X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr TSH
Odpowiedz

TSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 13 września 2017, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny.. strasznie się martwię. Przed ciąża już miałam podwyższone TSH około 3.5 więc brałam euthyrox na zbicie. Brałam 37.5 dawkę. No i na początku ciąży tsh było w normie jakoś 1.8. Teraz w 13 tyg sobie zbadalam kontrolne i ... okazało się że mam 3.7. Napisałam sms do lekarki i kazała mi zwiększyć dawkę i pokazać się za 4tg. Jednak ja się martwię o dzidziusia. Czy mogło mu się coś stać? Czy ktoś tak miał i urodził zdrowego maluszka ?...

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się, TSH nadal masz w normie, ale tak jak napisała Ci Pani doktor trzeba zwiększyć dawkę aby zejść przynajmniej do poziomu 2,5. W pierwszym trymestrze i aż do mniej więcej 20tygodnia dziecko pobiera hormon tarczycy od Ciebie i wyniki co miesiąc mogą być podwyższone mimo zwiększonej dawki. Ja zaczynałam ciążę z dawką Euthyroxu 25/50, a teraz w II trymestrze biorę już 75 i co wizytę miałam zwiększaną dawkę.

  • Anans Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 21 listopada 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.Mam to samo pytanie i zmartwienie.Otórz na początku ciąży w I trymestrze TSH miałam 5.85 gdzie norma była 2.30 .dostalam eutyrox 50 i po kilku tyg.spadło do normy w I trymestrze.Zrobilam po 3 tyg.kontrolę TSH a jestem w 16 tyg.ciaży a tam 6.48 bardzo się tym wynikem zestresowalam .Slyszałam że wynik TSH może w ciągu ciąży się waha i to że biorę lek na obniżenie nie oznacza że zawsze ten poziom będzie stały....
    Jeśli macie jakieś swoje doświadczenia w tym temacie piszcie.pozdrawiam

    Anans
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 22 listopada 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiście, że tarczyca może szaleć w ciąży, moja nie aż tak, ale z dawki 75 przed ciążą doszłam do 150;
    ja chodziłam do endo na początku ciąży co tydzień, potem dwa, potem co 4 tygodnie, zawsze mi ustala nową dawkę;

    pamiętaj, żeby badanie robić z krwi na czczo przed tabletką, a jeśli łykasz na wieczór, to też badanie się robi bez tabletki;
    oprócz tego badanie TSH może być niemiarodajne w ciąży, trzeba badać razem TSH i fT4

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 22 listopada 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciazy najwazniejsze jest Ft4 bo jest w miare stabilne i pokazuje faktyczny obraz. Tsh skacze. Ale i tak powinno byc ponizej 2. Trzeba chodzic do endo i zwiekszac dawke. Ja ostatnio mialam 0,5 (a wczesniej zawsze między 2a3) ale pozostalam na tej samej dawce Euthyrox50. W piątek badam ponownie.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Anans Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 22 listopada 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za podzielenie się swoimi doświadczeniami.Dzisiaj miałam wizytę kontrolną
    Dziecko rozwija się prawidłowo...lekarz mnie trochę uspokoił ale mimo wszystko dzisiaj już się umówiłam do 3 endo...wszystkie terminy odległe,nawet te prywatne....więc jak się uda do końca listopada to będzie sukces.pozdrawiam

    Anans
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 23 listopada 2017, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrób koniecznie sobie badanie krótko przed wizytą, żeby iść do lekarza od razu z wynikami

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • appee Ekspertka
    Postów: 240 190

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży muszą cię wszędzie przyjąć państwowo w ciągu 7 dni roboczych, powołuj się na ustawę "Za życiem". Jak będą mieli co przeciwko poproś o odmowę na piśmie. M.in. Matkaprawnik o tym pisała i Mamaginekolog na fb.

    Zosiuleńka:)
    https://www.maluchy.pl/li-72083.png

    ex2bvcqgf0ivz93s.png
  • Anans Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 23 listopada 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za pomoc i rady.Jutro dzwonie po klinikach..zobaczymy

    Anans
  • kajax Autorytet
    Postów: 512 168

    Wysłany: 8 lipca 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co jak jest zbyt niskie TSH? Wyniki badań wszystkie mam w normie, tarczyca zdrowa przed ciążą badana co kilka miesięcy zawsze norma. Teraz poniżej 22 tc

    Wojtek Ur 9.09.2015 przez nagle CC 2420/52/10
    Stasio ur. 01.03.2018 ProFamilia przez CC 2920/50/10
    Ula ut 27.10.2020 Salce Łódź przez CC 2630/50/10
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ