X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Znamiona w ciąży
Odpowiedz

Znamiona w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 1 października 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Mamy...Czy któraś z Was miała jakieś niepewne znamiona w ciąży, pieprzyki, blizny, itp. Ja mam jeden na przedramieniu odkąd sięgam pamięcią. Wczoraj odważyłam się go pokazać lekarzowi rodzinnemu który z miejsca dał mi skierowanie do chirurga onkologa. Jak usłyszałam onkolog to się załamałam tym bardziej, że lekarz rodzinny opowiedział mi historię kobiety, która miała czerniaka w ciąży i zmarła w młodym wieku. Czy ktoś może mnie wspomóc dobrym słowem? Pozdrawiam

  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 1 października 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana niczym się nie przejmuj. Lekarz onkolog zobaczy twój pieprzyk pobierze materiał i zrobi biopsję nic poza tym :) później tylko odbiór wyników i ewentualna wizyta u onkologa

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to w ciazy?? Ja mam pieprzyk ,ale to dopiero po ciąży z tego co wiem można usunąć...Nie wiem czy to czerniak...

  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 1 października 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie. Pytałam rodzinnego i mówił, że zabieg jest nieinwazyjny i można w ciąży to zrobić. Ja mam pieprzyk. Nie wiem czy to czerniak. Ale dla pewności zapisałam się jeszcze do dermatologa, żeby też inny fachowiec rzucił okiem. Mi rodzinny powiedział, że jak to zwykłe znamię to lepiej wyciąć, żeby się nie przekształciło w coś innego. Co by to nie było to już samo słowo onkolog wzbudza we mnie dreszcze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm...no nie wiem...przeciez podają znieczulenie miejscowe...A w ciazy nie powinno sie ryzykować. Ja tam czekam na czas po ciąży,bo ważniejsze jest dla mnie dziecko...
    Mi dermatolog powiedziała,ze albo przed ciążą usuwać,albo po ciazy i tego sie trzymam.

  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 2 października 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego dobrze, że jednak się do dermatologa zapisałam, bo chirurg jeszcze by się wziął za wycinanie. Co lekarz to inna opinia...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No...ja wole nie ryzykować jednak...Poczekam jak sie urodzi,a potem biorę sie za siebie od stópek do główki :-)

  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 2 października 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za sugestię. Co by to nie było do kwietnia nie ruszam. :)

    dddodiii lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eowina wrote:
    Dzięki za sugestię. Co by to nie było do kwietnia nie ruszam. :)
    Tak jest :)
    Trzymam kciuki;)

  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 3 października 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po swoich pieprzykach wiem, że w ciąży mi się powiększyły, narosły czy po prostu stały bardziej wypukłe. Czytałam, że po porodzie powinny wrócić do swojej normy sprzed burzy hormonów.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2015, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela87 wrote:
    Po swoich pieprzykach wiem, że w ciąży mi się powiększyły, narosły czy po prostu stały bardziej wypukłe. Czytałam, że po porodzie powinny wrócić do swojej normy sprzed burzy hormonów.
    Tak,to przez hormony,ale czasem niestety w ciąży -przez hormony-przekształcają sie w cos złośliwego,dlatego warto je zbadać po ciąży...
    Ja mam włókniaka,który bardzo sie w ciazy zmienił,do tego znamię na plecach-tez sie zmieniło,do tego z tylu na nodze mam ciemna plamkę...tego boje sie najbardziej-ze to się w czerniaka przekształciło,dlatego po porodzie lecę sie badac i wycinać...Chociaz znowu karmienie...Nie wiem...może troche będę karmić np.do czasu wycięcia,a potem zrobię przerwę...zobaczymy :-)

  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 5 października 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodii oczywiście trzeba kontrolować i w razie co reagować, w końcu nasze dzidzie muszą mieć zdrowe mamusie :) Kiedyś wycięli mi znamię po podaniu kilku zastrzyków ze znieczuleniem, a włókniaka miałam wypalonego- bez żadnego znieczulenia i jakoś poszło.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2015, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela87 wrote:
    dddodii oczywiście trzeba kontrolować i w razie co reagować, w końcu nasze dzidzie muszą mieć zdrowe mamusie :) Kiedyś wycięli mi znamię po podaniu kilku zastrzyków ze znieczuleniem, a włókniaka miałam wypalonego- bez żadnego znieczulenia i jakoś poszło.
    Ale ja mam sporego tego wlokniaka i to jeszcze przy czole we włosach,wiec chyba bez znieczulenia u mnie to nie przejdzie :-) Dermatolog mówiła,ze ciach i go wytną :-)
    Nie wiem jak tam z tym co mam z tylu na nodze-z tym nie bylam u lekarza...a tyle naczytalam sie o tych czerniakach,ze się teraz boje,ze to czerniak...i ze umrę niedługo po porodzie :-( Boże...po prostu ten Internet mnie wykończy...

  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 5 października 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii daj spokój, ja to samo! Jeszcze ta historia o tej kobiecie... Lecę dziś do dermatologa na miękkich nogach...

  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 5 października 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam, wróciłam... Nic poważnego. Żadna złośliwa zmiana, ale jak mi przeszkadza to po ciąży mogę przyjść i to wyciąć. Poza tym kazała mi skierowania do onkologów wyrzucić. :) Na pewno u Ciebie też będzie dobrze. Trzymam kciuki :)

    dddodiii lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super:-)

  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 5 października 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Ty tę plamę na nodze masz od dawna czy w ciąży Ci się zrobiła?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ