X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Usg połówkowe
Odpowiedz

Usg połówkowe

Oceń ten wątek:
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    na drugi trym . przypada nam badanie połówkowe.
    Zastanawiam się w ktorych tygodniach robicie albo robilyscie.

    Mieszkam za granica i juz dowiedzialam sie ze o ile moja ciaza nie jest zagrozona to nie bede miala takiego usg,
    Umowilam sie juz na prywatne chociaz nie ukrywam ze takowy bedzie mnie kosztowal lozeczko i jeszcze troche wyprawki bo niestety takie drogie jest (juz robilam usg z pomiarem NT bo rowniez mi odmowiono w szpitalu z programu dla ciezarnych, wiec znow taka sama kwota to juz wozek by byl)

    Poza tym w okolo 24-25tyg i tak bede w Polsce wiec planujemy zrobic usg 4d i mysle czy to juz naprawde tak pozno? Czy dla chcacego, doswiadczonego lekarza te 2-3tyg roznocy to byl by problem, czy tez nie??

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Bea_tina Autorytet
    Postów: 2760 3068

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Połówkowe robi się do 23 tygodnia, więc w Twoim wypadku może być nieco za późno. A mimo wszystko opłaca się zrobić takie badanie, zawsze daje to obraz maleństwa, czy wszystko jest prawidłowo:)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    1usapiqvs8bdmaac.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam usg połówkowe cztery dni temu,więc była to końcówka 19 tygodnia.Ani,co to za kraj,gdzie nie robią takich podstawowych badań...

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja jeszcze nie miałam połówkowego i dopiero 24 stycznia się mam konkretnie umawiać będąc na zwykłej wizycie a jestem w 19 tyg i 3 dniu

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem jak to jest za granica ale przecież w Polsce też jak chodzi o szpital to nie robią USG jeżeli ciąża nie jest zagrożona... Badanie USG robi się w wyznaczonym miejscu przez ginekologa lub w placówce, gdzie ginekolog ten przyjmuje o ile maja na miejscu odpowiedni sprzęt.

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani pisze, że odmówili jej połówkowego, jak również pomiaru przezierności karkowej, który robi się na pierwszym genetycznym badaniu. W Polsce te badania są jak najbardziej obowiązkowe.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja jestem ciekawa w jakim to kraju jest tak przekichane... masakra

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego, co widziałam w innych tematach, to zdaje się, że Irlandia... nie rozumiem takiego systemu. O ile ciąża nie jest zagrożona to nie ma usg połówkowego? a skąd wiadomo, czy nie jest, przecież to na usg wszystko widać, czy nie ma krwiaka, czy kosmówka się nie odkleja, czy szyjka się nie skraca... nie ogarniam.

    Anielka27, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokladnie irlandia, pierwsze usg mialam tu w 14t4d (w zasadzie to pierwsze tylko i wylacznie z racji poronienia mialam w 9, ale gdyby nie poronienie to oficjalne usg odbylo sie w polowie 15tyg.) wiec o tyle dobrze ze udalo mi sie wcisnac na prywatna wizyte na pomiar nt w 13t.
    na naszym miejscowym forum czytalam jak dziewczyny pisaly ze nie robia tego polowkowego wiec spytalam prosto pani w szpitalu czy bede miala takowy skan to powiedziala ze nie.
    i teraz sie zastanawiam, bo w okol znajomi mowia ze przesadzam z tym bieganiem prywatnie, i mysle mysle ze moze przesadzam? ale potem bede sobie pluc ze czegos nie sprawdzilam...
    taki los.. co tu robic.. jeszcze zobacze bilety do Polski bo i tak planujemy jechac w marcu z tym ze bardziej na koniec stad moje pytanie do doswiadczonych :)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • excella Autorytet
    Postów: 674 709

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może spróbuj zadzwonić do lekarza do Polski, w jakim najpóźniejszym terminie możesz wykonać to badanie i wtedy ewentualnie szukać połączeń do Polski. Wiem z opowieści znajomej, że prywatne badania są koszmarnie drogie w Irlandii.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2014, 09:21

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też pomyślałam, o telefonie do lekarza z Polski i zapytanie o termin.Nawet jeśli nie możecie przyjechać szybciej to po prostu niech lekarz powie, czy w tym 24-25 tygodniu jest możliwość wykonania dokładnych pomiarów dziecka, porządnego zbadania go, niekoniecznie musi to nazywać się usg połówkowe.
    Ale z drugiej strony, nawet jeśli nie daj Boże coś wyjdzie nie tak, to w Irlandii wezmą to pod uwagę?

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • maggda Autorytet
    Postów: 1101 938

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    tak czytam wypowiedz innych mam co sa za granica i ciesze sie ze jestem w Polsce i nie musze nigdzie latac prywatnie, tylko spokojnie ide na nfz.

    Ja dopiero po nastepnej wizycie bede skierowana na usg polowkowe <3 w koncu zobacze moja rybkeale zastanawiam sie czy nie pojsc sobie na usg 3lub 4 D

    Lanusia93, Lanusia93, Limerikowo lubią tę wiadomość

    yuuds65g3xczefvz.png

    twfgs7p.png

    63nqryl.png[/url]
  • nadia2215 Koleżanka
    Postów: 43 49

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie połówkowe robi się między 18-22 tygodniem, ale przyjmuje się, że do ukończenia 23 tygodnia też jest ok.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    c55f3e3k4voabtmt.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Wam, chyba tyle mi zostanie.
    Będę dzwonić do mojeg gina w Polsce,a jeszcze jutro mam wizytę pierwszą z położną i wypytam się co musi się dziać żeby mi zrobili to usg z pomiarami.

    :))

    Miłego dnia

    a badanie usg to koszt 130-160euro (500-650zł) także nie tak mało.. a za jedno już tyle płaciłam

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany... W Warszawie zrobisz za 150zł,co za masakryczne kwoty.

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak z punktu widzenia turysty Irlandia jest piękna :)
    to tak nie w temacie :)

    ps. jednak dziwne te zasady z usg i tam i w Anglii.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 01:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniLewe polkowe ok to Ci zrobia w Dub pl gin dr Dybkowski lub pl Medicus
    co do ceny to jeszcze nie wiem ale na pewno 150e, tez bede robic bo teraz w Pl powiedziano mi w Poz ze w 20 tyd I 5 dniu jest jeszcze za wczes na full ocene np twarzy...
    za 3 tyg umawiam
    sie oczyw prywaw do medicusa co cork tam ok dr Jakubow robi, ost scan 15min I all omowil az mi sie dluzylo..;;--))))) ale super, 30min wizyta, warto za 90e
    w Irl to komedia z ta opieka medycz, podobno w UK jest duzo lepiej
    zonie mego brata , 2 scan w 30 tyg powiedziano ze jej nei zrobia glukozy bo nie trzeba ....ze tylko niektorym robia z obciazona historia rodzinna I otylym
    ja robie akurat glukoze za pare tyg w Medicus cork panstwowo z poleccenia mej ok pl GP w Irl
    f2w39n73chqv1q3r.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Kucyk Przyjaciółka
    Postów: 75 30

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy to że dziecko jest wymiarowo starsze niż wiek z OM to znaczy że może być za późno na usg połókowe jak pójde w 22 tygodniu? Bo np w genetycznym powinno się je robić do CRL 8cm. Czy w połówkowym są też jakieś granice? Mój Maksiu jest o 10-14 dni większy wg usg i nie wiem czy w związku z tym nie powinnam pójść wcześniej niż przed skończeniem 22 tygodnia.

    7u223e3klgv0049z.png
    lph8h758wvghvk40.png
  • MagdaO Autorytet
    Postów: 508 1473

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kucyk wydaje mi się, że to nie będzie problem. Przy pierwszym badaniu, ważne jest, żeby dziecko nie miało CRL < 8mm, bo ma to znaczenie przy mierzeniu przezierności karkowej. A na etapie usg połówkowego dzieci zaczynają już się różnić między sobą, np. wagą i długością, więc, każdy musiałby mieć indywidualnie dobierany termin do wielkości dzieciątka, a z czymś takim się nie spotkałam. Jeżeli jednak chcesz mieć pewność, najlepiej zadzwoń do swojej poradni i zapytaj położną.

    er3mcwa17arhglng.png
    .png
  • mamablizniat:) Debiutantka
    Postów: 9 20

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nie wiem z kad niektore dziewczyny czerpia taka wiedze ze lekarze w uk i irlandi nie robia takich badan ja jestem w 20 tygodniu 4 dni dzis mam juz wykonane 5 usg i porobione wszystkie jakie trzeba badania i to w szpitalu zastanawia mnie to jak wam tak zle to czego wy tu siedzicie w tym kraju ja mieszkam juz tu 7 lat i jakos wszystko bez problemu sie odbywa pozdrawiam

    milusińska, weronika86, Krysti lubią tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ