X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ZIELONA HERBATA
Odpowiedz

ZIELONA HERBATA

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 23 marca 2015, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieloną herbatę uwielbiam od jakiś 8 lat. Jednak kiedy byłam na pierwszej wizycie lekarz stwierdził, żebym w ogóle jej nie piła. Minęło już prawie 5 miesięcy "abstynencji" i bardzo do niej zatęskniłam. Szukałam różnych artykułów i np. ten https://parenting.pl/portal/zielona-herbata-w-ciazy przekonał mnie, że jedna filiżanka nie zaszkodzi :) Niebo w gębie! Zastanawiam się, jakie są Wasze doświadczenia? Pijecie ją? Jak często? Pozdrawiam! :)

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 23 marca 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pije ;) Tez slyszalam, ze nie powinno sie jej pic, ale raczej w jakis ogromnych ilosciach, a lekarz tez nie zabronil. Wszystko jest dla ludzi, byle z glowa:)

    Twins_88 lubi tę wiadomość

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • Hermiona Autorytet
    Postów: 326 960

    Wysłany: 25 marca 2015, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam, że chodzi o to, że herbata zmniejsza wchłanianie witamin, więc żeby nie popijać witamin herbatą - zieloną lub czarną. Plus teina ma takie samo działanie jak kofeina, więc do herbaty stosuje się to samo co do kawy.
    Ja piję herbatę, ze 2x dziennie pozwalam sobie na zieloną lub czarną, poza tym woda, ziółka, kawa zbożowa. Piję też czasem (razna tydzień, dwa - jak jestem na mieście) kawę, czasem colę w małych ilościach. Nie ma się co dawać zwariować. O co drugim produkcie pojawia się gdzieś czasem opinia, że w ciąży nie. To nie jest jakiś ramadan, żeby z wszystkiego rezygnować! Wiadomo, że bez przesady i z umiarem. Ogólnie, trzeba się zdrowo odżywiać i tyle. Tak uważam.

    Natka88, Twins_88 lubią tę wiadomość

    ijpbo7esx952zvu4.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 25 marca 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie piję, poczekam do porodu :P zielona herbata ma w sobie bardzo dużo teiny, jest mocniejsza w działaniu niż kawa, ale wiadomo każdy sam decyduje ja jestem z tych co na czas ciąży (który nie trwa wiecznie) staram się wyeliminować to co powinno się ewentualnie ograniczyć ;) No, ale ja mam bardzo wrażliwy układ nerwowy, po 1 kawie lub bardzo mocnej herbacie czuję się rozdrażniona, mam jakiś niepokój i wrażenie jakbym wypiła napój energetyczny. Być może to przez to, że kiedyś energetyki przedawkowałam i wylądowałam w szpitalu stąd też moje przewrażliwienie ;) jeśli ktoś dobrze się po niej czuje, nie ma problemów z ciśnieniem to może 1 słabą wypić.

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 25 marca 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak Hermiona, na pewno nie należy jej pić do posiłków, tylko najlepiej jakieś dwie godziny przed/po. Bardzo ogranicza wchłanianie zwłaszcza żelaza. Co do jej właściwości Fatim, to zależy jak długo ją zaparzasz - 3 minuty na lekkie pobudzenie, 8 min - wyciszenie. Ważne, by nie zalewać jej wrzątkiem - wtedy traci swoje cenne właściwości (najlepiej poczekać kilka minut, aż woda nieco ostygnie.

    Hermiona lubi tę wiadomość

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ