca jakieś pismo do zusu wysyła i już załatwione czy ja jeszcze do zusu muszę się wybrać?
    U mnie na macierzyński wystarczyło donieść akt urodzenia, a potem jest rodzicielski to już oddzielnie trzeba złożyć (mozna od razu, ja wybrałam odpłatność 100/60 % więc oddzielnie składam)

  • Shantelle Autorytet
    Postów: 2862 552

    Wysłany: 21 lipca 2016, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, widzę mój ulubiony temat :)
    Mój szef też dał z opóźnieniem prawie miesięcznym trzy moje druki. Na dodatek okazało się że nie podał mojego numeru konta i musiałam jechać je donosić do ZUSu.... A kasa przyszła mi do domu. Teraz czekam na kolejne i mam nadzieję że szybko wypłacą...
    I sama będę L4 wysyłać. Muszę tylko ksero zwolnienia szefowi dać a on z tyłu musi napisać : zatrudnienie trwa nadal, data, podpis i pieczątka.

    dqpr82c3ifg4d39u.png
    3jgx43r8ff2ms451.png
  • Shantelle Autorytet
    Postów: 2862 552

    Wysłany: 21 lipca 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do macierzyńskiego też mam pytanie, czy po urodzeniu składam podanie? Chcę iść przez rok trybem 80%. Ja to jest dokładnie :)?


    Mogę prosić o pomoc w założeniu POU? Założyłam sobie konto, ale co? muszę je aktywować w Zusie? nie mogę też znaleść loginu a to jakieś 15 cyfr jakoś...może któraś pomoże ?:) dziękuję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2016, 10:28

    dqpr82c3ifg4d39u.png
    3jgx43r8ff2ms451.png
‹‹ 8 9 10 11 12
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ