X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Zgaga - sposoby
Odpowiedz

Zgaga - sposoby

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 15 lipca 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zawsze pomagała soda, pół małej łyżeczki popić wodą( bardzo to nie smaczne), teraz staram się tego nie stosować albo stosować w zmniejszonej dawce.. Lekarz polecił mi GAVISKON. Mam i mleczko i tabletki, stosuje zamiennie. Są bez recepty.

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam ten problem tylko ze nic mi nie pomaga . szklanka mleka dziala na zaledwie pol godzinki a po sodzie (nie wiem czemu) mam odruch wymiotny;/
    lekarz polecil mi zebym spala wyzej tzn. miala pod glowa dwie poduszki i spala na boku bo wtedy mniej te gazy dokuczaja. mowil zeby jesc przed spaniem wafle ryzowe. niestety nic nie przynislo skutku az w jeden dzien myslalam ze kwasy mnie wykoncza i pojechalam do apteki czy jest cos dla kobiet w ciazy na zgage pani od razu podala mi Rennie i faktycznie to pomaga biore 2 - 3 tabletki dziennie i faktycznie zgaga w nocy mnie nie meczy

  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 7 września 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam siemię lniane. 2 łyżeczki zalać gorącą wodą, dodać 1 łyżeczkę miodu i wypić gęste.

    Ciepła woda z imbirem też pomaga, no i oczywiście Gaviskon.

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • solga Przyjaciółka
    Postów: 158 40

    Wysłany: 30 września 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja polecam zioła na zgagę Dobre Trawienie, to mieszanka mięty, rumianku, imbiru i prawoślazu - fajnie smakuje i czuć ulgę

    mi bynajmniej domowe sposoby nie pomagały ale każdy ma inaczej :)

    Famibion + Baby and Mama Med + OmegaMed
    f2w3rjjgrlzhuy1n.png
    Siły natury
    relgcwa1ja1bh6e1.png
  • anulec Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na zgagę w ciąży żuję miętową gumę do żucia i mi pomaga, a jak mam już naprawdę ciężki przypadek zgagi to wówczas pomaga mi Rennie - zresztą moja lekarka poleciła mi ssanie Rennie (w ostateczności oczywiście i w rozsądnych ilościach) bo ten lek jest skuteczny, szybko przynosi ulgę i spokojnie można w ciąży przyjmować.

    Czekamy na Agatkę :)
    9f6e4e3ed5.png

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie na szczęście rennie pomagało, aż tak źle nie miałam, więc też nie kombinowałam.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • impossible Przyjaciółka
    Postów: 71 44

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja mam zgagę od samego początku i jak tylko rano zjem pierwszy posiłek to się zaczyna ;/

    Po pierwsze jem mało a często i bardzo pilnuję tych odstępów czasowych.
    Ograniczam kawę, słodycze i napoje gazowane. Zero rzeczy kwaśnych, bo wtedy to już nic nie pomaga.

    Ogólnie próbowałam już gaviscon, rennie, mleko i migdały. Żadne z nich nie daję dłuższych efektów i powoli po tych 4 miesiącach się przyzwyczaiłam do tego paskudztwa.

    Plusem tego wszystkiego jest to, że w życiu nie miałam tak zdrowej diety :)
    Dodatkowo jak na 18 miesiąc to nie przytyłam jeszcze nic, ale wolę jeść normalnie i zdrowo niż sobie folgować :)

    Nasze Aniołki [*] 25.04.2014

    f2w3dqk3drdfpwmi.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzialaja migdaly, bo mleka nie znosze, a lekami staram sie bez potrzeby nie faszerowac :-)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszym spospbem jest jedzenie mniejszych porcji a jak nas dopada zgaga satysta pic duzo wody.

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Migotkaa Autorytet
    Postów: 4522 7694

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tylko rennie pomogło, i starałam sie nie kłaść po jedzeniu bo czułam jak jedzenie miałam w gardle

    gwig1q1.png

    8e44aa0d87.png
  • Młoda Mama :) Koleżanka
    Postów: 34 56

    Wysłany: 23 marca 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już od kilka tygodni zgaga niemal że codziennie i to trwająca wiele godzin, na szczęście nie jakaś strażnie uciążliwa. Do tej pory nic nie stosowałam, ale teraz dzięki Wa, wiem co stosować, więc na pewno zastosuję. Dziękuję bardzo! :)

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 23 marca 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pomaga mleko :) Szklanka przed snem i po problemie :P

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • koko Koleżanka
    Postów: 40 6

    Wysłany: 29 marca 2015, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Garść migdałów stosować za każdym razem gdy pali - mi pomaga na typowy kwas w przełyku
    2. 1 łyżka octu jabłkowego(!) 5%kwasowości na 1/2 ewentualnie 1 szl. wody pic na czczo rano, oraz wtedy gdy to konieczne ale nie wolno przesadzać i co jakiś czas odstawić na tydzień po czym znowu stosować -mi pomaga i na typowa zgagę i na tzw. gule w przełyku (która nie wiadomo czy to zawał czy ból w płucach) wydaje się ze kwas zaostrza objawy ale nie - po chwili zgaga przechodzi
    Ocet jabłkowy jeśli nie możemy dostać takiego ekologicznego dobrej jakości można zrobić samemu. Jest bardzo zdrowy ma dużo witaminek oraz magnez i wapń ale w ciąży nie wolno jak wszystkiego pic go litrami:) Ja kupowałam w zielarskich sklepach albo w rossamanie (maja bio)
    3. nie przejadać się,
    4. nie jesc tuz przed snem,
    5. jesc lekkostrawna kolacje,
    6. unikać kawy, herbaty, słodkich i gazowanych napojów, słodyczy, ostrych przypraw i generalnie wszystkiego co nam zalega w żołądku (mi np surówka z marchewka ze świeżej kapusty)
    7. pic rumianek, lipę, robić kisiele z siemienia lnianego, pic wodę zamiast napojów,
    8. spać na lewym boku lub z głowa uniesiona wyżej niż żołądek
    9. nie uciskać okolicy żołądka np. ciasnym w obwodzie stanikiem(dla piersi aby nie obwisły może to dobre ale nie dla tej wrażliwej strefy) tj kupić szerszy biustonosz albo kupic przedłużkę lub zrobić samemu:)
    10. nie używać środków zobojętniających kwas żołądkowy ponieważ one utrudniają wchłanianie miedzy innymi witamin z przewodu pokarmowego co za tym idzie dzidzi ma mniej i wy to już w ogóle nie macie
    11. broń Boże środki typu ranigast, czy z omeprazolem powodują wady rozwojowe u potomstwa (sa to tzw. inhibitory pompy protonowej)poza tym hamująca wydzielanie kwasu (a to on trawi i jedzenie wam nie gnije w jelitach niedotrawione)
    12. można skorzystać z mieszanek ziołowych ale trzeba to robić rozważnie ponieważ nie wszystkie zioła są dobre w ciąży i do tego w nadmiarze
    13. czasami kilka łyków zwykłej coli podczas posiłku pozwala mi uniknąć zgagi (nie wiem dlaczego ale cola poprawia mi trawienie i nie wywala mi tego jedzenia potem, a przecie i gazowana i słodka)
    14. nie schylać sie po posiłku, nie podnosić ciężarów,
    15. najlepiej po posiłku usiąść w fotelu z placami lekko odchylonymi do tyłu (wiem wiem żeby każdy miał na to czas)
    Więcej na razie mi do głowy nie przychodzi. Ale powiem wam ze ten ocet jabłkowy (nie ocet winny i absolutnie nie ocet spirytusowy!) to mój hit. Podobno podobnie działa woda z dodatkiem soku z cytryny (inne cytrusy odpadają!)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2015, 14:49

    Ciągle uczę się cierpliwości - to chyba dobry wstęp do macierzyństwa...
    1c803ef691.png
  • muamua Ekspertka
    Postów: 195 123

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zgagę od jakichś 2 tygodni. Taką permanentną. Staram się jeść mało i często, unikać tłustego i wszystkiego, czego nie zalecają. Ratują mnie też miętówki, migdały, herbata miętowa, imbir. Najgorsze, że jak coś zjem, to mam zgagę, a jak znowu jestem choć odrobinę głodna, to mam mdłości. Dziś już wysłałam męża po Rennie, chociaż pamiętam, że w poprzedniej ciąży niespecjalnie mi pomagało. Oby szybko się skończyło!

    ganns65g873vd173.png
    23.03. - 13 dpo - 108 (3 tc 5 dzień), 25.03. - 15 dpo - 316 (4 tc), 01.04. - 22 dpo - 3541 (5tc)
    14.04. - <3 - 6t6d
  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaviscon w płynie - pomaga na zgagę i refluks

    http://www.gaviscon.pl/pregnancy/index.php

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sok z kiszonej kapusty, sok z kiszonych ogórków lub same warzywa kiszone - wbrew nazwie kiszonki mają odczyn zasadowy i neutralizują kwas w żołądku. Poprawiają też sytuację w żołądku buraki w każdej postaci. I wymieniana już soda. Pić dużo płynów. Mięta wspomniana wcześniej ma odczyn kwaśny i raczej pogorszy sytuację. O zgadze jako stara refluksiara wiem sporo :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od jakiegoś czasu też Gaviscon
    Zgagi i refluks mnie męczą, do tego stopnia że potrafię oddać treść, więc nie jest fajnie. Do mniej więcej 14 tyg było ok nic się nie działo, teraz utrudnia mi to życie. Do tego elektrolity, bo niestety wymioty są tak częste.

  • Puella Autorytet
    Postów: 1112 1152

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie jedynie mleczko Gaviscon ratuje, także też polecam.

    It's a Girl! - Michalinka :-)

    3i49df9htr170int.png
  • AfterAll24 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 6 maja 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie ratuje kefir, w najgorszych momentach jak ręką odjął. I obowiązkowe odstawienie czekolady - po niej zgaga jest najgorsza :/

    f2w3dqk3hl8qrw2j.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ