X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Witaminy po 12 tyg ciąży?
Odpowiedz

Witaminy po 12 tyg ciąży?

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 21 marca 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzisiaj usłyszałam od koleżanki coś niesamowitego- jej znajoma brała witaminy codziennie i chyba się "przewitaminizowała" bo dzidzia urodziła się z kilkoma ząbkami mleczakami, które i tak trzeba było później usunąć a ona tym samym nie mogła karmić piersią. Nie wiedziałam, że coś takiego w ogóle jest możliwe?! Chyba kończę z codziennym braniem witamin tym bardziej, że moja dzidzia na usg jest aż o 12 dni starsza. Może co 2-3 dni starczy? Jak sądzicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2014, 17:51

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 marca 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiekszosc ciezarnych bierze codziennie więc raczej inna byla tego przyczyna :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 23 marca 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może brała przed ciążą tabletki antykoncepcyjne ? - szwagierka mojej ciotki urodziła syna z 6 palcem u rączki - okazało się, że brała tabletki jeszcze 3 miesiące przez zajściem w ciąże i to było przyczyną. Na szczęście udało się go usunąć chirurgicznie.

    Ja też biorę codziennie kompleks - plus żelazo i witaminę d3 a dzidzia jest tylko dzień starsza.

    Chyba najlepiej zapytać lekarza co może być przyczyną zębów u noworodka :)

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 24 marca 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę od jakiś 2 m-cy tylko tran dla kobiet w ciąży (kwasy Omega 3) + biofer folic żelazo. Wczesniej prenatal i dziecko zaczęło przybierać za bardzo (a ja mało przytyłam w 36 tc tylko 11 kg startując od 55 kg). Koleżanki które brały witaminy urodziły dzieci powyżej 4 kg (i to znacznie). Mój lekarz to potwierdził, jeśli dobrze się odżywiasz to witaminy z tabletki są zbędne.

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 24 marca 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak widać każdy lekarz ma inne zdanie na ten temat. Ja póki co ograniczyłam się to 3 sztuk witamin prenatalnych w tygodniu i zobaczymy za 4 tygodnie na wizycie u lekarza czy to coś dało. Do tego codziennie biorę Tardyferon i Aspargin. Hmmm ja tez brałam tabletki anty przed zajściem w ciąże ale 8 miesięcy wcześniej- mam nadzieję, że to nie ma negatywnego wpływu na dzidźkę.
    Myśl pozytywnie, myśl pozytywnie ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci faktycznie rodzą się duże po witaminach, biorę je co 2-3 dni i wyniki są ok.

    qq873e5erivgw16d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, stworzyłam coś takiego:
    nprzau.png
    Brałam pod uwagę tylko kompleksy z DHA i zestawem witamin, przeszukałam wszystkie dostępne w aptekach internetowych, allegro i ceneo.
    Mam nadzieję, że komuś się przyda ;)

    Camilia, karriena, Bergo, aaaa09, agnieszka1290, Zuzaczu, pilik lubią tę wiadomość

  • Mammma Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 15 tyg biore Femibion Natal 2 plus. Od jutra planuje zaczac brac 1 dodatkowa kapsulke Pregna 250 DHA. Razem wyjdzie 450 DHA. Dawka zalecana w czasie ciazy. Szczegolnie od 2, 3 trymestru. Zaczela mnie jednak zastanawiac zawartosc witaminy A a wlasciwie jej ilosc w Femibionie. Nie uwazacie ze jest troche za wysoka? Tyle juz sie naczytalam co moze spowodowac jej nadmiar ze niedlugo dostane obsesji...

    p19u9jcgozpmnx8t.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAmmma ja dlatego zawsze starałam się kupować witaminy w których nie ma witaminy A ani beta karotenu. Teraz biore pregne plus i pregne dha i jestem zadowolona. Ale też niewielka ilośc witaminy A jest wskazana w ciąży ale spokojnie ją dostarczamy zjadając jeden jogurt czy wypijając szklankę mleka. Zapytaj swojego lekarza o tą witamjine A. Ja ostatnio zapytałam się swojego o szminke która ma witamine A to gin mi powiedział że musiała bym zjeść ze 3 takie szminki żeby miało to jakiś wpływ na dziecko.

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • Mammma Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi moj gin polecil wlasnie femibion natal 2 plus od II trymestru. Ostatnio na wizycie wspomnialam o tych witaminach i powiedzial ze DHA ma troche malo i warto by bylo brac jakies dodatkowo i wybralam pregne 250 DHA ale bez konsultacji z nim. Wizyte mam dopiero na koniec miesiaca. Wtedy zapytam czy moge zazywac w takim polaczeniu. W aptece powiedzieli ze mozna wiec dzis wzielam 1 dodatkowa kapsulke. Mam nadzieje ze nie przedobrze?

    p19u9jcgozpmnx8t.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj nie wiem, musisz już zapytać o to lekarza ! Myśle, że jeżeli nie przekraczasz zalecanej dziennej dawki to jest w porządku.

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • DarkRose Znajoma
    Postów: 24 21

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi gin powiedział, że jeśli chodzi o witaminy w drugim trymestrze to tak naprawdę nie ma to znaczenia, jakie się wybierze. Każda firma się chwali swoimi, ale po prawdzie wszystkie są podobne i zawierają w miarę to samo. Dlatego ja sobie różnicuję, brałam już Femibion Natal Plus, Doppel Herz Mama, Pharmaton Matruelle, a teraz biorę Prenatal Classic i chyba przy tym już zostanę do końca, bo jest spora dawka żelaza, a tego u mnie trochę brak. :)

    eikt43r8zywkug6b.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W większości mają to samo tylko nie każde zawierają kwasy omega 3 które trzeba dodatkowo suplementowa !

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • DarkRose Znajoma
    Postów: 24 21

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wiem, ufam swojemu lekarzowi, poza tym wyniki mam książkowe, więc ogólnie ja osobiście nie muszę nic suplementować. Ale jak mówię, dla własnego spokoju zmieniam co jakiś czas witaminy, żeby jednak była jakaś różnorodność, bo się przejęłam tym żelazem, chociaż gin mnie uspokoił, że to absolutnie nie żaden wielki niedobór i wszystko jest w normie.

    Zresztą tylko napisałam o sobie i swoim przypadku, generalnie w kwestiach leków czy badań słucham się tylko lekarza, każdy może robić inaczej. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2014, 17:49

    eikt43r8zywkug6b.png
  • bajaderka Przyjaciółka
    Postów: 71 46

    Wysłany: 18 kwietnia 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja biorę wszystko osobno, kwasy DHA, witaminę D, kwas foliowy i Magnez+B6.
    Nie chcę potem problemów z urodzeniem zbyt dużego dziecka...

    52yfp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz odradzał branie tabletek,bo po pierwsze z tabletek wchłania sie niewielki % tych witamin,poza tym są syntetycznie wytwarzane, najlepiej witaminy wchłaniają sie z jedzenia. Dlatego jem dużo owoców i warzyw, ale mimo że to mówił to przyjmuje kwas foliowy, żelazo o nazwie askofer bo jest najlepsze i najszybciej sie wchłania, kwasy dha i eph, magnez uzupełniam dożylnie co jakiś czas.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammma wrote:
    Mi moj gin polecil wlasnie femibion natal 2 plus od II trymestru. Ostatnio na wizycie wspomnialam o tych witaminach i powiedzial ze DHA ma troche malo i warto by bylo brac jakies dodatkowo i wybralam pregne 250 DHA ale bez konsultacji z nim. Wizyte mam dopiero na koniec miesiaca. Wtedy zapytam czy moge zazywac w takim polaczeniu. W aptece powiedzieli ze mozna wiec dzis wzielam 1 dodatkowa kapsulke. Mam nadzieje ze nie przedobrze?
    Nie przedobrzysz, ale pregna 250 zawiera kwasy dha ale nie zawiera eph a one są też ważne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog zalecił branie femibionu, bo podobno co druga kobieta ma problem z przetworzeniem kwasu foliowego, by mógł być wykorzystany przez organizm. A w femibionie jest metafolina, która już jest taką przetworzoną formą gotową do wykorzystania. Jak sobie poczytałam o tym w necie to nie wiem czemu w innych tabletkach z kwasem foliowym tego nie ma.

  • poczwarkah Autorytet
    Postów: 366 617

    Wysłany: 9 maja 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:
    Nie wiem nic o tranie Mullers.

    Natomiast mi lekarz zalecił od samego początku ciąży brać Pregnę Plus, a od drugiego trymestru dodatkowo Pregnę Omega z DHA na wzrok i rozwój mózgu (po jednej kapsułce dziennie jednego i drugiego). Wręcz na każdej wizycie dopytuje mnie, czy pamiętam o witaminach, niesamowite, jak różne jest podejście lekarzy do tej kwestii, jakby ich na różnych uczelniach różnych rzeczy uczyli. W każdym razie grzecznie biorę to, co mi zaleci.

    Mnie lekarz zalecił dokładnie to samo, może chodzimy do tego samego? Dr. Pietraszek? :)

    Ale ja powiem szczerze że sama nie wiem co o tym myśleć, może rzeczywiście nie warto brać witamin codziennie? Ja ostatnio przyjęłam taką zasadę, że jak zapomnę rano to już wieczorem nie uzupełniam (a zdarza mi się to całkiem często), więc wychodzi jakieś 2 dni tygodniowo bez witamin :)

    h84f3e5e8fuu3igl.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 16 maja 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to prawda, że mamy zażywające witaminki w ciąży, rodzą większe dzieci??? Nie chcę urodzić wielkoluda!!! A myślicie, że branie witamin co dwa dni ma sens???

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ