X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Tydzień, a płeć :)
Odpowiedz

Tydzień, a płeć :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W którym tygodniu poznałyście płeć swojego maluszka?
    Na usg w prywatnym gabinecie czy może w państwowym? A może któraś z was najpierw poznała prywatnie a później państwowo :)
    Jakie były wasze uczucia kiedy dowiedziałyście się o płci i jak tą wiadomość przyjął wasz ukochany :)
    A może któraś marzyła skrycie o córce, a okazało się, że będzie synuś :) ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 20 tyg się dowiedziałam wstępnie, a w 22 tyg już pewniej. Obydwa prywatnie. Chciałam synka i jest, więc radość była ogromna ;)

  • Agnieszka Autorytet
    Postów: 703 550

    Wysłany: 15 marca 2013, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dowiedzieliśmy się pod koniec 15tc
    każdy kto mnie widział mówił mi mi ze będzie chłopiec a okazało się, ze będzie dziewczynka, mój Mąż ucieszył się z tego faktu od razu, ja aż wstyd się przyznać byłam na poczatku zawiedziona, być może dlatego, ze nie uznawałam innej opcji i gdzieś w podświadomości chciałam pierwszego chłopca, ale szoku nastąpiła wielka radość ze będzie córka :) wizyta była prywatna

    p19ucsqvxhad9jnf.png

    h84fio4pjmll44p3.png

    Aniołki 8tc [*] 13.02.2015 kochamy, tęsknimy, pamiętamy.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 12 tygodniu lekarz podczas USG powiedział, że dziecko nie ma siusiaka "ale może się jeszcze pojawić" ale my już wiedzieliśmy, że się nie pojawi. W 18 tygodniu wiedzieliśmy już na 100% że go nie ma i nie będzie :)

    Yari lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yoku prywatnie byłaś, że tak wcześnie?

    monalisa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u lekarza prywatnie ale on pracuje w szpitalu i zajmuje się wyłącznie diagnostyką prenatalną, specjalizuje się w USG i chyba wszystkim koleżankom około 13 tygodnia poiedział co widzi i ani razu się nie pomylił skubany :)

    Martika87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałaś czy mógły "podejrzeć" czy po prostu przy badaniach sam powiedział? Ja prenatalne mam na 10.04 czyli będę w 12tyg. Myślisz, że może jakaś szansa na płeć będzie? Tylko u mnie jest ten dziwny problem, że moja ginekolog twierdzi, że musiałam późno zajść bo maleństwo ma teraz ok 6-7tyg na ovu jest napisane, że taki płaśnie jest tydzień płodu jednak chyba sama już nie wiem czy jest prawidłowo..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, chyba zapytałam. Na kolejnym badaniu sam powiedział, ale lekarze na tym etapie rzadko mówią, za bardzo boją się pomyłki więc musiałabyś iść do lekarza z bardzo dużym doświadczeniem, który pracuje na bardzo dobrym sprzęcie i ma zaufanie do swoich umiejętności.

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.badania-prenatalne.katowice.pl/
    Tu jest strona centrum medycznego do którego mam się udać.
    Czytałam opinie o tym centrum i wszystkie kobiety są zadowolone.
    Jednak nie wiem czy skoro idąc w 12 tygodniu a maluszek będzie miał w zasadzie 10 tygodni to w ogóle pytać :)

  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 15 marca 2013, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Y

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2015, 08:48

    pysia13 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz zapytać ale nie nastawiaj się na zbyt wiele. Mój lekarz też przecież nie powiedział od razu, dopiero nasze przeczucie i jego informacje dały nam tę prawie-pewność :)

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 15 marca 2013, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zobaczyl w 12tyg i powiedzial ze to albo siusiak albo pepowina.pozniej w 15tyg maly sie wypial i dyndaly jajeczka a teraz w 18tyg centralnie zrobil fotke jajeczek wydrukowal i dal mezowi do albumu rodzinnego.wszystkie wizyty byly prywatnie.tak podejrzewalismy ze bedzie synek a jak lekarz to potwierdzil to radosc ogromna.maly zawsze sie ladnie ustawial siusiakiem do nas.hehe.

    andziol, weronika86 lubią tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 15 marca 2013, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie ze dziewczynce zawsze moze cos wyskoczyc w pozniejszych usg.he a chlopakowi jak siusiak wyskoczy to juz bedzie.hehe

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • PAREL Ekspertka
    Postów: 237 235

    Wysłany: 15 marca 2013, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sla.s z tego co widziałam mamy wyznaczony ten sam termin porodu, ja mam podobna sytuację, według ostatniej miesiączki powinnam mieć termin 12.X ale z USG ginekolog stwierdził że dzieciątko jest o tydzień mniejsze wiec dlatego 21.X, prenatalne mam wyznaczone na 2.04 i mam nadzieje że coś powie o płci :) jeśli mogę spytać kiedy miałaś ostatnią miesiączkę bo ja 5.01 i tez było stwierdzone że musiała być późna owulacja skoro według tygodni Kruszynka jest o tydzień młodsza :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży o płci (z dużym prawdopodobieństwem) dowiedziałam się w 16tc, potem w 18 byłam na USG prenatalnym i Gość nie miał najmniejszych wątpliwości, że to chłopiec...ja byłam pewna,że to będzie dziewczynka ale nie rozczarowałam się ani nic...teraz mam już synka (prawie 3 latka) ale nadal na płci mi nie zależy...byle było zdrowe :)
    A mój Mąż przekonany (i chyba chciałby,żeby tak było), że będzie drugi chłopiec. Za 3 tyg. mam USG genetyczne i podobno ten specjalista już w 12 tyg potrafi ocenić płeć...ja będę w 13 ...zobaczymy, co powie :)

    Asi lubi tę wiadomość

  • Kima Koleżanka
    Postów: 47 33

    Wysłany: 15 marca 2013, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na usg genetycznym w 12 tygodniu lekarz tylko powiedział, że coś dynda między nogami, ale najprawdopodobniej to pępowina. Następną wizytę mam za tydzień, może uda sie wtedy stwierdzić, a jak nie to mam wielką nadzieję że na usg połówkowym.

    Kaja lubi tę wiadomość

    hchy9jcgd2de24d6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PAREL wrote:
    Sla.s z tego co widziałam mamy wyznaczony ten sam termin porodu, ja mam podobna sytuację, według ostatniej miesiączki powinnam mieć termin 12.X ale z USG ginekolog stwierdził że dzieciątko jest o tydzień mniejsze wiec dlatego 21.X, prenatalne mam wyznaczone na 2.04 i mam nadzieje że coś powie o płci :) jeśli mogę spytać kiedy miałaś ostatnią miesiączkę bo ja 5.01 i tez było stwierdzone że musiała być późna owulacja skoro według tygodni Kruszynka jest o tydzień młodsza :)

    Ostatnią miałam 14.01, owulacje wyznaczyło mi na 31.01. 08.02 już test był poytywny, a 11.02 miałam robioną betę - 90.73mIU/mL
    a według tego:
    Kobiety nie będące w ciąży: < 5,0 mIU/ml
    3 - 4 tydzień: 9 - 130 mIU/ml
    4 - 5 tydzień: 75 - 2 600 mIU/ml
    5 - 6 tydzień: 850 - 20 800 mIU/ml
    6 - 7 tydzień: 4 000 - 100 200 mIU/ml
    7 - 12 tydzień: 11 500 - 289 000 mIU/ml
    Byłam już w 3-4 tygodniu robiąc betę.
    A licząc od ostatnego okresu był to 29 dzień cyklu.
    Czyli 4 tydzień już na pewno po.
    # a co do terminu to mi 21.X wychodzi od ostatniej @.
    Ale jeśli maleństwo faktycznie ma te 6 tygodni dopiero (nie wiem w ogóle jakim cudem przy takiej becie wtedy) to termin będę miała na ok. 4.XI czyli dzień po moich urodzinach :)
    Ale kiedy sprawdzam kalkulator na ovu wg ostatniej owulacji to wyznacza mi na 24.X.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2013, 15:19

  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 15 marca 2013, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój lekarz (prywatnie)w 16 tygodniu nie mógł dostrzec bo maleństwo nie chciało się pokazać :)
    tydzień później trafiłam na IP i lekarz nie pytając powiedział mi, że dziewczynka. Ucieszyłam się :) Chociaż powiedziałam do niego, że miałam przeczucie na chłopaka a on mi na to, że będzie następny ;)
    Ale większość osób mi mówiło, że dziewczynka będzie.
    Na chwilę obecną tylko my z M, znamy płeć. Za tydzień mam kolejną wizytę i jak lekarz potwierdzi to wtedy będziemy się dzielić nowiną i resztą rodziny :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adka i w sumie my też już znamy razem z Tobą. :) Ja marze o chłopcu, moja cała rodzina mówi, że będzie chłopiec, mój M również bierze pod uwagę tylko chłopca i mam nadzieje, że maleństwo które się rozwija to właśnie chłopiec :D

    Adka lubi tę wiadomość

  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 15 marca 2013, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe. no tak racja sla.s :) ale to już tak jest, że najpierw wie M. później koleżanki z forum a później całą reszta :)

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ