X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Twardnienie macicy (brzucha) . Która miała lub ma taki problem??
Odpowiedz

Twardnienie macicy (brzucha) . Która miała lub ma taki problem??

Oceń ten wątek:
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 22 lipca 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leticia wrote:
    Nie napisałaś więcej niż ja?
    Napisałaś zaniepokojonej dziewczynie w ciąży, że grozi jej poronienie. Takimi słowami mogłaś ją bardziej skrzywdzić niż pomóc.


    A co miałam jej napisać ,że jest wszystko w porządku i ma nie się czym martwić??? Sorry pytała o radę to ją dostała, a że nie była tym co chciała usłyszeć to już nie moja wina.

    Nie napisałam,że jej grozi poronienie tylko,że to jest objaw poronienia zagrażającego (a nie,że jest w trakcie poronienia)

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 22 lipca 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita25 wrote:
    Jaką panikę ja sieję??? nie napisałam nic więcej niż ty. Napisałam jakie miałam zalecenia Ja a wy wszystko bierzecie do siebie. Trochę dystansu. A jak go nie macie to nie szukajcie porad na forum. I tyle.

    Julita, dzieki oczywiscie za odpowiedź, ale napisalas to w taki sposob, ze naprawde sie przestraszylam.
    Wazne ze sprawdzilam i wszystko jest ok :)

  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 22 lipca 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita25 wrote:
    Jaką panikę ja sieję??? nie napisałam nic więcej niż ty. Napisałam jakie miałam zalecenia Ja a wy wszystko bierzecie do siebie. Trochę dystansu. A jak go nie macie to nie szukajcie porad na forum. I tyle.

    Julita, dzieki oczywiscie za odpowiedź, ale napisalas to w taki sposob, ze naprawde sie przestraszylam.
    Wazne ze sprawdzilam i wszystko jest ok :)

  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 22 lipca 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita25 wrote:
    A co miałam jej napisać ,że jest wszystko w porządku i ma nie się czym martwić??? Sorry pytała o radę to ją dostała, a że nie była tym co chciała usłyszeć to już nie moja wina.

    Nie napisałam,że jej grozi poronienie tylko,że to jest objaw poronienia zagrażającego (a nie,że jest w trakcie poronienia)

    Wydaje mi sie sie ze troche ostro odpowiadasz a nie jest to kompletnie potrzebne. Mozna wyrazić zdanie w lagodniejszy sposób.

    Dalsza dyskusja jest niepotrzebna. Sprawdzone i wszystko jest ok

  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 23 lipca 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj lekarz mówi ze przy zmianach pozycji moze twardnieć brzuszek. Nie martwcie się tym. A jak kiedys badal mnie inny lekarz i powiedziałam o tym ze mi twardnieje to tez skierował mnie na patologię wpisując w kartę "poronienie zagrażające" teraz biorę luteine magnez i nospe ale skurcze mam bardzo często. Brzuch twardnieje nawet jak leżę w bezruchu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2016, 17:41

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 25 lipca 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam twardnienia od 20 t.c. i to częściej w pozycji leżącej niż podczas chodzenia i tak dotrwalam już do 36/37 tygodnia :) a mialam czasami kilkanaście razy dziennie i nie widziałam poprawy po luteinie ani nospie. Także te twardnienia nie są zazwyczaj groźne ale warto sprawdzić u lekarza ;) Mi żaden lekarz nie powiedzial, ze to jest fizjologia ale mimo wszystko już jestem na końcówce i pewnie jeszcze troche pochodzę ;)

    magda94 lubi tę wiadomość

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 28 lipca 2016, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina gratuluję! Mi twardnieje od 16 a jestem w 30 wiec tez juz trochę za mną. Czasami mam 1-2 na godzinę a czasami ponad 10 na godzinę. Mimo to szyjka ciągle ma 4 cm i mam nadzieję że w najbliższym czasie to sie nie zmieni.

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 28 lipca 2016, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo kobiet skarży się na twardnienia macicy w czasie ciazy i prawie wszystkie rodzą w terminie :) Także nie stresujcie się ale sprawdzajcie u lekarza jak się szyjka miewa i będzie dobrze ;)

    Krakuska lubi tę wiadomość

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • michalinka87 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie martwcie się na zapas, ja mam twardnienia od 15 tygodnia dodatkowo lekkie skurcze i żeby było śmiesznie to ani nospa ani czopki nie pomagały, później w 18 tygodniu twardnienia bardzo bolesne po kilkanaście razy na godzinę. Ja się stresowałam wyobrażałam już sobie poród przedwczesny a szyjka ani drgnęła, caly czas ponad 4 cm. Teraz 25 tydzień bóle same ustały twardnienia sporadyczne niebolesne i widzę poród w terminie :)a ja się tylko niepotrzebnie nakręcałam...

  • anusia13 Koleżanka
    Postów: 56 27

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie twardnienie od około 15tyg szyjka ostatnio 4cm biore magB6 3X2 i nospe 3x1 oraz sanprobi ibs2x1 czasami nadal twardnieje jak zadługo siedze lub chodze 19tydz

  • magda94 Przyjaciółka
    Postów: 76 61

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez czesto twardnieje, najczesciej gdy leze.

    34bw43r8x3c08pa7.png

    mhsvx1hpg0g6h8qo.png
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 27 sierpnia 2016, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie twardnieje jedynie jak sie zdenerwuje albo jak wchodzę po schodach do mieszkania na 4 piętro. Tez mnie to troche martwi.... Ale nie straszę sie sama porodem przedwczesnym ;)

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Papla90 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam bardzo podobny problem. Od 18 tc czuję ruchy (pierwsza ciaza), a od 19 stawia i twardnieje mi brzuch. w 20 tc lezałam 4 dni w szpitalu, ale stwierdzili, ze wszystko jest ok. W zeszlym tygodniu bylam na kontroli u mojej gin i caly czas ok, szyjka zamknieta, 30mm, nie skraca się. Od tygodnia mam takie skurcze, ze masakra, co chwilę. Mimo, ze od 3 tygodni leze, biore luteine, nospe i aspragin to nic nie pomaga. W piatek zaczynam 23 tc, ale sie mega martwie. Dzisiaj pojadę chyba do gin, zeby sprawdzial szyjke, bo wizyte mam dopiero za tydzien, ale nie wiem czy z tych nerwow wytrzymam, takich skurczy mocnych to jeszcze nie mialam. Dzisiaj już z 15 razy, a dopiero jest po 15 ;/

  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 1 września 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam stawiania się macicy i co 10 minut ze utrudniało chodzenie nieraz od ok 30 tygodnia ciąży. Lekarz nadal szyjkę wszystko było dobrze mimo ze tez się tym martwiłam. Urodziłam w 39 tygodniu i córcia wcale nie chciala wcześniej wyjść. Zatem nie zawsze to oznacza cos groźnego. Tak samo jak z plamieniami we wczesnej ciąży. Sama miałam i panikowałam brałam duphaston i wszystko było ok. Au innych wiadomo jak nieraz to się kończy niestety...

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam twardnienie od 21tc. Najgorzej było przy wstawaniu albo oddawaniu moczu. Zaczęłam brać magnez i jak mocno się napinał to dopochwowo luteinę. Teraz mam o połowę rzadziej twardnienie i jest mniej bolesne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papla90 wrote:
    Dziewczyny, mam bardzo podobny problem. Od 18 tc czuję ruchy (pierwsza ciaza), a od 19 stawia i twardnieje mi brzuch. w 20 tc lezałam 4 dni w szpitalu, ale stwierdzili, ze wszystko jest ok. W zeszlym tygodniu bylam na kontroli u mojej gin i caly czas ok, szyjka zamknieta, 30mm, nie skraca się. Od tygodnia mam takie skurcze, ze masakra, co chwilę. Mimo, ze od 3 tygodni leze, biore luteine, nospe i aspragin to nic nie pomaga. W piatek zaczynam 23 tc, ale sie mega martwie. Dzisiaj pojadę chyba do gin, zeby sprawdzial szyjke, bo wizyte mam dopiero za tydzien, ale nie wiem czy z tych nerwow wytrzymam, takich skurczy mocnych to jeszcze nie mialam. Dzisiaj już z 15 razy, a dopiero jest po 15 ;/

    Ja tak miałam np. ze stresu albo jak za dużo chodziłam lub jak mała mocniej mnie kopała. Tylko, że jak na razie mi po magnezie przeszło. Dużo więcej leżę i zero dźwigania.

  • davanda Przyjaciółka
    Postów: 135 26

    Wysłany: 28 września 2016, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 25tygodniu ciąży. Właśnie kilka dni temu zaczął mi twardnieć brzuch, wystraszyłam się... ale dziś już nic mi nie Dołęga, maluszek się rusza)

    2013 - Aniolek 8tg.
    2015 - Aniolek 8tg.
    2016 - Aniolek 5tg.

    Czekamy na drugiego synka - 20.10.2018
    Synek kochany 10.01.2017
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 29 września 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez to mam ,moja lekarka nazwała to "stawianiem się macicy", kazała mi brać Asmag 3x dziennie po 2 tabletki i jest poprawa :)

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • Laskotka Koleżanka
    Postów: 98 12

    Wysłany: 30 września 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi twardnieje od ok 13tc i do tego odczuwam różne bóle. Z paniki odwiedziłam już 3 lekarzy w tym jeden prywatnie z myślą, że tamci olewają sprawę. Każdy lekarz stwierdził, że taka widocznie moja uroda plus stres. Wszystko wysoko zamknięte z dzidziusiem też okej wszystko.
    Mam brać Duphaston cały czas (biorę od początku ciąży), 3x dziennie Asmag, kompleks witamin i melise nawet 3 x dziennir by się i macice wyciszyć.

    Starania od września 2014r.
    Mama 7letniej Magdalenki.
    PCOS,niski progesteron, brak rosnących pęcherzyków, cienkie endo
    2.02.2015r- ciąża biochemiczna..
    Stymulacja i walka, w lipcu cud! 2 kreski!
    Oczekujemy naszej Iskierki Nadzieji - marzec 2017
‹‹ 12 13 14 15 16
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ