X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Usg połówkowe
Odpowiedz

Usg połówkowe

Oceń ten wątek:
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 04:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajuttka wrote:
    hej, ja mam niemiłe przejścia z lekarką w luxmedzie ;/ szukam sobie teraz innego lekarza w Krakowie, w okolicach podgórza :) nie miałam robionego usg genetycznego bo dziecko było już za duże :/ lekarka nie poinformowała mnie, że to się robi w wyznaczonym czasie! a nie przyszło mi do głowy szukać takich info w necie... macie jakichś sprawdzonych lekarzy by prowadził ciążę? i miejsce gdzie zrobią dokładne badanie połówkowe??
    Mogę ci polecić dwóch lekarzy- naprawdę dobrych specjalistów.
    1. dr Marcin Wiecheć- specjalizuje się stricte w USG i naprawdę jest w tym najlepszy. Przyjmuje prywatnie na Felińskiego:
    http://www.dobreusg.pl/kontakt
    2. dr Konrad Muzykiewicz- wprawdzie młody lekarz ale rzetelny, dokładny i przede wszystkim życzliwy i sympatyczny. Pracuje w Żeromskim oraz przy pl. Szczepańskim. Czy i gdzie dokładnie prowadzi ciążę musiałabyś popytać- ale naprawdę warto iść do niego.
    http://www.znanylekarz.pl/konrad-muzykiewicz/ginekolog/krakow

    Jeśli nie chcesz chodzić prywatnie, a na NFZ mogę polecić Ci moją lekarkę- dr Ewę Kowalik z przychodni KOV MED (do innego lekarza w tej przychodni bron Boze nie chodz), pracuje takze w Narutowiczu. Przychodnia o tyle fajna, ze wszystkie badania masz na miejscu, łącznie z KTG co wizyte od 33tc.
    Jedyny minus to odległość przychodni od Podgórza- ale jeśli przekalkulować koszt wizyty prywatnej na koszt i czas dojazdu i tak będziesz dużo na plus.

    Nona lubi tę wiadomość

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wyznaczony termin USG na 21/22 tydzień ciąży!

  • kajuttka Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za podpowiedzi :) na obecną chwilę bez lekarza prowadzącego czuję się trochę bezpańsko... :/

    kajuttka
  • kajuttka Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GabiK wydrukowanie harmonogramu z badaniami-bardzo fajny pomysł! a co do mojej byłej lekarki to uwierz mi pytałam o to badanie kilka razy i tylko zapytała czy mam ustalony termin, powiedziałam na kiedy to powiedziała "ok" ciągle jej się spieszyło i nawet o USG musiałam prosić i go nie robiła a miałam torbiela.... to chyba nie jest roztargnienie tylko olewanie pacjentki :(

    kajuttka
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajuttka to uciekaj od takiego lekarza gdzie pieprz rośnie, ja bym jeszcze na portalu "znanylekarz" napisała o swoich doświadczeniach ku przestrodze innym, bo w końcu komuś krzywdę zrobi. Pamiętaj tylko,że lekarz na tym portalu ma prawo poznać dane wpisującego ;-)W Krakowie na pewno szybko znajdziesz dobrego gina.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Między 10 a 14 tygodniem ciąży – test PAPP-A oraz pierwsze badanie USG
    Między 15 a 21 tygodniem ciąży – USG genetyczne
    Po 14 tygodniu ciąży – test potrójny
    Koniec pierwszego trymestru ciąży (ok. 12, 13 tygodnia ciąży) – badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego oraz Przepływ przez zastawkę trójdzielną

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeśli chodzie o badania GENETYCZNE wykonuje się je 3. Jednakże do badań na NFZ (badania bezpłatne - genetyczne, które wykonuje się zazwyczaj w szpitalnych przychodniach) mogą być skierowane JEDYNIE pacjentki, które ukończyły 35. rok życia bądź posiadają potomstwo chore potomstwo bądź występują w najbliższej rodzinie obciążenia genetyczne. Oczywiście, każda z nas może na te badanie iść, ale jeżeli nie spełniamy powyższych warunków za te badania trzeba płacić.
    Natomiast jeśli chodzi o ZWYKŁE USG wykonywane na NFZ to również powinno ich być 3. Jednakże są to zwykłe kontrolne badania. Jeśli jest taka konieczność lekarz może zlecić większą ich ilość.

    A oto na potwierdzenie moich słów, program prenatalny obejmujący bezpłatne badania NFZ.

    Do włączenia do programu uprawnione są kobiety w ciąży, spełniające co najmniej jedno z poniższych kryteriów:

    wiek matki powyżej 35 lat;
    wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej płodu lub dziecka;
    stwierdzenie wystąpienia strukturalnych aberracji chromosomowych u ciężarnej lub u ojca dziecka;
    stwierdzenie znacznie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową;
    stwierdzenie w czasie ciąży nieprawidłowego wyniku badania USG lub badań biochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu.


    A też należy pamiętać (choć lekarze o tym rzadko mówią, głównie dlatego, że większość z nich ma prywatne gabinety) każde badanie USG, nie tyle, że szkodzi, jednakże nie ma ono neutralnego znaczenia dla dziecka rozwijającego się. Są amerykańskie badania w bazach danych pub-med które jednoznacznie powiązują wyniki analiz do częstośliwości wykonywania USG a nadreaktywności dziecka w wieku poźniejszym. Należy dokładnie się zastanowić, czy badania genetyczne wykonywane aż 3, które tak naprawdę podają tylko przypuszczenia i procenty, są aż tak ważne. Ale co lekarz niestety to inna teoria...

  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FEX też się powoływałam na wiek przy badaniu połówkowym, 35+. Nie podziałało, zrobili mi badanie usg, ale nie genetyczne. Sprzęt niby szpitalny(powiedzieli,że to ten sam co w pracowni genetycznej, na pewno lepszej klasy niż u mojego gina), sprawdzili co trzeba, mój gin zadowolony, ale skierowano mnie do zwykłego gabinetu, a nie pracowni usg genetycznego. Tak jak pisałam wcześniej, powiedzieli,że PAPPA i Bhcg oraz badanie usg I trymestru wyszło prawidłowe, więc nie ma wskazań do dalszych badań genetycznych tylko zwykłe usg II trymestru z oceną narządów wewnętrznych itd.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam wyznaczony termin na Usg w 20t i 3 dniu ciązy

  • agawera Autorytet
    Postów: 1672 720

    Wysłany: 17 lutego 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miałam badanie robione podczas badania lekarka stwierdzila nie równe tętno u mnie teraz mam skierowanie do kardiologa , czy ktoś wie co to oznacza

    km5stv73wsegzrx0.png
    06fd4202d9.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 19 lutego 2015, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z braku miejsc wyznaczyli mi termin połówkowego na 23 tydz, to nie za pózno? Wiecie czemu trzeba je zrobić między 18 a 22 tyg?

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • marlenak_me Autorytet
    Postów: 714 495

    Wysłany: 20 marca 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam prenatalne za darmo tylko dlatego, że wczesniej poroniłam 2 razy i dla mojej lekarki to wystarczyło, by dała mi skierowanie do Krakowa, a w nim zaznaczyła powód jako zwiększone ryzyko...

    720fbe94f2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktos wcześniej pisał, że w Irlandii nie robią połówkowego usg.. nie wiem co to za szpital, ale w moim szpitalu mam ustaloną normalną datę na scan w 22 tyg ciąży, będzie to wlasnie usg polowkowe, aa pierwsze bylo w 15 tyg.

  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 37

    Wysłany: 25 marca 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) mam pytanie odnośnie tego, kiedy robić USG połówkowe. Jasne,od 18 tygodnia ciąży. Ale to znaczy że jak mam np. 17t2d to już mogę, czy to, że od 18 tygodnia oznacza, że musi być 18 tygodni skończone ? Miała któraś z was robione połówkowe tak szybko?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2016, 20:37

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 25 marca 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luliczek z tego co słyszałam od skończonego 18 tygodnia ale może mi się wydaje. Mój ginekolog uważa że im później tym lepiej bo wtedy dobrze widać serduszko.

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 37

    Wysłany: 25 marca 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie tez juz gdzies wyczytałam w internecie, że raczej od skończonego 18 tygodnia się to liczy :) dzięki

    ja nie mogę się już doczekać tego badania po prostu :)
    ale skoro tak jest, że lepiej później niż wcześniej to muszę uzbroić się w cierpliwość

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ