X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr za niska hemoglobina
Odpowiedz

za niska hemoglobina

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny ! Wiem, ze zapene byl juz ten watek z niską hemoglobina i z gory przepraszam, ze sie powtarzam , ale tyle tego jest na forum, ze nie mam sily tyle czytac :)

    jestem w 16tc, moja hemoglobina wynosi 11,3 i troche sie zmartwilam, bo czytalam ze normy to 11,5. Nie wiem jak to sie stalo, bo mialam miesiac temu 12,3 ! odzywiam sie zdrowo, warzywa i owoce sa caly czas w moim jadlospisie, nie opycham sie byle czym. Moj lekarz twierdzi, ze moze jeszcze bardziej mi sie obnizyc ! czy nie wpadne w anemie ? POMOCY !

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety anemia w ciąży jest bardzo powszechna. Ja niestety również nabawiłam się anemii (jestem w 17-tym tc). Moja hemoglobina wynosi 10,8, mam również niski hematokryt i erytrocyty. Dostałam Ascofer (żelazo), jest bez recepty, ponoć polecany dla kobiet w ciąży. Za 2 tyg. kontrola morfologii i zobaczymy czy coś się zmieni. Na pewno warto jeść buraczki, szpinak i warzywka.

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • Kota Autorytet
    Postów: 452 654

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez z tym walcze spadlo mi do 11 zazywam chelafer i dzisiaj odebralam wyniki i po miesiacu wzroslo do 11,4 :)

    syy2cwa1kqnjs0p4.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kota wrote:
    ja tez z tym walcze spadlo mi do 11 zazywam chelafer i dzisiaj odebralam wyniki i po miesiacu wzroslo do 11,4 :)

    To dobrze, czyli jest nadzieja, że po lekach coś podskoczy. Mój lekarz jest zaskoczony, że tak wcześnie nabawiłam się anemii. Ale już przed ciążą nie miałam oszałamiających wyników. Apetyt mam średni, ciągle marznę - moja zmora.

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja wlasnie zawsze mialam problemy z hemoglobina, bo moj organizm slabo przyswaja zelazo, wiec mam nadzieje, ze juz bardziej mi sie nie obnizy. Najbardziej to sie marwtie o malenstwo :(

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem w 26 tc. Hemoglobina 11,6 , miesiąc temu 12,4 , dwa 13 ale się rozchorowałam i mi spadła. Rok przed zajsciem w ciążę zaczęłam pić sok z buraka pomieszany z selerem i marchewką (codziennie!) . Ponadto jeść produkty pełnoziarniste, kasze. Wyniki poprawiły się rewelacyjnie! Teraz od miesiąca soku nie piłam i pewnie stąd gorsze wyniki, ale od 3 dni znowu zaczęłam i polecam!

    mama_z_groszkiem lubi tę wiadomość

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam w 11 tygodniu 11,7 hemoglobina, przed ciaza mialam powyzej 12, dostalam leki, ale ogolnie nie umiem polykac tebletek i musze je rozgryzac i ginia powiedziala,ze to trochę bezsensu bo moze sie nie wchlanac i podranic zoladek, pilam 2 tyg sok z buraka ale juz nie moge na niego patrzec :/ biore pluss zelazo. Jesli gorzej wyjdzie poprosze o takie do ssania...
    Lekarka powiedziała, ze niekoniecznie musi to byc niedobor zelaza, ale np kwasu foliowego...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 18 stycznia 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja póki co mam dobre wyniki wszystkich parametrów krwi ale zdaję sobie sprawę że to może w każdej chwili się zmienić, piję 2 razy w tygodniu herbatę z pokrzywy, raz w tygodniu sok z warzyw i owoców-częściej mi się nie chce go robić.

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • Kota Autorytet
    Postów: 452 654

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakos nie moge pic soku z buraka, jest dla mnie za slodki i ma posmak ziemi :) Probowalam w kombinacji z jablkiem a i tak czulam tylko smak blota :D

    syy2cwa1kqnjs0p4.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hm, w grudniu hemoglobina 11. Po świętach wzrosła do 11,4. Bez leków. Teraz tych co mi przepisał nie mogę brać. Wykupię te bez recepty co są. mam nadzieję, że nie będę się źle czuć.

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie, herbatkę z pokrzywy też piłam, ale mi się pokrzywa skonczyła i zapomniałam o niej ... muszę się zaopatrzyć ;)

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    swietny pomysl z ta pokrzywa, nie wiedzialam, ze ma duzo zelaza, mam akurat torebeczke w domu :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko dziewczyny pamiętajcie że pokrzywę można maksymalnie 3 razy w tygodniu.

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wiem, piszą to wszędzie :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha - buraki i smak błota, na to nie wpadlam ;)
    nie slyszlaam o tej herbatce ale oczywiscie wyprobuje :O myslalam, ze tylko ja mam taki problem, a nas tu troche wiecej :)

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama_z_groszkiem wrote:
    haha - buraki i smak błota, na to nie wpadlam ;)
    nie slyszlaam o tej herbatce ale oczywiscie wyprobuje :O myslalam, ze tylko ja mam taki problem, a nas tu troche wiecej :)

    Anemia to najczęściej występująca przypadłość w ciąży i raczej to normalne zjawisko.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 5 lutego 2014, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy zlecono Wam dodatkowe badania z powodu niskiej hemoglobiny na zelazo, kwas foliowy i wit B12.
    Ja wlasnie robilam Hemoglobina nadal 11,4 wiec musze zwiekszyc dawke mojego preparatu na zelazo.
    Jednak zelazo mam w normie, kwas foliowy tez, tyle ze Wit B 12 jest w tej niskiej granicy (214-911, ja mam 250),lekarka mowi, ze badania ok, ze często w ciąży zdarzają sie male wahania od normy, ale wlasnie jest kilka rodzajów tej anemii, nie zawsze z powodu niskiego zelaza.
    Ponoc czesta przypadłością jest niedobor wit B12, wtedy zlecane są zastrzyki na uzupełnienie niedoboru, chociaż tu tez sa zdania podzielone. Czy ktoras wie cos na ten temat?

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Nusiaa Autorytet
    Postów: 331 157

    Wysłany: 5 lutego 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka83 - ja od około 21 tyg zaczęłam zażywać żelazo - Tardyferon 3x1 tabl. ale po nim się źle czułam ( twardnienie jakby brzucha , bieg. itp ) dodatkowo moje wyniki stanely w miejscu nawet po braniu go . ( 10,9) .. Teraz od jakiegoś czasu biorę Sorbifer 3x2 tabl + kwas foliowy 0,15 - nie mam juz takich problemow jak po tardyf. a co do tego czy wyniki wzrosły bede wiedzieć dopiero około poniedziałku bo w piątek idę na morfologię .Witaminy B12 nie biorę lecz B6 więc tu Ci nie doradzę . A o zastrzykach słyszałam ponoć podnoszą 2x szybciej poziom .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2014, 10:26

    lolka83 lubi tę wiadomość

    cab360a44b.png
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 7 lutego 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja witaminki (Prenatal) biorę co 4 dni. Oprócz tego żelazo Biofer z kwasem foliowym. Wyniki morfologii z wczoraj super - hemoglobina 12,6. Postawiłam jednak na dietę (dużo produktów bogatych w żelazo) ponadto sok z buraka. Pozdrówki

    mama_z_groszkiem lubi tę wiadomość

  • Magda2013 Autorytet
    Postów: 1722 2864

    Wysłany: 8 lutego 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja mam tez niska hemoglobine 10,6. Narazie biore Prenatal Duo. A do tego pije sok z burakow. Ja lubie sok. Narazie gin nie kazal mi robic morfologi. Mam sie "podleczyc" i pozniej sprawdzic.
    Co do herbaty z pokrzywy tez ja pilam ale nie bedac jeszcze w ciazy. Teraz nie pije juz bo czytalam ze ma wlasciwosci poronne !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2014, 15:50

    mjvydf9hx78lq90r.png
    822_20150427_223558.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ