X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Witaminy DHA
Odpowiedz

Witaminy DHA

Oceń ten wątek:
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pytałam się lekarza czy mogę zażywać akurat miałam Pregna DHA w ciąży jak pisze ze i dla karmiących i w ciązy jest polecane, jednak ona jest zdania tego ze DHA jest bardzo potrzebne ale przy karmieniu ciążą a nie w ciąży, gdyż najwazniejsze są witaminy które akurat ja miałam w Pregna PLUS. Ja na własną rękę nie brałabym leków tylko dlatego zeby dziecko było inteligentne, bo to akurat ma w większości genach i jesli bedzie lubiało się uczyć i samodoskonalić to mądre bedzie i bez tych leków.

    aktyde85, binka76 lubią tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tu się mylisz. Wystarczy poczytać opracowania naukowe o wpływie kwasów na inteligencję dziecka. Od drugiego trymestru zalecane jest przyjmowanie po dwie kapsułki dziennie kwasów- no chyba, że ktoś je często ryby (przynajmniej trzy razy dziennie) to wtedy jedną kapsułkę. Ale oczywiście każdy robi tak jak uważa. W poprzedniej ciąży brałam Omegamed DHA i córka ma teraz ponadprzeciętną inteligencję ( wiem to po testach jakie miała) i czy to wpływ kwasów czy genów-nie wiem (pewnie jedno i drugie). Ale w tej ciąży również nie zamierzam rezygnować z przyjmowania kwasów.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Logicznie rzecz biorąc nie wydaje mi się żeby tabletki wpływały aż tak na inteligencję bo gdyby tak było nie byłoby ludzi nieinteligentnych i każdy z nas byłby ponadprzeciętny. Jedynie co mogę z mojego punktu widzenia powiedzieć to to że dziecko odziedziczyło lepsze geny które pozwalają na taki rozwój. Bo jeśli chce się uczyć i ma do tego "głowę" to jego iloraz inteligencji bedzie ponadprzeciętny. Przykład biorę z mojej chrześnicy której mama nigdy nie brała tabletek z dodatkiem tych kwasów DHA i nie była karmiona piersią a jest mądrzejsza niż jej rówieśnicy. Nauczyła się szybko liczyć i mówić. I bardzo dużo rzeczy rozumie że niektórzy myśleli że dziecko za szybko się rozwija. Już jak na 4 latkę pozostawienie jej dziecka kilku miesięcznego nie grozi niczym. Można jej zaufać, w razie jakiekolwiek niebezpieczeństwa jest w stanie udzielić pomocy poprzez m.in. zawołanie dorosłej osoby i powiedzieniu ze szczegółami co się stało. Nie znam drugiego dziecka tak mądrego. Może jest to normą a ja nie mam styczności? Może tak może nie. Ale wpływ leków nie wydaje mi się żeby aż tak poprawił inteligencję, przynajmniej mnie to nie przekonuje. Każde dziecko indywidualnie się rozwija w swoim tempie i wpływ ma bardziej na jego rozwój geny jakie odziedziczy, ale przede wszystkim rodzice i opiekunowie ( czyli dziadki babki) którzy uczą go :) Kwasy pomagają ale nie dają 100% gwarancji że dziecko bedzie bardzo mądre. Zresztą łatwo zauważyć że dzisiejsze dzieci są bystrzejsze i mądrzejsze niż my w ich wieku a to za sprawą przede wszystkim spędzanego czasu, mamy go więcej dla swoich dzieci niż rodzice dla nas go mieli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2014, 12:41

    pasia27, polkosia lubią tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 24 grudnia 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam dziś femibion z DHA z żelazem i wit D spadła mi troszkę hemoglobina zobaczymy czy te witaminki są warte tej ceny ( 59 zł opak starcza na mc )
    w aptekach internetowych ceny zaczynają się od 40 zł z przesyłką więc jak krew mi się poprawi będę go brała do końca ciąży .. bo ryb mało jadam a kwasy omega są bardzo ważne.. Warto tu zaznaczyć że omega występują też w orzechach tak więc polecam zajadanie się orzeszkami włoskimi .. ;)

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • anulec Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi moja pani doktor od samego początku kazała brać tylko kwas foliowy (brałam Folik) i jeść jak najwięcej owoców i warzyw, nie zalecała suplementów (miałam dobre wyniki). Dopiero od połowy ciąży zaleciła przyjmowanie Femibion Natal 2,który jest niestety dość drogi, ale ja popytałam w aptekach i poradziłam się też swoich koleżanek farmaceutek, które poleciły mi o połowę tańszy, polski zamiennik femibionu. Od 20 tygodnia ciąży przyjmuję Vita-miner Prenatal + DHA, ma ten sam skład co Femibion, a kosztuje ok 20 zł za opakowanie (30 tabletek + 30 kapsułek DHA). Zażywam ten suplement od miesiąca i mogę go z czystym sumieniem polecić, wyniki badań mam wzorowe :) Pozdrawiam

    Czekamy na Agatkę :)
    9f6e4e3ed5.png

  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 02:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz z bardzo dużym kilkunastoletnim doświadczeniem kazał przed rozpoczęciem starań - min. 3 mięs. - brać kwas foliowy. Następnie po 12 tyg. ciąży zamienić go na wwitaminy dla kobiet w ciąży + DHA. Wystarczy że przeczytacie sobie zalecenia Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jest jasno napisane - co, dlaczego i w jakich ilościach. Nawet jeśli będziemy się bardzo zdrowo odżywiać to nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej dawki witamin. Warzywa i owoce - hodowane masowo, zrywane zanim dojrzeją ich nam nie dostarczą.

    FasUla lubi tę wiadomość

    relgh371zl7nd975.png
  • zuu Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo dużo się dowiadywałam w tym temacie i napisze krótko, TAK - DHA jest bardzo potrzebne. Sama zażywam od II trymestru 2 kapsułki dziennie i wybrałam Prenatal DHA z Alg - to jest spory wydatek ale warto. Dodam, że sama czuje się bardzo dobrze, mam piękną cerę i żadnych zaparć , co możne wydaje się śmieszne, ale także zawdzięczam kwasom omega.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam średnie przekonanie.
    Mam 2 córki, łykałam tylko zwykłe witaminy dla ciężarnych, zresztą przy 1wszej nie było nawet takich cudów w aptece, przy drugiej, nie wiem.
    Starsza uczy się dobrze, nie ma większych problemów, lubi zbierać wiedzę z rożnych źródeł, jej inteligencja jest normalna dla jej wieku. Młodsza, choć ma ADHD co na pewno nie wiąże z brakiem witamin, bo wtedy każde dziecko które teraz ma rodziny/zakłada je by miało ADHD, nasze mamy nie miały nawet dobrego dostępu do suplementów, ma inteligencje ponad normę wiekową. Od małego już w przedszkolu uzywała takiego słownictwa ,ze przedszkolanki robiły oczy. Jako 4 latka powiedziała że będzie ornitologiem. Na pytanie czy wie kto to jest bezbłędnie i wyczerpująco odpowiedziała. Do tej pory lubi trudne słowa.

    więc może warto łykać ale nie pokładać w tym nadziei że dziecko będzie inteligentne dzięki suplementom diety mamy.

    Caramel lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę pregna plus i dodatkowo pregna dha, po jednej tabletce, dwóch różnych ginekologów zaleciło tak samo, wiec ufam, ze dobrze radzą;)

  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 1 lipca 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem w 21 tygodniu i od samego początku biorę Mama DHA Premium. Na początku były to 2 tabletki dziennie. Obecnie jedna :)

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 2 lipca 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biore mama DHA, oprocz DHA jest i jod,kwas foliowy, magnez i witamina D i chyba cos tam jeszcze. za rybami nie przepadam wiec raczej nie zaszkodzi

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio rozmawiałam z Pediatrą na ten temat (przy okazji wizyty z starszą córką)
    Stwierdziła że to jest sam suplement, który nie zaszkodzi ,ale na pewno nie ma aż takich właściwości jak jego cena i wychwalane wartości. Co do magnezu, ten taki zwykły jest slabo wchłaniany, ja biore lek magnez a nie suplement (zalecenia kardiologa).

    Jeśli przebywasz na słońcu z wit D bym uważała.

    Są preparaty witaminowe i wit D z DHA dla niemowląt, my rodzimy na jesień wiec na pewno wit D i multiwitaminy będzie podawana i tu bym rozważała DHA bo dostanie je bezpośrednio dziecko

  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 2 lipca 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tanie to nie jest...z tym magnezem to wiem własnie, ze suple to lipa i biore dodatkowo magneb6 -tam jest mleczan mg i podobno jest dobry.

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 3 lipca 2015, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miley tez jestem od 3 tygodni ma Magne B6. W sumie taki drogi nie jest, bo ja place między 13 a 14 zł, ale 3 tabletki dziennie robią swoje.

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2015, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore ten 1x 1
    http://www.doz.pl/apteka/p54065-Magne-B6_Max_tabletki_powlekane_50_szt.

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja mam mega dawki.. magneB6 dr zamienił mi na asmag forte 3x1 a przy skurczach nawet po 2 tabletki do tego mama dha premium 2 tabl. + pregna dha

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również jestem w bliźniaczej ciąży- przyjmuję Pregna PLUS, jest tam kwas foliowy, jod, witamina D3 i DHA, rozważam dołączenie Pregna DHA, ale po konsultacji z ginekologiem. Cena za opakowanie ok. 36 zł/30 kapsułek- zaletą jest to, że są małe i łatwe do połknięcia.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela87 wrote:
    Również jestem w bliźniaczej ciąży- przyjmuję Pregna PLUS, jest tam kwas foliowy, jod, witamina D3 i DHA, rozważam dołączenie Pregna DHA, ale po konsultacji z ginekologiem. Cena za opakowanie ok. 36 zł/30 kapsułek- zaletą jest to, że są małe i łatwe do połknięcia.
    W rossmanie są po 29.90 a z kartą rossne ostatnio za 26 zł kupiłam :-)

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • Iwa81 Autorytet
    Postów: 1734 835

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lekarka od początku poleciła mi brać tylko MAMA DHA PREMIUM, ponieważ zawiera wszystko co potrzebne, i w razie skurczów łydek itp. łyknąć magnez ( ale lek nie suplement diety),
    dla zainteresowanych ciekawostka, Mama DHA Premium w aptekach internetowych można dorwać prawie 2x taniej niż w aptece stacjonarnej,
    Ja w swojej aptece kupowałam po prawie 55z ( 60 tabletek), a ostatnio na internetowej zapłaciłam z przesyłką ok 32zł :)

    km5sdf9h3loowecn.png
  • antoszka Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 3 lutego 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Omegamed optima DHA, tu źródłem kwasów DHA są algi morskie a nie ryby, więc nie ma nieprzyjemnego rybiego posmaku. Fakt są dosyć drogie, bo za opakowanie na miesięczną kurację zapłaciłam ok. 52zł ale myślę, że warto.

    Anetka :D 18.07.2016
    dqpr9vvjts2l1zsu.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ