X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Witaminy prenatalne plus magnez??
Odpowiedz

Witaminy prenatalne plus magnez??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • jolka Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    Mam do Was pytanie. Od początku ciąży źle wyglądam. Pogorszyła mi się cera (min wyskoczyły suche skórki na skrzydełkach nosa) i strasznie wypadają mi włosy :/ czytałam że to może być brak magnezu. Wyniki mam dobre i biorę witaminki (lade vit) ale one zawierają tylko 75 mg magnezu (20% zapotrzebowania) i stad moje pytanie...
    czy mogę dodatkowo zażywać magnez? jeśli tak to z jakiej firmy polecacie najbardziej?
    Z niecierpliwością czekam na odpowiedz

    Jolka1928
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne ze możesz :) mi gin od samego początku kazała brać 6 tabletek magnezu :) i zawsze pyta czy na pewno je biorę :)

    gosiunia lubi tę wiadomość

    201411191762.png
  • Kasha Autorytet
    Postów: 674 852

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie musi być akurat brak magnezu. Za cerę i całą resztę odpowiadają też inne witaminy. A przede wszystkim tryb życia. Stres, zanieczyszczenia.
    Jak masz bobry kompleks witamin, to może skuś się na kosmetyki? Bielenda ma dla mam fajne serie. Są to kosmetyki specjalistyczne i u mnie działają.

    34bw9jcgrkz3yjz6.png

    f2wlj44jlai3f3nz.png
    km5stv73nclev8zl.png
  • Ewelka II Przyjaciółka
    Postów: 104 106

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 tabletek? Dziennie?

    p19ucsqvfdttwcoy.png
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 19 września 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak 2 razy dziennie po 3 tabletki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2014, 14:49

    201411191762.png
  • Dzialena Koleżanka
    Postów: 37 18

    Wysłany: 20 września 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiele dziewczyn bierze magnez w ciazy.
    Ja również zażywam trzy tabl magne-b6 dziennie plus 1 tabl pregna plus i 1 tabl żelaza dziennie. Moja Pani dr zaleciła mi magnez na bóle brzucha a żelazo kiedy morfologia troszke spadła w 5 miesiacu i czujemy sie z moja Maleńka bardzo dobrze :)

    Magnez niektórzy lekarze zalecaja profilaktycznie w ciazy ale najlepiej skonsultuj sie ze swoim lek.

    gosiunia lubi tę wiadomość

  • Auro Ekspertka
    Postów: 195 239

    Wysłany: 16 października 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja się ostatnio pytałam mojego lekarza czy brać jakieś tabletki to mi odpowiedział, że "na pewno mi nie zaszkodzą", więc się dopytuję "czy pomogą", a on na to, że jeżeli normalnie się odżywiam,dobrze się czuję, mam dostęp do warzyw i owoców to dodatkowe suplementowanie nie jest konieczne. Także każdy przypadek jest inny i najlepiej się skonsultować.

    cb7w9jcgbhi8rlpi.png
    zpbnvcqggsk02ljs.png
  • eM Autorytet
    Postów: 1567 1531

    Wysłany: 3 listopada 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Zaczęłam się właśnie zastanawiać nad witaminami prenatalnymi i dodatkowo braniu magnezu, bo tak jak piszecie w tych witaminach jest zwykle mało magnezu a ja wiem że mi go brakuje. Tylko teraz mam problem, jaki magnez? Bo zwykle wszystkie mają witaminę b6 a to już jest w suplemencie... nie chcę przedawkować... Pytała któraś z was ginekologa o to? Jaki dodatkowo magnez bierzecie?

    Aniołek 12tc -18.04.2014 [*]
    Aniołek 8tc -25.08.2014 [*]
    Maks - ur 08.09.2015
    Nataniel 18tc - 20.12.2017 [*]
  • littletwig Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 3 listopada 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój powiedział ze mam brać 3 tabletki magne b6 i jabłko zamiast suplementacji witaminami w tabletkach które nie wchłoną się jak prosto z warzywka czy owocu. Codziennie pijemy soczek z wyciskarki warzywny lub owocowy, w ciągu dnia zupa i urozmaicone posiłki i powinno być OK :)

    littletwig
  • agu Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 4 listopada 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No z tym magnezem i innymi witaminami czy mikroelementami to proponuje rzucic okiem na zalecane dawki dla kobiet w ciazy (czesto sa na opakowaniach tabletek prenatalnych) i brac tabletki w zaleznosci od tego - trzeba sobie przeliczyc ile mg/tabletek trzeba brac, zeby bylo akurat.

    Dodatkowo warto zwrocic uwage na to zeby nie brac suplementow wapnia i zelaza jednoczesnie, bo beda sie zle wchlaniac. Najlepiej zrobic sobie jakies 2-3 godziny prerwy. No i zelazo popijac woda lub sokiem pomaranczowym, ale nie mlekiem. Najlepiej przez te 2-3 godziny ograniczyc nabial i to co potencjalnie zawiera wapn.

  • Kordelka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozesz.Ja caly czas zazywac, ale to ze wzgledu na skurcze i miala inne wyrazne objawy niedoboru (np. skakanie miesni).

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To są właśnie uroki ciąży innym kobietom się cera poprawia a po porodzie jest cała obsypana trądzikami itp. Mnie wypadały włosy na początku ciąży i cera też mi się pogorszyła w ogóle jakoś skóry też. Lekarz mnie uspokoił że to wszystko wróci do normy. Karmienie piersią też może się do tego przyczynić. Moje drogie jak urodzimy nasze piękności i odstawimy je od karmienia to możemy zażywać skrzyp tak że nie jest tak źle ale trzeba sporo przeczekać. Możemy oczywiscie ratować się witaminami i żyć z nadzieją że pomogą:) Każda ma z nas inną naturę i inny organizm dlatego niektórym to nawet i witaminy nie pomogą. Wg zabobonów podobno której cera "zbrzydła" to ma podobno córeczkę... hmm.. u mnie cera ładna w ciąży po I trymetrze i córkę miałam:P


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Asiula1986 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zalecil brac 6 tabletek magnezu dziennie(3 razy dziennie po 2 tabl).powiedzial ze poniewaz biore suplementy dla kobiet w ciazy (femibion)to najlepiej przyjmowac dodatkowy magnez bez wit.B6. Zalecil Magnezin:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi również lekarz zalecił magne b6 3x1 :)

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 13 lutego 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój gin zalecił mi właśnie magnez B6
    Co jeden to inaczej...:/
    Miałam brać 4 tabletki dziennie ale rozmawiałam z moją bratową,która jest położną i od lat pracuje w szpitalu to mówiła,że to bardzo duża dawka i powyżej 4 tabletek magnezu powinno się brać w takich przypadkach jak są mocne skurcze np łydek i nie można normalnie przez to funkcjonować.

    Poza tym pamiętajcie,że nadmiar witamin jest gorszy niż niedobór.

    Na opakowaniu jest wyraźnie napisane,żeby nie przekraczać zalecanej dawki czyli jedna dziennie. Też biore Femibion i do tego jedna tabletka magnezu i 3 razy Biofer. W zupełności taka dawka wystarczy. Tym bardziej,że reszta witamin jest w produktach spożywczych.

    A i dodam jeszcze,że wyniki morfologia i mocz mam ok więc nie widzę sensu przejadania się magnezem.
    Asiula1986 wrote:
    Mi lekarz zalecil brac 6 tabletek magnezu dziennie(3 razy dziennie po 2 tabl).powiedzial ze poniewaz biore suplementy dla kobiet w ciazy (femibion)to najlepiej przyjmowac dodatkowy magnez bez wit.B6. Zalecil Magnezin:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2015, 18:19

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • agawera Autorytet
    Postów: 1672 720

    Wysłany: 17 lutego 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy na biodro może pomoc magnez w witaminach dla ciężarnych ?

    km5stv73wsegzrx0.png
    06fd4202d9.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 17 lutego 2015, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na biodro?

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 20 lutego 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku ciąży biorę magneB6 i on jest najlpeszy dla kobiet w ciąży.. przede wszystkim jest przebadany klinicznie i ma lepszą wchłanialność niż te tanie suplementy diety..
    Jeśli chodzi o suchą skórę włosy i paznokcie też miałam taki etap mimo brania magnezu.. także myślę że to raczej od braku witamin...
    ja uzupełniłam swoje braki lepszymi witaminami i sokami owocowymi świeżo wyciskanymi i poprawę zauważyłam już po 2 tyg ;)

    a jeśli chodzi o biodro to chyba magnez nie ma z tym nic wspólnego..
    nie wiem co agawera masz na myśli... jeśli cię boli biodro to dużo odpoczynku a jak nie przejdzie to może ortopeda ?

    Martika87 lubi tę wiadomość

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • agawera Autorytet
    Postów: 1672 720

    Wysłany: 21 lutego 2015, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie chodzi o to że ciągle leże mam problem ze wstaniem , chodzeniem i zastanawiam sie czy pomoże mi magnez ?

    km5stv73wsegzrx0.png
    06fd4202d9.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 21 lutego 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnez działa na skurcze.
    Skonsultuj sie z lekarzem- na forum antidotum nie znajdziesz :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ