X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Tydzień, a płeć :)
Odpowiedz

Tydzień, a płeć :)

Oceń ten wątek:
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 15 marca 2013, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sla.s wrote:
    http://www.badania-prenatalne.katowice.pl/
    Tu jest strona centrum medycznego do którego mam się udać.
    Czytałam opinie o tym centrum i wszystkie kobiety są zadowolone.
    Jednak nie wiem czy skoro idąc w 12 tygodniu a maluszek będzie miał w zasadzie 10 tygodni to w ogóle pytać :)

    Jesteś z Katowic??
    To ja polecam Centrum Krzysztofa Sodowskiego. tam na badaniach prenatalnych w 12 tygodniu ciązy poznałam płeć naszego maleństwa (oczywiście nie na 100%). badała mnie dr Kuka - Panasiuk, która słynie z tego, że bardzo wcześnie potrafi określić płeć. powiedziała, że pomyliła się w swojej karierze tylko kilka razy. Polecam ogólnie p. doktor i klinikę!

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agga dostałam skierowanie właśnie tam gdzie podałam, wydaje mi się, że przychodnia do której należę ma podisaną umowe właśnie z nimi bo podany jest numer tego centrum nawet na skierowaniu :) Już zapisałam się tam. Jeśli nie określi to będzie lekki zawód ale przecież nie na tym świat się kończy ;)

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 16 marca 2013, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, że to nie jest najważniejsze podczas badań prenatalnych:) Najwazniejsze, żeby dzidzia była zdrowea !

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • PAREL Ekspertka
    Postów: 237 235

    Wysłany: 16 marca 2013, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sla.s wrote:
    PAREL wrote:
    Sla.s z tego co widziałam mamy wyznaczony ten sam termin porodu, ja mam podobna sytuację, według ostatniej miesiączki powinnam mieć termin 12.X ale z USG ginekolog stwierdził że dzieciątko jest o tydzień mniejsze wiec dlatego 21.X, prenatalne mam wyznaczone na 2.04 i mam nadzieje że coś powie o płci :) jeśli mogę spytać kiedy miałaś ostatnią miesiączkę bo ja 5.01 i tez było stwierdzone że musiała być późna owulacja skoro według tygodni Kruszynka jest o tydzień młodsza :)

    Ostatnią miałam 14.01, owulacje wyznaczyło mi na 31.01. 08.02 już test był poytywny, a 11.02 miałam robioną betę - 90.73mIU/mL
    a według tego:
    Kobiety nie będące w ciąży: < 5,0 mIU/ml
    3 - 4 tydzień: 9 - 130 mIU/ml
    4 - 5 tydzień: 75 - 2 600 mIU/ml
    5 - 6 tydzień: 850 - 20 800 mIU/ml
    6 - 7 tydzień: 4 000 - 100 200 mIU/ml
    7 - 12 tydzień: 11 500 - 289 000 mIU/ml
    Byłam już w 3-4 tygodniu robiąc betę.
    A licząc od ostatnego okresu był to 29 dzień cyklu.
    Czyli 4 tydzień już na pewno po.
    # a co do terminu to mi 21.X wychodzi od ostatniej @.
    Ale jeśli maleństwo faktycznie ma te 6 tygodni dopiero (nie wiem w ogóle jakim cudem przy takiej becie wtedy) to termin będę miała na ok. 4.XI czyli dzień po moich urodzinach :)
    Ale kiedy sprawdzam kalkulator na ovu wg ostatniej owulacji to wyznacza mi na 24.X.

    Sla.s myśle że będziesz mieć przesunięty termin porodu tak jak pisałaś, mój pewnie sie już nie zmieni, owulacje miałam 21.01 , test pozytywny 5.02 a 6.02 beta 249mIU/mL, życzę powodzenia i poznania płci na kolejnym USG :) moja intuicja podpowiada mi że będę mieć dziewczynkę...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2013, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja na chłopca i oby sie sprawdziła :). umówiona mam wizytę na 26go na nfz i umówiłam wizytę prywatnie na 27go. Będę mieć porównanie.

  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 16 marca 2013, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sla.s to ty chodzisz albo masz zamiar chodzić do dwóch lekarzy!?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2013, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, chodzę do jednego. Ale najwidoczniej będę musiała zmienić lekarza ponieważ moja ginekolog nic mi nie mówi, nic nie jest w stanie mi wytłumaczyć, pokazać itd. Zadaje tylko jakieś pytania, a ja nic nie wiem. Jest bardzo konkretną kobietą ale ja również potrzebuje wytłumaczenia. Więc postanowiłam iść prywatnie zobaczyć jak będzie i najwyżej będę skłonna zmienić :) Każda z nas chciałaby wiedzieć co dzieje się z jej organizmem i z jej maleństwem konkretnie i dokładnie :)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • marta6963 Znajoma
    Postów: 24 27

    Wysłany: 16 marca 2013, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 21 tygodniu ciąży i w piątek dopiero poznam płeć dziecka. Wcześniej miałam usg w 12 tygodniu i jeszcze nie powiedział. Na wizycie w 17 tygodniu miałam tylko badanie bez usg bo nie było takiej potrzeby. Nie ukrywam, ze bardzo jestem ciekawa. Wszyscy mówią, ze chłopiec, a ja w głębi duszy pragnę córci.

    OlaZ lubi tę wiadomość

  • chucky Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 16 marca 2013, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi od 15 tygodnia poprzez kolejne usg aż do takiego na tydzień przed porodem mówili że to chłopak. Ja w to nie wierzyłam i urodziła się dziewczyna.

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    chucky
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 17 marca 2013, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agga84aa wrote:
    sla.s wrote:
    http://www.badania-prenatalne.katowice.pl/
    Tu jest strona centrum medycznego do którego mam się udać.
    Czytałam opinie o tym centrum i wszystkie kobiety są zadowolone.
    Jednak nie wiem czy skoro idąc w 12 tygodniu a maluszek będzie miał w zasadzie 10 tygodni to w ogóle pytać :)

    Jesteś z Katowic??
    To ja polecam Centrum Krzysztofa Sodowskiego. tam na badaniach prenatalnych w 12 tygodniu ciązy poznałam płeć naszego maleństwa (oczywiście nie na 100%). badała mnie dr Kuka - Panasiuk, która słynie z tego, że bardzo wcześnie potrafi określić płeć. powiedziała, że pomyliła się w swojej karierze tylko kilka razy. Polecam ogólnie p. doktor i klinikę!

    Agga84aa, szpital na poród też już masz wybrany? Katowice czy inne miasto na śląsku? Ja mieszkam we Wrocławiu, ale pochodzę z Sosnowca i zdecydowałam się na poród w rodzinnych stronach. Zastanawiam się nad Sosnowcem lub Tychami, ale dużo dobrego słyszałam też o Katowicach, tylko nie wiem o którym szpitalu. Na razie poszukuję sensownego lekarza na śląsku, który poprowadziłby końcówkę ciąży.

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2013, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała mi jeśli mam być szczera to Tychy mają zdecydowanie lepsze szpitale niż Sosnowiec i okolice :) Sama jestem z tych stron więc co nie co wiem.

  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 17 marca 2013, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sla.s,
    Słyszę przeróżne opinie, już mam jeden wielki mętlik w głowie. Porodówka w sosnowieckiej jedynce jest ponoć bardzo zmodernizowana i nowoczesna i w tej wersji działa od ok. roku, gorzej tam z położnymi (ponoć strasznie nieprzyjemne) i z kadrą lekarską, stąd myśl o Tychach. Zapisałam się na drugą połowe kwietnia do p. doktor, która pracuje w szpitalu w Tychach, jest bardzo polecana przez pacjentki. Jeśli naprawdę będzie sensowna to pewnie zdecyduje się właśnie na ten szpital, choć do Sosnowca mam rzut beretem.

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2013, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak osobiście polecałabym Ci Tychy jeśli wybierasz między tymi dwoma :)

  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 17 marca 2013, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sla.s wrote:
    Jednak osobiście polecałabym Ci Tychy jeśli wybierasz między tymi dwoma :)

    Dziękuję :)

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 17 marca 2013, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała_mi ja polecam szpital w Bogucicach. Poza tym, ze porodówka jest świeżo po remoncie, to bardzo fajna załoga tam pracuje. Ja chodze do lekarza tam pracującego, Michał Graniczka - poczytaj opinie, bardzo dobry lekarz. Wiele moich koleżanek rodziło w Bogucicach i jeszcze żadna nie narzekała ani na standrad ani na "obsługę". To teraz najnowocześniejsza porodówka na śląsku i cieszy się naprawdę dużym powodzeniem.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 17 marca 2013, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agga84aa wrote:
    Mała_mi ja polecam szpital w Bogucicach. Poza tym, ze porodówka jest świeżo po remoncie, to bardzo fajna załoga tam pracuje. Ja chodze do lekarza tam pracującego, Michał Graniczka - poczytaj opinie, bardzo dobry lekarz. Wiele moich koleżanek rodziło w Bogucicach i jeszcze żadna nie narzekała ani na standrad ani na "obsługę". To teraz najnowocześniejsza porodówka na śląsku i cieszy się naprawdę dużym powodzeniem.

    Dzięki wielkie :)

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 22 marca 2013, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj na usg genetycznym(13tydz.) pan doktor określił juz płeć. ewidentnie było widać, że to chłopak:)
    220320131914.jpg

  • ewajoanna Przyjaciółka
    Postów: 70 253

    Wysłany: 23 marca 2013, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Wam zazdroszczę że juz znacie płeć dziecka, ja muszę jeszcze poczekać zanim coś sie dowiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia :-)

  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 25 marca 2013, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piatek bylam u lekarza i troche sie zdziwilam jak zapytal czy chcemy znac plec dziecka, bo wydawalo mi sie ze troche za wczesnie.
    Nakierowal scan zatrzymal i pyta, no co widzisz. Odpowiadam jak dla mnie to chlopak, lekarz tez potwerdzil, ze widzi chlopca.
    U mnie w rodzinie w sumie same dziewczynki, wiec bedzie odmiana :-)

    aiwlys, vivien, anilorak, pasia27 lubią tę wiadomość

    Q82doi09kub0318v3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2013, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella gratuluje! i mega Ci zazdroszcze!:D też chciałabym juz znać płeć. I tym bardziej zazdroszcze Ci synusia <3 Ciesze się z Twojego szczęściem :D

    Ella lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ