BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > II trymestr > Wzrost dziecka a jakość sprzętu
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

*Sylwia
Autorytet
1341

Wysłany: 20 sierpnia 2014, 08:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć! mam do was pytanie które strasznie mnie nurtuje. W 12tc i 4d byłam na usg u innego gina - chciałam zrobić badania prenatalne na lepszym sprzęcie. Temu lekarzowi wyszedł wzrost dziecka 74mm i przezierność karkowa 1. Na tej podstawie ocenił wiek ciaży na tydzień póżniej czyli 13tc+4d. Wczoraj natomiast (13tc+6) byłam u swojego gina na tym samym badaniu. I jemu wyszła przezierność karkowa 1,8 i wzrost 74,4mm i wiek ciąży 13+6. U tych dwóch lekarzy byłam w odstępie około 11dni. Czy to jest możliwe żeby gorszy sprzęt pokazał aż taka różnicę w NT i we wzroście?
Fakt, że NT w obu przypadkach jest prawidłowa. Ale zmartwiło mnie trochę to że przez te 11 dni nie ma róznicy we wzroście. Czy to może wynikać z jakości sprzętu? Czy przejmować się tym? Mój lekarz stweirdził, że wszytsko jest w normie. Tetno 160 - też w normie. Ostatnio ciagle sie zamartwiam, że coś jest nie tak.....

atdcanliv9ygvyve.png
atdcx1hprp2ewink.png

Kaj
Autorytet
293

Wysłany: 22 sierpnia 2014, 20:02
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tak jest to mozliwe. Ja te badania robilam najpierw na nfz u niezbyt ciekawej pani dr. Nastepnie prywatnie u fajnego goscia. W przeciagu 2 dni dziecko raczej nie uroslo o 1,5cm a przeziernosc nie zmalala nagle z 2,5 do 1,1mm. Jest to albo wina sprzetu albo lekarza. W kazdym razie pomijajac te kwestie to ponadto pomiar na ush zawsze jest obarczony jakims bledem-mniejszym lub wiekszym.

ukdy82c3jvhxu38m.png

tb73k6nl2pyu28tq.png

*Sylwia
Autorytet
1341

Wysłany: 24 sierpnia 2014, 21:32
Cytuj | (0) | Zgłoś
ok. dzięki a info ;]

atdcanliv9ygvyve.png
atdcx1hprp2ewink.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)