X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Wzrost dziecka a jakość sprzętu
Odpowiedz

Wzrost dziecka a jakość sprzętu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! mam do was pytanie które strasznie mnie nurtuje. W 12tc i 4d byłam na usg u innego gina - chciałam zrobić badania prenatalne na lepszym sprzęcie. Temu lekarzowi wyszedł wzrost dziecka 74mm i przezierność karkowa 1. Na tej podstawie ocenił wiek ciaży na tydzień póżniej czyli 13tc+4d. Wczoraj natomiast (13tc+6) byłam u swojego gina na tym samym badaniu. I jemu wyszła przezierność karkowa 1,8 i wzrost 74,4mm i wiek ciąży 13+6. U tych dwóch lekarzy byłam w odstępie około 11dni. Czy to jest możliwe żeby gorszy sprzęt pokazał aż taka różnicę w NT i we wzroście?
    Fakt, że NT w obu przypadkach jest prawidłowa. Ale zmartwiło mnie trochę to że przez te 11 dni nie ma róznicy we wzroście. Czy to może wynikać z jakości sprzętu? Czy przejmować się tym? Mój lekarz stweirdził, że wszytsko jest w normie. Tetno 160 - też w normie. Ostatnio ciagle sie zamartwiam, że coś jest nie tak.....

  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jest to mozliwe. Ja te badania robilam najpierw na nfz u niezbyt ciekawej pani dr. Nastepnie prywatnie u fajnego goscia. W przeciagu 2 dni dziecko raczej nie uroslo o 1,5cm a przeziernosc nie zmalala nagle z 2,5 do 1,1mm. Jest to albo wina sprzetu albo lekarza. W kazdym razie pomijajac te kwestie to ponadto pomiar na ush zawsze jest obarczony jakims bledem-mniejszym lub wiekszym.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok. dzięki a info ;]

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ