BellyBestFriend
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

OvuGrażyna
Ekspertka
77

Wysłany: 13 września 2017, 08:46
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny.. strasznie się martwię. Przed ciąża już miałam podwyższone TSH około 3.5 więc brałam euthyrox na zbicie. Brałam 37.5 dawkę. No i na początku ciąży tsh było w normie jakoś 1.8. Teraz w 13 tyg sobie zbadalam kontrolne i ... okazało się że mam 3.7. Napisałam sms do lekarki i kazała mi zwiększyć dawkę i pokazać się za 4tg. Jednak ja się martwię o dzidziusia. Czy mogło mu się coś stać? Czy ktoś tak miał i urodził zdrowego maluszka ?...

7v8rdqk3dbllser2.png

[konto usunięte]

Wysłany: 13 września 2017, 09:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
Nie martw się, TSH nadal masz w normie, ale tak jak napisała Ci Pani doktor trzeba zwiększyć dawkę aby zejść przynajmniej do poziomu 2,5. W pierwszym trymestrze i aż do mniej więcej 20tygodnia dziecko pobiera hormon tarczycy od Ciebie i wyniki co miesiąc mogą być podwyższone mimo zwiększonej dawki. Ja zaczynałam ciążę z dawką Euthyroxu 25/50, a teraz w II trymestrze biorę już 75 i co wizytę miałam zwiększaną dawkę.

Anans
Debiutantka
1

Wysłany: 21 listopada 2017, 18:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej dziewczyny.Mam to samo pytanie i zmartwienie.Otórz na początku ciąży w I trymestrze TSH miałam 5.85 gdzie norma była 2.30 .dostalam eutyrox 50 i po kilku tyg.spadło do normy w I trymestrze.Zrobilam po 3 tyg.kontrolę TSH a jestem w 16 tyg.ciaży a tam 6.48 bardzo się tym wynikem zestresowalam .Slyszałam że wynik TSH może w ciągu ciąży się waha i to że biorę lek na obniżenie nie oznacza że zawsze ten poziom będzie stały....
Jeśli macie jakieś swoje doświadczenia w tym temacie piszcie.pozdrawiam

Anans

k878
Autorytet
1059

Wysłany: 22 listopada 2017, 11:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
oczywiście, że tarczyca może szaleć w ciąży, moja nie aż tak, ale z dawki 75 przed ciążą doszłam do 150;
ja chodziłam do endo na początku ciąży co tydzień, potem dwa, potem co 4 tygodnie, zawsze mi ustala nową dawkę;

pamiętaj, żeby badanie robić z krwi na czczo przed tabletką, a jeśli łykasz na wieczór, to też badanie się robi bez tabletki;
oprócz tego badanie TSH może być niemiarodajne w ciąży, trzeba badać razem TSH i fT4

Córeczka 12.2017 <3
Córeczka 08.2019 <3

edwarda20
Autorytet
2213

Wysłany: 22 listopada 2017, 12:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
W ciazy najwazniejsze jest Ft4 bo jest w miare stabilne i pokazuje faktyczny obraz. Tsh skacze. Ale i tak powinno byc ponizej 2. Trzeba chodzic do endo i zwiekszac dawke. Ja ostatnio mialam 0,5 (a wczesniej zawsze między 2a3) ale pozostalam na tej samej dawce Euthyrox50. W piątek badam ponownie.

dqprqps6kaqxmc83.png

Anans
Debiutantka
1

Wysłany: 22 listopada 2017, 22:02
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzięki dziewczyny za podzielenie się swoimi doświadczeniami.Dzisiaj miałam wizytę kontrolną
Dziecko rozwija się prawidłowo...lekarz mnie trochę uspokoił ale mimo wszystko dzisiaj już się umówiłam do 3 endo...wszystkie terminy odległe,nawet te prywatne....więc jak się uda do końca listopada to będzie sukces.pozdrawiam

Anans

k878
Autorytet
1059

Wysłany: 23 listopada 2017, 07:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
zrób koniecznie sobie badanie krótko przed wizytą, żeby iść do lekarza od razu z wynikami

Córeczka 12.2017 <3
Córeczka 08.2019 <3

appee
Ekspertka
190

Wysłany: 23 listopada 2017, 09:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
W ciąży muszą cię wszędzie przyjąć państwowo w ciągu 7 dni roboczych, powołuj się na ustawę "Za życiem". Jak będą mieli co przeciwko poproś o odmowę na piśmie. M.in. Matkaprawnik o tym pisała i Mamaginekolog na fb.

Zosiuleńka:)
https://www.maluchy.pl/li-72083.png

ex2bvcqgf0ivz93s.png

Anans
Debiutantka
1

Wysłany: 23 listopada 2017, 20:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzięki dziewczyny za pomoc i rady.Jutro dzwonie po klinikach..zobaczymy

Anans

kajax
Autorytet
168

Wysłany: 8 lipca, 14:46
Cytuj | (0) | Zgłoś
A co jak jest zbyt niskie TSH? Wyniki badań wszystkie mam w normie, tarczyca zdrowa przed ciążą badana co kilka miesięcy zawsze norma. Teraz poniżej 22 tc

Wojtek Ur 9.09.2015 przez nagle CC 2420/52/10
Stasio ur. 01.03.2018 ProFamilia przez CC 2920/50/10
..i w drodze może tym razem córka:)

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)