X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Zmiana ruchów Maleństwa..
Odpowiedz

Zmiana ruchów Maleństwa..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasiulek89 Koleżanka
    Postów: 47 3

    Wysłany: 7 maja 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    bardzo proszę Was o radę ponieważ w 18 tygodniu zaczęłam czuć ruchy mojego Maleństwa (pierwsza ciąża), początkowo były bardzo delikatne ale zazwyczaj pojawiały się codziennie rano i wieczorem i z czasem stawały sie coraz silniejsze. Kilka dni temu czułam je już stosunkowo mocno, od czasu do czasu jakby "wypychanie" :-) Od wczoraj od rana natomiast ruchy się zmieniły, stały się znowu zdrcydowanie żadsze i delikatniejsze (lekkie "smyranie" jak na początku)...Byłam wczoraj u lekarza ponieważ do tego doszedł mi ból podbrzusza...Lekarz wybadał wszystko i okazało się, że długość szyjki jest na granicy normy ale tętno Dzidzi w porzadku..czy zmiana ruchów jest normalna? Dodam że rozpoczęliśmy wczoraj 20 tydzien..

    Kasiulek89
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 8 maja 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twoja dzidzia jest jeszcze malutka i ma dużo miejsca w brzuchu. Może być tak, że odplynela w jakiś inny rejon niż ostatnio, obróciła się tak, że słabiej czujesz-czasami maluch się obraca i wali w kręgosłup czego nie czujemy. Jeśli masz łożysko z przodu to mogła np ukryć pod nim nóżki co też osłabi odczuwanie ruchów. Poza tym może mieć np leniwy dzień i nie ma ochoty na szaleństwa. Ja poczułam ruchy później niż Ty i nawet koło 23 tygodnia moja malutka potrafiła mieć 2 dni odpoczynku- jakieś lekkie smyranie i tyle. Czasami działała czekolada i lekkie zaczepki do brzuszka a czasami nic nie działało.Odzywala się jak chciała a ja nieraz odchodzilam od zmysłów co z nią. Do tej pory po 1 dniu szaleństwa ma 2 spokojniejsze dni. Aha jest jeszcze opcja że wariuje jak Ty śpisz...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2016, 13:49

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ