X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr w drugiej ciąży badanie HIV
Odpowiedz

w drugiej ciąży badanie HIV

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 13 listopada 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wita, mam pytanie dlaczego nie ktorzy lekarze dają skierowanie na test na obecność wirusa HIV dopiero w drugiej ciąży? Ja jestem w drugiej ciąży i dostałam takie badanie do zrobienia, moja bratowa tak samo miała. Jej lekarka wytłumaczyła dlaczego ale ona nie pamięta. Może któraś z Was wie dlaczego?Jeśli nawet miałabym miec pozytywny wynik to przecież mam juz dziecko! Skąd mam wiedzieć czy ono nie zaraziłam mimo dobrego rozwoju? Czy takiego badania nie powinno robić się w pierwszej ciąży? Przecież ja rodziłam sn i mogłam zarazić dziecko jeśli jestem nosicielką? Test dopiero bedę wykonywać jakoś szczególnie się nie boję bo i tak nic wiele nie zrobię już nawet jeśli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2014, 09:01


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • kic83 Autorytet
    Postów: 8826 19894

    Wysłany: 13 listopada 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w pierwszej ciąży i badanie na obecność wirusa HIV jest badaniem obowiązkowym, które lekarz kazał mi zrobić w I trymestrze.

    Córcia❤️05.2015 (3 cs) 39t1d - 2650 g hipotrofia // spadek do 2450 g SN
    Synek💙10.2020 (5cs) - 40t2d - 3100 g spadek do 2895 SN+CC
    mhsv9vvjge47oh9x.png[/url]
    nqtkdf9hy13p613h.png
    Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy + jej niedoczynność
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 13 listopada 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi również lekarz powiedział że badanie wykonuje się w 1 trymestrze i w 3 takie są zalecenia NFZ. Nie ma znaczenia czy to pierwsza druga czy piąta ciąża takie badanie po prostu musi być wykonane i tyle..

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • szuszu Przyjaciółka
    Postów: 74 47

    Wysłany: 13 listopada 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 1 ciaży i już na samym początku robiłam to badanie jako jedno z obowiązkowych.

    w57vyx8dm3d47wvl.png
  • mimka84 Autorytet
    Postów: 2432 3307

    Wysłany: 13 listopada 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A prowadzisz 2 ciążę u tego samego lekarza? Bo niektórzy poprostu nie zlecają. Ja pierwszą ciążę miałam 7 lat temu, to wtedy prawie nikt nie zlecał i dopiero teraz robiłam. Też sobie pomyślałam, że w razie co to mogłam zarazić pierwszego syna.

    relgh371djw8agni.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 14 listopada 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U tego samego lekarza. Nie wiem czy różnica jest jakaś w tym ze chodzę prywatnie do lekarki. Zdziwiło mnie to że w pierwszej nie miałam. Fakt pozostaje taki że raczej nie mam tego wirus co świadczy rozwój mój córki chociaż różnie może być. Wydaje mi się że mimo wszystko takie badanie powinno być zrobione w każdej ciąży a nawet jak się planuje to i przed ciążą.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2014, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę do ginekologa na nfz i powiedział że badanie na HIV nie jest obowiązkowe tylko zalecane tak jak na różyczkę czy toksoplazmoze i że to odemie zależy czy chce je zrobić dla własnego spokoju prywatnie czy nie

  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 16 listopada 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byłam na wizycie w 12 tyg to lekarz zapytał czy życzę sobie badanie HIV, powiedziałam że tak. Nie słyszałam o obowiązku, raczej że jest to badanie na życzenie.

    relgh371zl7nd975.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 17 listopada 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Ustawie jest jasno napisane jakie badania nam przysługują i są zalecane.
    Przychodnie, które mają podpisaną umowę z NZF mają obowiązek realizować zapisy wynikające z ustaw.
    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20120001100 Oczywiście HIV do 10 tc później w 33-37 tc. Rozpiska z badaniami jest na stronie 4

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2014, 18:07

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 17 listopada 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chodzę prywatnie do Swiss na abonament, więc w sumie mam robione wszystko, na szczęście o nic nie muszę prosić lub dopytywać.

    relgh371zl7nd975.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 23 listopada 2014, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc tak, pytałam swoją lekarkę dlaczego badanie HIV robiłam teraz. Odpowiedz jest taka że zmieniają się zalecenia i obecnie obowiązkowe jest dla każdej ciężarnej zrobienie testu HIV. Choć ja i lekarz stwierdziliśmy ze to badania to powinno być zawsze obowiązkowe.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ