X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Zakupy -co jak i kiedy
Odpowiedz

Zakupy -co jak i kiedy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • AnielskieOczy Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 24 listopada 2015, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy macie zamiar robic zakupy dla maleństwa? Co kupujecie jako pierwsze, co wydaje sie wam zbędne?

  • AnielskieOczy Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 24 listopada 2015, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie tak jak wyżej jestem ciekawa kiedy wybieracie sie na zakupy dla maleństwa?
    Jestem w 4 miesiącu (termin maj 16) i moj maz juz chciałby kupować wózek. Upatrzyłam sobie jeden ktory koniecznie chce (ABC Turbo 6s), ale uważam ze to chyba za wcześnie.
    Ogólnie to moje drugie dziecko i za pierwszym razem nawet nie pamietam kiedy co kupowałam, dostawałam i w ogole. Za ciuszki wzielam sie chyba w 7/8 miesiącu i to tez tylko kilka sztuk bo nie wiedziałam jak duże bedzie dziecko.
    Macie moze jakis plan kiedy co będziecie kupować?
    Na mojej liscie znajdzie sie na pewno:
    -wózek
    -ciuszki
    -wanienka
    -kosmetyki
    -ręczniki itp
    -jakies grzechotka i gryzaki ale to wiadomo dopiero pozniej

    Chyba o niczym ważnym nie zapomniałam :)

  • basiurka Ekspertka
    Postów: 205 277

    Wysłany: 25 listopada 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnielskieOczy wrote:
    Witajcie tak jak wyżej jestem ciekawa kiedy wybieracie sie na zakupy dla maleństwa?
    Jestem w 4 miesiącu (termin maj 16) i moj maz juz chciałby kupować wózek. Upatrzyłam sobie jeden ktory koniecznie chce (ABC Turbo 6s), ale uważam ze to chyba za wcześnie.
    Ogólnie to moje drugie dziecko i za pierwszym razem nawet nie pamietam kiedy co kupowałam, dostawałam i w ogole. Za ciuszki wzielam sie chyba w 7/8 miesiącu i to tez tylko kilka sztuk bo nie wiedziałam jak duże bedzie dziecko.
    Macie moze jakis plan kiedy co będziecie kupować?
    Na mojej liscie znajdzie sie na pewno:
    -wózek
    -ciuszki
    -wanienka
    -kosmetyki
    -ręczniki itp
    -jakies grzechotka i gryzaki ale to wiadomo dopiero pozniej

    Chyba o niczym ważnym nie zapomniałam :)
    na mojej też ale ja mam termin wcześniej a jeszcze za duzo nie mam.

  • AnielskieOczy Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 25 listopada 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczesniej znaczy kiedy dokładnie i co juz masz?

  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 26 listopada 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj ;) ja zaczęłam kupować rzeczy dopiero gdzieś od 6 miesiąca oczywiście zaczynając od ciuszkow bo jak było coś fajnego nie mogłam się powstrzymać ;) wcześniej oglądałam ale nie kupiłam nic sama nie wiem dlaczego. Resztę rzeczy coś między 7 a 8 miesiącem czyli kosmetyki, pampersy,różne przybory czy też ręczniki itd. Lepiej jest kupować po trochę jakoś się tego tak nie odczuwa, dużo jest promocji na kosmetyki czy pampersy więc ja tak kupowalam. Teraz mam już wszystko bo do 3 tygodni już rozwiazanie ;) a co do łóżeczka i wózka to też w sumie nie dawno dostaliśmy bo męża brat nam daje po swoim dziecku. Ale jak macie okazję coś kupić to myślę że można i będzie z głowy

    Anna25
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 26 listopada 2015, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam termin na 16 kwietnia i jeszcze nic nie kupiłam. Póki co oglądam wszystko w internecie i czasami w sklepach przy okazji. Wyprawkę zacznę od poświątecznych wyprzedaży czyli w styczniu. Zacznę pewnie od ciuszków, ale do końca lutego chciałabym mieć już wszystko co będzie potrzebne.

    taka ja lubi tę wiadomość

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 26 listopada 2015, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałabym wiedzieć już płeć ale termin mam na 5 maja i dopiero może przed świętami będę wiedziała. Piękne są ciuszki w 5 10 15, body na ramiączka 9,90 zł, można na lato fajne ciuszki kupić. Niestety muszę się wstrzymać :)

  • AnielskieOczy Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 26 listopada 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja nie wiem jak to w Polsce jest bo mieszkam w Niemczech i tu sa ciagle jakies wyprzedaże i ciuszki ogólnie nie sa takie drogie. W gruncie rzeczy chciałam zaczac od najważniejszych rzeczy jak wózek lozko itp. Na kupno łóżeczka zaoferowała sie matula, tesciowa chciała wózek, ale podziękowałam bo mamy całkiem inne gusta i nie chciałabym czegos co mi sie nie podoba. O ciuszkach myslalam tak w 7 miesiącu bo w koncu na to mam czas a nie chciałabym tych ważniejszych rzeczy zostawiać na sam koniec zeby za duzo stresu nie miec jak nie bedzie tego co bym chciała, badz co by mi sie podobało...

  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 26 listopada 2015, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już się nie mogę doczekać kompletowania wyprawki:) póki co mam upatrzone sklepy które odwiedzę, znalazłam kilka fajnych hurtowni w moim mieście, które na pewno odwiedzę, zwłaszcza, że wszystko tam jest

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • canton Koleżanka
    Postów: 39 17

    Wysłany: 26 listopada 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podobnie jak Caroline czekam na wyprzedaże :D

    U mnie zaczyna się 18 tydzień i tak własnie myślałam żeby kupić rzeczy dla mamy i dziecka do szpitala grudzień/styczeń. Wtedy chyba jest najtaniej.
    Póki co każdy mi "radzi" aby kupować w 7-8 m-cu, nie znać wcześniej płci dziecka... masakra wszystko może przecież przynieść "pecha".

    Sama radość jest z oglądania póki co :)

  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 26 listopada 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi też mówili żeby nic nie kupować za wcześnie, ale ja wychodzę z założenia że jak ma się coś stać to się stanie i to czy coś kupie czy nie to nie ma żadnego znaczenia. Denerwują mnie takie gadki ze strony rodziny i zawsze mówię takiej osobie że ja w zabobony nie wierzę i co ma być to będzie. Nie wyobrażam sobie kupować wszystkiego urodzeniu dziecka, albo przed samym porodem - to jest awykonalne, przynajmniej dla mnie.

    taka ja lubi tę wiadomość

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • Anuleczka Znajoma
    Postów: 22 5

    Wysłany: 27 listopada 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;) My nie mielismy nic... do wczoraj :D wczoraj teściowa nas zaskoczyla i kupila nam łóżeczko :D calkowita niespodzianka - kolor wenge, bardzo ladne. Takze pierwsza z ważniejszych rzeczy juz jest. Ale tak to tez jeszcze nic wiecej nie mamy, ale ja bym juz chetnie kupila. Na razie tylko patrzymy rozgladamy sie za sklepami gdzie mozna cos kupic. Najwczesniej chcemy cos kupic po nowym roku, przejsc zobaczyc jakies wyprzedaze :)
    A w przesądy nie wierze, bez przesady :)

    Caroline lubi tę wiadomość

    xX1Lde5.jpgxX1Lp1.png
    tN8fp1.png
  • Anusi_a Koleżanka
    Postów: 39 9

    Wysłany: 29 listopada 2015, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mama nie wytrzymała presji- kocyk kupiła już chyba w 11 tygodniu- beżowy, żeby nie było :) teściowa zapowiedziała kupno łóżeczka, na święta "mamy dostać" w prezencie pościelkę dla malucha- cały zestaw, siostra ma rocznego berbecia więc już ciuchy na pierwsze 3 miesiące mi oddała po powiedziała, że nie ma gdzie tego trzymać :) tak więc 4 miesiąc a wyprawka dość spora, przy czym ja niczego jeszcze nie kupiłam :)

    A co do ciuchów to właśnie przy małym siostry najwięcej bodziaków kupowałyśmy w pepco- fajna bawełna i ceny nieporównywalnie niższe nawet do sieciówek.

    .
  • AnielskieOczy Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 29 listopada 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie wytrzymałam... Akurat była obniżka wózka ktory upatrzyłam (70€ taniej) i wczoraj go kupiłam :)
    Teraz lezy ładnie w kartonie w piwnicy i czeka az przyjdzie na niego pora.
    Dorzucam link żebyście widziały jaki to wózek.
    Gondola, spacerówka i nosidełko.

    http://m.toysrus.de/skava/static/product.html?type=TRU_product_non_us&url=%2Fproduct%2Findex.jsp%3FproductId%3D13584841&domain=http%3A%2F%2Fwww.toysrus.de

  • taka ja Ekspertka
    Postów: 256 69

    Wysłany: 29 listopada 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnielskieOczy wrote:
    Witajcie tak jak wyżej jestem ciekawa kiedy wybieracie sie na zakupy dla maleństwa?
    Jestem w 4 miesiącu (termin maj 16) i moj maz juz chciałby kupować wózek. Upatrzyłam sobie jeden ktory koniecznie chce (ABC Turbo 6s), ale uważam ze to chyba za wcześnie.
    Ogólnie to moje drugie dziecko i za pierwszym razem nawet nie pamietam kiedy co kupowałam, dostawałam i w ogole. Za ciuszki wzielam sie chyba w 7/8 miesiącu i to tez tylko kilka sztuk bo nie wiedziałam jak duże bedzie dziecko.
    Macie moze jakis plan kiedy co będziecie kupować?
    Na mojej liscie znajdzie sie na pewno:
    -wózek
    -ciuszki
    -wanienka
    -kosmetyki
    -ręczniki itp
    -jakies grzechotka i gryzaki ale to wiadomo dopiero pozniej

    Chyba o niczym ważnym nie zapomniałam :)
    ja mam termin na poczatek kwietnia, jak dla mnie za wczesnie na grubsze sprawy typu: wozek, lozeczko (planuje je zakupic na styczniowych przecenach)

    co do ciuszkow juz mam cala szafe :p nie moglam sie powstrzymac.. a kosmetyki to wiadomo a koniec zostawiam

    Neferka lubi tę wiadomość

    0d1yvfxmdojt0wtx.png
    mhsv9vvj38xtzexh.png
    Aniołek [*] 09.2014
    bfarxzdvx9ij8inn.png
  • taka ja Ekspertka
    Postów: 256 69

    Wysłany: 29 listopada 2015, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline wrote:
    Ja mam termin na 16 kwietnia i jeszcze nic nie kupiłam. Póki co oglądam wszystko w internecie i czasami w sklepach przy okazji. Wyprawkę zacznę od poświątecznych wyprzedaży czyli w styczniu. Zacznę pewnie od ciuszków, ale do końca lutego chciałabym mieć już wszystko co będzie potrzebne.

    to bedziemy rodzic kolo siebie ^_^ ja na 12stego mam

    Caroline lubi tę wiadomość

    0d1yvfxmdojt0wtx.png
    mhsv9vvj38xtzexh.png
    Aniołek [*] 09.2014
    bfarxzdvx9ij8inn.png
  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 30 listopada 2015, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam termin na 12 kwietnia i już powoli kompletuję wyprawkę. Mamy już wózek (bo był 1000zł tańszy niż normalnie) i kupiłam kilka ubranek w Smyku na wyprzedażach.
    UWażam, że warto jest korzystać z okazji a teraz jest ich sporo, mnóstwo przecen w empiku, smyku itd. przecież i tak trzeba będzie te rzeczy kupić.

    W lutym zamierzam kupić łóżeczko, butelki, laktator, fotelik i inne drobiazgi, wolę niech to na mnie czeka niż czekać na ostatnią chwilę :)

  • AnielskieOczy Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 30 listopada 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poprawiam sie... Wózek wrocil do domu, rozpakowałam go, złożyłam i nawet jeździłam nim po mieszkaniu

  • canton Koleżanka
    Postów: 39 17

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnielskieOczy Ale cudowny wózek ! Podoba mi się kolor i do tego funkcjonalność.
    Mieszkasz w Polsce, ile kosztowała przesyłka ?

  • Anuleczka Znajoma
    Postów: 22 5

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To widze ze mamy podobne terminy :) Ja 18 kwietnia :)

    xX1Lde5.jpgxX1Lp1.png
    tN8fp1.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ