X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ZUS i L4
Odpowiedz

ZUS i L4

Oceń ten wątek:
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 1 września 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki od 2 miesięcy przebywam na zwolnieniu a więc we wrześniu powinnam dostać pieniądze już z zusu za sierpień.
    Podobno maja 30 dni od wpłynięcia zwolnienia. Jak to jest u Was ile czekacie na przelewy?

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteś na działalność? Czy mały/ duży zakład pracy?
    Ja dostaje normalnie jak wyplate 10 każdego mc, tylko mój zaklad pracy to market wiec ileś tam ludzi zatrudnia.

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 1 września 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam na przelew bezpośrednio z zusu...i właśnie chyba tak jest gorzej :P
    Zakład zatrudnia nie więcej niż 10 osób

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Monika A Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 1 września 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga jestes w podobnej sytuacji do mojej.
    Rzeczywiscie przelew robi bezposrednio ZUS. Ma na to 30dni kalendarzowych, przy czym liczy od dnia przekazania l4 przez pracodawce, jesli sa jakies niejasnosci (podobno, nie wiem tego na pewno), 30dni liczy sie od nowa od wyjasnienia. ZUS wyplaca za zwolnienie tzn.jesli masz na 3tyg.to zaplaci za 3. Bardzo ważne, zebys wiedziala, czy pracodowca "nie zapomnial" przekazac dokumentow. Tak sie stalo w moim wypadku i podobno to jest czeste, ze mali pracodawcy korzystaja z niekonkretnego zapisu, ze powinni dostarczyc l4 niezwlocznie. Mozesz zadzwonic na infolinie zusu i tam oni udziela informacji, kiedy zostalas zgloszona, wtedy dodajesz 30dni i juz wiesz:)

  • Monika A Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 1 września 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i Pani mi powiedziala, ze moze bede miala przelew po 23dniach, ale teoretycznie maja czas do 30dni.

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 1 września 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no zwolnienie od razu poszło to wiem bo pracuje w rodzinnej firmie :)
    Mam nadzieje że żadnych kombinacji nie będzie zwłaszcza że ostatnie zwolnienie od połowy sierpnia mam ze szpitala .Yhh szkoda gadać z tym zusem :/
    Czyli dobrze rozumiem oni płacą za zwolnienie?I miesięczna wypłat będzie szła ratami...
    Miałam zwolnienie od 13 do 28 sierpnia to powinnam dostać powiedzmy do 15 września a następne od 28 sierpnia do 23 września pod koniec września dostane :)?Dobrze rozumiem :D?

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 1 września 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja dostalam kase za 3 tygodnie to jest troche smieszne- licza od ilosci dni na zwolnieniu ale szkoda ze nie wysylaja po 3 tygodniach a nie po pelnym miesiacu

    74di4z17q2rryrdy.png
  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 1 września 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiscie niepelna wyplata skoro za 3 tygodnie:-/ nie wiem jak oni to wyrownaja

    74di4z17q2rryrdy.png
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 1 września 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a wiecie jak to jest jak ktoś pracuje na karte nauczyciela? bo my dostajemy wyplate 1-ego z góry, domyślam się ze zus z góry nie zapłaci :D

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 1 września 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my zawsze ostatniego miesiaca dostawalismy wyplate i zus mi wyplacil ostatniego miesiaca wiec chyba zgodnie z pracodawcy terminem

    74di4z17q2rryrdy.png
  • Monika A Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 1 września 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno wyplacaja za kazde l4. Moze oczywiscie nastapic kumulacja, jak np. w moim przypadku, bo pracodawca spoznil sie miesiac z oddaniem l4. Zatem dostane za kilka razem lub w krotkich odstepach czasu.

  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 2 września 2015, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wypłacają za każde l4 z osobna ja miałam l4 do 19 na 3 tygodnie a przelew przyszedł 26, n=jak dzwoniłam do swojej kadrowej to rozbijają pensję na ilość dni w miesiącu wraz z sobotami i niedzielami i jeżeli l4 trwa 3 tygodnie to mnożą przez 21, bez kosztów uzyskania przychodu które zwrócą Ci wraz z rozliczeniem podatku ok.600zł, tak miałam w pierwszej ciązy i teraz też tak jest :)


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • Zosia_wop Autorytet
    Postów: 2166 1429

    Wysłany: 2 września 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze wypłacają za okres każdego jednego zwolnienia ( ja mam na 2-3 tyg nie wiem jak przy dłuższych niż miesiąc) i średnio pieniążki na koncie mam po ok 10-13 dniach po zakończeniu. Data wypłaty w pracy nie ma tu znaczenia.

    hchy0tc79jyv0psk.png

    https://www.maluchy.pl/li-72379.png
    Niskie amh, endometrioza...
    Aniołek [*]12.2014
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 2 września 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to czekam :) Zobaczymy kiedy ja dostane pieniążki...za pierwsze zwolnienie i za to które ciągnę teraz

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie. Dostałam dziś kasę z zusu i jest jej Hm trochę za dużo.. tak naprawdę za dużo.. czy jak dostajecie z zusu to jeszcze jakiś podatek trzeba zapłacić? Zglupialam juz hehe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie. Dostałam dziś kasę z zusu i jest jej Hm trochę za dużo.. tak naprawdę za dużo.. czy jak dostajecie z zusu to jeszcze jakiś podatek trzeba zapłacić? Zglupialam juz hehe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie. Dostałam dziś kasę z zusu i jest jej Hm trochę za dużo.. tak naprawdę za dużo.. czy jak dostajecie z zusu to jeszcze jakiś podatek trzeba zapłacić? Zglupialam juz hehe

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 3 września 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nie prowadzisz własnej działalności to powinnaś dostać na czysto :) Jeśli prowadzisz to nie wiem.Taaa dadzą a później trzeba będzie oddać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2015, 10:26

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2015, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    Jeśli nie prowadzisz własnej działalności to powinnaś dostać na czysto :) Jeśli prowadzisz to nie wiem.Taaa dadzą a później trzeba będzie oddać
    dzieki za odpowiedz, ja tam narazie udaje ze nic nie zauwazylam.. jak sie nie zglosza to trudno.. nie prowadze dzialalnosci .. aa tam trudno zobaczymy co bedzie za miesiac :)

  • Zosia_wop Autorytet
    Postów: 2166 1429

    Wysłany: 3 września 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pierwsze pieniądze z zusu czy kolejne? Jak pierwsze to najcześciej dziewczyny dostają większa pensje niż w pracy, bo liczą w średnia wszelkie premie i nagrody :) jesli kolejne to dziwne bo ZUS sie raczej nie myli na czyjaś korzyść :D jakby cos zle policzyli i dojdą do tego to na pewno sobie odliczą ;)

    hchy0tc79jyv0psk.png

    https://www.maluchy.pl/li-72379.png
    Niskie amh, endometrioza...
    Aniołek [*]12.2014
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ