X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Twardnienie macicy (brzucha) . Która miała lub ma taki problem??
Odpowiedz

Twardnienie macicy (brzucha) . Która miała lub ma taki problem??

Oceń ten wątek:
  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma takiego tematu wiec załozyłam :) Która z was drogie mamuśki miała twardnienie macicy(brzucha)??? Długo brałyscie na to leki ?? :) I jakie?

    Ja mam luteine dopochwowo, nospe i magnez rozpuszczalny;)

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam przez kaszel. Internistka kazała kupić sobie coś rozpuszczalnego, co będzie zawierało i magnez i potas. Farmaceutka dała mi Zdrovit skurcz w saszetkach. Piję jedną dziennie już od ponad tygodnia i minęło :).

    Agusia2312, gosiunia lubią tę wiadomość

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, ze lekarz stwierdza twardość macicy, samej można to rozpoznać?

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twardnienie macicy sama jesteś w stanie wyczuć. To trwa przez krótką chwilę, napina Ci się mocno (ale bezboleśnie) dolna część brzucha i puszcza, albo sama, albo po zmianie pozycji. Takie rzadkie twardnienia nie są groźne, to mogą być też skurcze braxtona-hicksa, macica przygotowuje się do porodu, ale jeśli są intensywne i nie ustępują po odpoczynku, to wtedy należałoby zainterweniować. Pomóc może właśnie magnez, lekarze też często na twardnienia dają luteinę dopochwowo.

    Agusia2312, gosiunia lubią tę wiadomość

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mozna ale ja nie wiedziałam do do konca czy to to;) Zreszta raz mi sie tylko tak zrobiło w nocy że przeszło mi przez mysl ze moze mi twardnieje;)

    W dzien tego nie czuje ale w nocy raz czułam . Martynika ja kupiłam magnez forte rozpuszczalny tez z firmy Zdrovit:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2014, 18:38

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tylko raz Ci się tak zrobiło, to po co luteina? Dostałaś ją konkretnie na twardnienia?

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myliłam jeszcze twardnienia z wzdęciami, które były czasami wręcz bolesne i miałam wtedy napięty cały brzuch, również od pępka w górę, pod same piersi. Tak, że aż skóra była napięta.

    Lekarka wyjaśniła mi, że to nie są twardnienia. Twardnienia to właśnie spinanie się samej macicy. Zaś na to, co mi dolegało ginekolog zalecił jeść dużo mniejsze posiłki, a częściej, no i dbać o regularnie wypróżnienia.

    I faktycznie, gdy jadłam pół obiadu, a drugie pół kończyłam za jakiś czas, nie najadając się od razu do syta, miałam mniejsze problemy z brzuchem. A co to faktycznie są twardnienia brzucha zobaczyłam właśnie przy okazji kaszlu.

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NO po badaniu ginekologicznym tak stwierdził że jest dosc twarda macia.

    landka lubi tę wiadomość

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W II trymestrze duzo piszą dziewczyny na ten temat

    bontbhr.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha nie zauważyłam tego u siebie, albo myle z czyms innym, ginia nic nie mowila, jak badala, tylko ze wszystko ok.

    Magnez forte zdrovit jest dobry, rozpuszczalny :)

    Agusia2312 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:
    Twardnienie macicy sama jesteś w stanie wyczuć. To trwa przez krótką chwilę, napina Ci się mocno (ale bezboleśnie) dolna część brzucha i puszcza, albo sama, albo po zmianie pozycji. Takie rzadkie twardnienia nie są groźne, to mogą być też skurcze braxtona-hicksa, macica przygotowuje się do porodu, ale jeśli są intensywne i nie ustępują po odpoczynku, to wtedy należałoby zainterweniować. Pomóc może właśnie magnez, lekarze też często na twardnienia dają luteinę dopochwowo.


    hmm, dzis w nocy, cos mnie scisnelo w dole brzucha,lekko zabolalo, za chwile puscilo, ale po zmianie pozycji, dziwne to bylo, pierwszy raz mialam tak, chociaz jakby za chwile przenioslo sie w okolice gornej czesci brzucha i puscilo...dziwne, ciekawe czy to to...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam coś takiego że raz na jakiś czas spina mi się dół brzucha poniżej pępka trzyma przez parę sekund i puszcza. Nie wiem czy to są skurcze czy twardnienie brzucha ? Wizytę u gina mam 3 lutego więc zapytam.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    zem3i09keg891u11.png
  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam ze ja tak raz miałam w nocy co stwierdziłam ze to to chyba, też tak mnie złapało w dole brzucha i takie uczucie jakby w góre szło i puściło. Wczoraj juz nie miałam, a w dzien nie czuje.

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! takie twardnienie to skurcze Braxtona Hicksa. Nie są podobno niczym nienormalnym a przygotowują macicę do porodu. Też od czasu do czasu je czuję ale są one bezbolesne.

    Kulka41 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na takie dolegliwości biorę z polecenia ginekologa 3 x magnez i 3 x nospe dziennie, profilaktycznie jak to mówi lekarz ;-)

  • Duchess Autorytet
    Postów: 326 633

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja również dostałam dziś na twardnienie luteine, od trzech dni oprócz wieczornego napinania mam też jakieś dziwne bóle w dole brzucha, a twardy brzuch obudził mnie dzis o 5 rano:(

    f2wli09kll2jbdtn.png
  • Drelin Przyjaciółka
    Postów: 116 134

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam w poprzedniej ciąży. Od 20 tyg brałam fenoterol plus czasami kroplówki z magnezem, no i leżenie.

    yuudrjjg1yagrwny.png
  • Kreska Nowa
    Postów: 1 2

    Wysłany: 2 lutego 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, to mój pierwszy wpis na forum(bo nawet nie wiedziałam że tu takowe jest ;) ) -chciałam tylko napisać że ja najpierw bagatelizowałam twardnienie,bo wydawało mi się że to dzidziuś się tak wypina.Ale jak brzuch twardniał często i bolał przy tym powiedziałam lekarzowi-trafiłam na kilka dni do szpitala-bo to twardnienie to skurcze- u mnie spowodowały to że, z szyjką zaczeło się coś dziać-ale po lekach i leżeniu "wyładniała"- teraz biorę luteinę dopochwowo, no-spę, magnez, i czopki scopolan-a i tak twardnieje bo nie umiem leżeć bezczynnie w łóżku. tak więc uważajcie na te twardnienia!!(ja np. wczoraj spanikowałam bo wg. mnie odkleiło mi się trochę czopu śluzowego-jestem w trzeciej ciąży to wiem jak wygląda-ale narazie ok.-to może się macica uspokoi.
    Pozdrawiam

    Limerikowo, Gosia-WK lubią tę wiadomość

  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 2 lutego 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info jutro widzę się z ginem to na pewno mu o tym powiem

    zem3i09keg891u11.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 3 lutego 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jak czuje ze mi twardnieje brzuszek to zazwyczaj staram sie polozyc na pare min, zauwazylam ze jak dl sie nachodze np po spcerze napina sie i napreza lub nasiedze z kompem takze za dlugo to tak samo i taki dyskomfort czuje nacisku/ucisku od strony klatki na brzuszek
    biore co dzien Aspargin to magnez z potasem 2 w 1 :--)) wiec raczej pomaga
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ