X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Witaminy po 12 tyg ciąży?
Odpowiedz

Witaminy po 12 tyg ciąży?

Oceń ten wątek:
  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 13 lutego 2013, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak w temacie zbliża się koniec 1 trymestru jakie polecacie Witaminy zamiast samego kwasu foliowego ?
    Pozdrawiam

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 13 lutego 2013, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej.mnie lekarz powiedzial zeby nic na razie nie brac bo to wymysl firm farmaucetycznych,ktore wykarzystuja przyszle mamy,hehe bo w koncu kazda mama chce dla dziecka najlepiej.hehe.moj lekarz jest anty witaminom bo w koncu odzywiamy sie lepiej i roznorodniej w ciazy.he.he.tak mi powiedzial doktorek:-)

    DzejKej, nutka, weronika86 lubią tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2013, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę odkąd się dowiedziałam o ciąży. Biorę Falvit Mama. Do tego kwasy Omega3. Mnie nikt o dietę nie pytał, lekarz powiedział że standardowo bierze się witaminy, bo rzadko kiedy nasza dieta jest wystarczająco zróżnicowana. Moja na pewno nie jest.

  • Agnieszka Autorytet
    Postów: 703 550

    Wysłany: 13 lutego 2013, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fakt odżywiamy się lepiej, ale nie zawsze różnorodnie i wtedy nie dostarczamy wszystkich potrzebnych witamin, więc według mnie suplementacja nie jest do końca wymysłem firm farmaceutycznych

    ja biorę prenatal classic, ale słyszłam tez dobre opinie o vitaminer prenatal

    betina89 lubi tę wiadomość

    p19ucsqvxhad9jnf.png

    h84fio4pjmll44p3.png

    Aniołki 8tc [*] 13.02.2015 kochamy, tęsknimy, pamiętamy.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2013, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te wszystkie mieszanki są bardzo podobne w składzie. Ja biorę Pregna Plus tylko dlatego, że dostałam próbkę i zobaczyłam, że łatwo się połyka i ma 150 ug jodu a ja nie moge wiecej. Wcześniej kupiłam Pharmaton Maturelle ale musiałam oddać bo jodu było w nim za dużo a moja tarczyca nie może tyle dostawać.
    Nie wiem czy mogę ją polecić bo nie badam poziomu witamin w organizmie i dodatkowo biore żelazo i magnez wiec ogolnie dobre mam wyniki i anemia się cofnęła.

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 13 lutego 2013, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej- założyłam kiedyś podobny wątek - witaminki dla mamy i kruszynki :) zajrzyj tam Patuśka:) ja biorę nadal Matruelle i wbrew temu co pisało sporo dziewczyn , bardzo dobrze sie po nim czuję i nic dodatkowo łykać nie muszę. A jeśli chodzi o to lepsze odżywianie się w ciąży, to rożnie bywa- staram się ale są takie dni jak wczoraj i dziś , że nie mam apetytu i jem tylko dlatego, że muszę a nic mi nie smakuje, więc myślę że warto się suplementować


  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 13 lutego 2013, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yoku wrote:
    Te wszystkie mieszanki są bardzo podobne w składzie. Ja biorę Pregna Plus tylko dlatego, że dostałam próbkę i zobaczyłam, że łatwo się połyka i ma 150 ug jodu a ja nie moge wiecej. Wcześniej kupiłam Pharmaton Maturelle ale musiałam oddać bo jodu było w nim za dużo a moja tarczyca nie może tyle dostawać.
    Nie wiem czy mogę ją polecić bo nie badam poziomu witamin w organizmie i dodatkowo biore żelazo i magnez wiec ogolnie dobre mam wyniki i anemia się cofnęła.

    ja dokładnie tak jak yoku - biorę Pregna Plus bo endokrynolog powiedział, że mogę brać takie witaminy, które będą miały max. 150 ug jodu. Też ze względu na tarczycę. Nic innego jeszcze nie biorę - ale pewnie zacznę brać magnez, zobaczymy jakie będę miała wyniki za tydzień

    201306215365.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 13 lutego 2013, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm, tak patrzę yoku i she ,że wasz endo zwrócił uwagę na zawartość jodu a mój się słowem nie odezwał a przecież mam niedoczynność...?


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2013, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku dostałam od endo Jodid 100 - 1,5 tabletki dziennie żeby wyszło 150 ug a potem przerzuciłam się na mieszanki witaminowe.
    Z endokrynologami to tak już jest, ciężko znaleźć dobrego. Ja ze swojej endo też nie jestem w 100% zadowolona bo to mega upierdliwe babsko ale wiem, że chce dobrze. Co 4 tygodnie muszę robić wszystkie 3 badania, TSH, FT3, FT4 i brać jod przez całą ciążę i podczas karmienia piersią. Moja ginekolog gdyby mnie tarczycowo prowadziła (a proponowała to ochoczo) nie widziałaby problemu w badaniu tylko TSH i braniu 200 ug jodu w Pharmatonie.

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 13 lutego 2013, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale Ty yoku masz nadczynność prawda? to może te 200 w Pharmatonie mnie krzywdy nie zrobi? ech jeszcze lekarzami same dla siebie musimy czasami być... kobiety orkiestry:)


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2013, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie Martek, ja mam niedoczynność w przebiegu Hashimoto

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 14 lutego 2013, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    uuup, przepraszam za pomyłkę:) yoku


  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 14 lutego 2013, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział, że jak chcę, mogę jakieś witaminy brać, ale nie jest wg niego to konieczne.... Ale chyba sobie jakieś jednak kupię.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 14 lutego 2013, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    d

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2015, 07:33

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2013, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anilorak, ja wcześniej brałam Solgar, ale nie dość, że było mi po nich niedobrze, to jeszcze były strasznie duże, niedobrze mi się robiło od samego połykania.. A teraz łykam właśnie Falvit mama i jest ok.. może jakieś uczulenie u Ciebie jest na jakąś witaminę?

  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 14 lutego 2013, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    s

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2015, 07:33

  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 14 lutego 2013, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam Femibion 1 a teraz mam Femibion 2
    W sumie to polecił mi mój gin.

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 14 lutego 2013, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez biore Femibion 2+ magnez z b6 375 mg /3razy dziennie+ omega3.
    trzy miesiace przed ciaza i do 15 tygodnia bralam Femibion 1

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 5 marca 2013, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2015, 07:33

    m_f lubi tę wiadomość

  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 7 marca 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2015, 07:34

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ