X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Witaminy po 12 tyg ciąży?
Odpowiedz

Witaminy po 12 tyg ciąży?

Oceń ten wątek:
  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 13 lutego 2013, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak w temacie zbliża się koniec 1 trymestru jakie polecacie Witaminy zamiast samego kwasu foliowego ?
    Pozdrawiam

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 13 lutego 2013, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej.mnie lekarz powiedzial zeby nic na razie nie brac bo to wymysl firm farmaucetycznych,ktore wykarzystuja przyszle mamy,hehe bo w koncu kazda mama chce dla dziecka najlepiej.hehe.moj lekarz jest anty witaminom bo w koncu odzywiamy sie lepiej i roznorodniej w ciazy.he.he.tak mi powiedzial doktorek:-)

    DzejKej, nutka, weronika86 lubią tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2013, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę odkąd się dowiedziałam o ciąży. Biorę Falvit Mama. Do tego kwasy Omega3. Mnie nikt o dietę nie pytał, lekarz powiedział że standardowo bierze się witaminy, bo rzadko kiedy nasza dieta jest wystarczająco zróżnicowana. Moja na pewno nie jest.

  • Agnieszka Autorytet
    Postów: 703 550

    Wysłany: 13 lutego 2013, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fakt odżywiamy się lepiej, ale nie zawsze różnorodnie i wtedy nie dostarczamy wszystkich potrzebnych witamin, więc według mnie suplementacja nie jest do końca wymysłem firm farmaceutycznych

    ja biorę prenatal classic, ale słyszłam tez dobre opinie o vitaminer prenatal

    betina89 lubi tę wiadomość

    p19ucsqvxhad9jnf.png

    h84fio4pjmll44p3.png

    Aniołki 8tc [*] 13.02.2015 kochamy, tęsknimy, pamiętamy.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2013, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te wszystkie mieszanki są bardzo podobne w składzie. Ja biorę Pregna Plus tylko dlatego, że dostałam próbkę i zobaczyłam, że łatwo się połyka i ma 150 ug jodu a ja nie moge wiecej. Wcześniej kupiłam Pharmaton Maturelle ale musiałam oddać bo jodu było w nim za dużo a moja tarczyca nie może tyle dostawać.
    Nie wiem czy mogę ją polecić bo nie badam poziomu witamin w organizmie i dodatkowo biore żelazo i magnez wiec ogolnie dobre mam wyniki i anemia się cofnęła.

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 13 lutego 2013, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej- założyłam kiedyś podobny wątek - witaminki dla mamy i kruszynki :) zajrzyj tam Patuśka:) ja biorę nadal Matruelle i wbrew temu co pisało sporo dziewczyn , bardzo dobrze sie po nim czuję i nic dodatkowo łykać nie muszę. A jeśli chodzi o to lepsze odżywianie się w ciąży, to rożnie bywa- staram się ale są takie dni jak wczoraj i dziś , że nie mam apetytu i jem tylko dlatego, że muszę a nic mi nie smakuje, więc myślę że warto się suplementować


  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 13 lutego 2013, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yoku wrote:
    Te wszystkie mieszanki są bardzo podobne w składzie. Ja biorę Pregna Plus tylko dlatego, że dostałam próbkę i zobaczyłam, że łatwo się połyka i ma 150 ug jodu a ja nie moge wiecej. Wcześniej kupiłam Pharmaton Maturelle ale musiałam oddać bo jodu było w nim za dużo a moja tarczyca nie może tyle dostawać.
    Nie wiem czy mogę ją polecić bo nie badam poziomu witamin w organizmie i dodatkowo biore żelazo i magnez wiec ogolnie dobre mam wyniki i anemia się cofnęła.

    ja dokładnie tak jak yoku - biorę Pregna Plus bo endokrynolog powiedział, że mogę brać takie witaminy, które będą miały max. 150 ug jodu. Też ze względu na tarczycę. Nic innego jeszcze nie biorę - ale pewnie zacznę brać magnez, zobaczymy jakie będę miała wyniki za tydzień

    201306215365.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 13 lutego 2013, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm, tak patrzę yoku i she ,że wasz endo zwrócił uwagę na zawartość jodu a mój się słowem nie odezwał a przecież mam niedoczynność...?


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2013, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku dostałam od endo Jodid 100 - 1,5 tabletki dziennie żeby wyszło 150 ug a potem przerzuciłam się na mieszanki witaminowe.
    Z endokrynologami to tak już jest, ciężko znaleźć dobrego. Ja ze swojej endo też nie jestem w 100% zadowolona bo to mega upierdliwe babsko ale wiem, że chce dobrze. Co 4 tygodnie muszę robić wszystkie 3 badania, TSH, FT3, FT4 i brać jod przez całą ciążę i podczas karmienia piersią. Moja ginekolog gdyby mnie tarczycowo prowadziła (a proponowała to ochoczo) nie widziałaby problemu w badaniu tylko TSH i braniu 200 ug jodu w Pharmatonie.

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 13 lutego 2013, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale Ty yoku masz nadczynność prawda? to może te 200 w Pharmatonie mnie krzywdy nie zrobi? ech jeszcze lekarzami same dla siebie musimy czasami być... kobiety orkiestry:)


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2013, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie Martek, ja mam niedoczynność w przebiegu Hashimoto

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 14 lutego 2013, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    uuup, przepraszam za pomyłkę:) yoku


  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 14 lutego 2013, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział, że jak chcę, mogę jakieś witaminy brać, ale nie jest wg niego to konieczne.... Ale chyba sobie jakieś jednak kupię.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 14 lutego 2013, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    d

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2015, 07:33

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2013, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anilorak, ja wcześniej brałam Solgar, ale nie dość, że było mi po nich niedobrze, to jeszcze były strasznie duże, niedobrze mi się robiło od samego połykania.. A teraz łykam właśnie Falvit mama i jest ok.. może jakieś uczulenie u Ciebie jest na jakąś witaminę?

  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 14 lutego 2013, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    s

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2015, 07:33

  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 14 lutego 2013, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam Femibion 1 a teraz mam Femibion 2
    W sumie to polecił mi mój gin.

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 14 lutego 2013, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez biore Femibion 2+ magnez z b6 375 mg /3razy dziennie+ omega3.
    trzy miesiace przed ciaza i do 15 tygodnia bralam Femibion 1

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 5 marca 2013, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2015, 07:33

    m_f lubi tę wiadomość

  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 7 marca 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2015, 07:34

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ