X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Waga w 23 tygodniu.
Odpowiedz

Waga w 23 tygodniu.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Założyłam ten wątek o chciałabym porównać wagi.
    Zaczął mi się 23 tydzień i mam 8 kg na plusie. Ne wiem czy to dużo czy normalnie- lekarza mam dopiero za dwa tygodnie więc się dopytam. Jestem ciekawa jak jest u Was.

    Pozdrawiam :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przytyłam nie wiele w zasadzie bo na około 23 tydzień miałam 4,5 kg na plusie. Faktem jest to że ja pilnuję wagi ze względu na kręgosłup. A prawda jest też taka że w III trymetrze tyje się najszybciej i najwięcej. Jednak trzeba wziąć pod uwagę jakie się ma preferencje do tycia. Jedne tyją bardzo szybko i szybko potem chudną np. ja.

    Ważne żeby nie przytyć bardo dużo np. 20 kg. Bo potem jest problem największy z rozciągniętą skórą, która niestety lubi się marszczyć, zwisać i czasami popękać. Dozwolone jest przytycie do 15 kg przy wadzę sprzed ciąży która była w normie.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też staram się jeść zdrowo. Jem dużo warzyw,owoców,kurczaka jem bez panierki i ograniczam tłuste,mało wartościowe jedzenie. Na przekąski wybieram orzechy albo jogurt naturalny. Sporo piję. Moją wadą jest nocne podjadanie słodyczy :( Codziennie się budzę 4-5 i coś podjadam,nie mogę się opanować...
    Przed ciążą ważyłam 56 kg,mam 172 cm wzrostu i nie miałam tendencji do tycia.

    Wydaje mi się,że te 8 kg u mnie to na ten czas za dużo ale zobaczę co mi lekarz powie...

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika miałaś bardzo niskie BMI więc organizm stara się nadgonić by zaspokoić dziecko, nie przejmuj się :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FAtim ma rację. Dla kobiet o niedowadze zaleca się przytyć nawet 18 kg, a te które są powyżej normy to mogą przytyć 9-10 kg na całą ciążę.

    Ciąża ma to do siebie, że lubi nadrabiać straty przed ciążą, przy normalnym zdrowym trybie życia.

    Nie szukałabym przyczyny w jedzeniu bezpośrednio, jednak warto zamienić słodyczne w nocy na rodzynki czy morele suszone.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może macie racje. W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź :)
    We wtorek mam wizytę u mojego ginka więc na pewno o tym wspomnę.

    Ps.Dziś pierwsza noc bez słodyczy :P

    Fatim, pakima lubią tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja waze 61kg i koncze 23t :) Generalnie +4kg od poczatku ciazy,mam maly brzuch i wszyscy sie dziwia,ze to juz 6miesiac :) ale ja sie w ogole tym nie przejmuje a wrecz przeciwnie ciesze ze ze mnie nie wywalilo ;) bo mam problem z kregoslupem ledzwiowym,ktory juz od jakiegos czasu daje mi sie we znaki a pewnie byloby jeszcze gorzej gdybym za duzo utyla :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam 19 tc i jestem nie całe 2 kg na plusie no ale właśnie to dużo chyba też od brzuszka zależy bo to 5 miesiąc a pod luźniejszą bluzką nic nie widać :)

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 23 tc mialam +2 kg. A dzisiaj mam +2,5 kg. Mam 165 cm i waze 52 kg. Na 1 wizycie wazylam 49,5, a zwykle przed ciaza 48-49 kg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2015, 07:03

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    green wrote:
    Ja w 23 tc mialam +2 kg. A dzisiaj mam +2,5 kg. Mam 165 cm i waze 52 kg. Na 1 wizycie wazylam 49,5, a zwykle przed ciaza 48-49 kg.
    Ale Ty chudzinka :)

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak spojrzałam to w 23 było +5.5

  • sandra-89 Debiutantka
    Postów: 7 8

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej też jestem teraz w 23 tyg ciąży i mam 8 kg na plusie. Również staram się jeść zdrowo, dużo spacerować i nie objadać w nocy. Nie wiem dlaczego ta waga tak szybko u mnie podskoczyła. Przed ciążą miałam wagę prawidłową do chudzinek nie należałam 57 kg wzrost 166cm. Mój lekarz póki co nic nie mówił, że za dużo, ale sama widzę, że z jednej wizyty na drugą przytyłam aż 3kg :/

  • madu Autorytet
    Postów: 1403 1326

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam 10 + i moja lek tez nic nie mówi.

    21.10.2015 Leon <3
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja 26 tydzien i dzięki Bogu 7 kg mam nadzieje ze maksymalnie przytyje 15 kg. Obecnie ważę 62 kg i nic sobie nie odmawiam :) mój brzuszek wygląda jak 5 miesiąc ale pewnie na sam koniec mi wywali brzusio :) a macie może bóle mięśni pod żebrami? bo ja strasznie się z tym męczę podejrzewam że to od rosnącego właśnie brzuszka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2015, 18:43

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • sandra-89 Debiutantka
    Postów: 7 8

    Wysłany: 1 lipca 2015, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak też mam bóle pod żebrami, czasem ból obejmuje cała klatkę piersiową. Pewnie tak jak piszesz paulin to od rosnącej macicy, uciaka na przeponę. Jak leżę na plecach często mam problemy z oddychaniem. Strach pomyśleć co będzie za kilka tygodni, ale damy radę. Niech nasze dzieciątka zdrowo rosną.

    paulin lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ostatnio bole pleców jak leze na plecach,ogólnie zaczyna niewygodnie mi sie robić...;-) A jeszcze trzy miesiące...ehhh... No cóż poczniem :D

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 2 lipca 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam potworne bóle nachodzące na żebra i przeszywające aż na plecy, ale tylko z prawej strony :/ w ogóle ta moja prawa strona jakaś gorsza jest w tej ciąży :P

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Marta28 Ekspertka
    Postów: 223 127

    Wysłany: 3 lipca 2015, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam +8 :-). Ale przed ciąża schudlam 6 kg, więc nie ma.tragedii. Do najwyższej wagi brakuje mi jeszcze jakieś 10 kg. Ale wiem przynajmniej że dieta i.ćwiczeniami można.schudnac ale to dopiero po ciąży :-D

    Mnie czasem tak nad pępkiem pieczę ale myślę że to od zbyt długiego chodzenia. Bo jak wstaje z nocy to czuję się ok :-)

    2nn33e3kygfl7iaf.png

    7b13822a6ea8651351a8fcaa026c5d99.png
    Kalendarz

  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 12 lipca 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie +1 tylko w prawie 23tyg :/ a normalnie mam tendencje do tycia. Jestem na diecie cukrzycowej, szlag mnie trafia bo uwielbiam słodycze a tu nic. Ciągle warzywa i warzywa. No i nie mogę się najadać na maksa tak jakbym chciała.

    Przypuszczam jeszcze, że dużo schudłam na początku ciąży, mimo że nie wymiotowałam, skoro brzuchol spory a waga stoi w miejscu praktycznie.

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ