X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Wody plodowe czy uplawy? Jak rozpoznać?
Odpowiedz

Wody plodowe czy uplawy? Jak rozpoznać?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 8 marca 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 godziny temu wyciekły ze mnie wodniste uplawy w dużej ilości. Była to woda pomieszana ze sluzem, bez zapachu, sluz też bezbarwny. Wystraszyłem się czy to nie wody plodowe... zadzwoniłam do szpitala do położnej (mieszkam w UK) powiedziała że wody plodowe sacza się cały czas i nie możemy ich miesniami macicy zatrzymać . U mnie to narazie tylko jednorazowe zalanie bielizny i stwierdziła że to raczej nie wody plodowe i mam zostać w domu i obserwować czy dalej mam wodniste uplawy. Co wy o tym myślicie? Mialyscie takie mocne zalanie uplawami?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2018, 10:38

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 8 marca 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kup sobie w aptece test na obecność wód płodowych, w PL kosztuje koło 20 zł.

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 marca 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W którym tygodniu jesteś? Duże upławy bezbarwnego śluzu często zdarzają się w 2 trymestrze.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 8 marca 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 20 tygodniu. W aptece w Anglii nie mają takich testów bo od rana szukam więc mogę jedynie zamówić przez Internet Ale znalazłam test na infekcje pochwy i pokazało że ph w pochwie jest prawidłowe

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 marca 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma papierków lakmusowych w aptekach? Zapytaj o "litmus paper"?
    Wody płodowe mają odczyn zasadowy, zwykle barwią papierek na niebiesko i odcienie niebieskiego, w tym tez turkus.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2018, 15:41

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 8 marca 2018, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma , w 4 aptekach byłam w jednej nawet nie wiedziała że coś takiego istnieje ostatecznie kazano mi sobie zamówić z Internetu. Nawet głupiego testu na ph moczu nie ma... dobrze że łaskawie był test na infekcje pochwy to jedyne co mają ...

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 9 marca 2018, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papierki lakmusowe możesz kupić jeszcze w sklepach ogrodniczych , akwarystycznych lub chemicznych.

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 9 marca 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wody plodowe jak zaczynaja wyplywac to wyplywaja caly czas. nie mozna ich powsytrzymac. wiec jak to byl raz tzn ze to uplaw.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 10 marca 2018, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis rano miałam dużo śluzu przypominający plodny przeźroczysty. Zawsze miałam gęsty biały śluz. Czy u was też pojawił się taki plodny śluz w II trymestrze?

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 10 marca 2018, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Najwiecej śluzu miałam w 2 trymestrze. Musiałam brać prysznic częściej niż 2 razy dziennie. Teraz dla odmiany strasznie sucho.

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 10 marca 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że wszystko jest dobrze za tydzień mam wizytę u ginekologa. Miesiąc temu miałam pomiar szyjki było WSZYSTKO dobrze mam nadzieję że nic się nie zmieniło.

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 13 marca 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży zwiększa się ilość sluzu:) w 2 trymestrze co jakiś czas czułam duży wyrzut sluzu :) więc to norma;)

    klaudia382 lubi tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 13 marca 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Wczoraj wieczorem zaaplikowalam sobie dopochwowo dawke kremu Gynazol. Dzis od rana 'wycieka' ze mnie plyn. Wlasciwie woda - bezbarwna, rzadka. Zaden sluz czy grudki. Po prostu woda. Co 5 minut zmienialam wkladke, w koncu zalozylam podpaske. Zapewne to przez ten lek, ale juz naczytalam sie w internecie o odplywaniu wod i jestem przerazona. Poki co zamowilam sobie w aptece internetowej testy plynu owodniowego clearblue. Jak nie teraz to na przyszlosc mi sie przydadza...
    Aktualnie jestem w 24tc...

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Bizonka Autorytet
    Postów: 483 109

    Wysłany: 25 marca 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać Anakin co i jak.

    Mi też od czasu do czasu leci woda, wraz ze śluzem, ale wygląda jak woda, nei pachnie i przemacza...

    31 lat // starania od 2014 // pierwsza ciaza TP-- OM 29.09.2018-- USG 22.09.2018
    w57vdqk3h42q0fr4.png
    m3sxrjjgx23zok21.png
  • Sfustrowana_29 Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem w 22 tyg ciąży. Od zeszlego tyg nan wiecej wodnistego sluzu na dodatek biore czopki z luteina. Dzis sprawdzilam papierek lakmusowy i ph takie 6.5 zielony. Czy czopki z luteina moga miec wplyw?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ