X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Toxo - badanie
Odpowiedz

Toxo - badanie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sharin Znajoma
    Postów: 18 23

    Wysłany: 3 lutego 2015, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Obecnie jestem w 20 tyg ciąży i chciałabym zapytać Was drogie dziewczyny jak to jest z badaniami na toksoplazmozę. Zupełnie nieświadomie zdarzyło mi się 2-3 razy zjeść kanapkę z szynką parmeńską z lidla. Dopiero wczoraj doczytałam, że to surowe mięso i że nie wolno w trakcie ciąży tego typu wędlin jeść. Badanie na toksoplazmozę miałam 1,5 roku temu i oba wyniki były ujemne. W trakcie ciąży nie robiłam badań, lekarz nie zalecił, a sama na to nie wpadłam. Wczoraj lekarz powiedział, że kilkoma plasterkami nie mam się przejmować, ale wiecie jak to jest. Uważam co jem, nie chcę panikować, ale czułabym się spokojniejsza gdybym wiedziała co zrobić. Czy teraz po 20. tyg mogę zrobić takie badania czy raczej za dużo to nie da, bo wyniki powinny być interpretowane razem z tymi początkowymi? Czy też nie ma co panikować po zjedzeniu dosłownie kilku plasterków? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 lutego 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli nie miałaś robionego badania na toksoplazmozę na początku ciąży to jak najbardziej możesz wykonać je teraz.
    Jeżeli to Cię uspokoi to idź zrób i będziesz wiedzieć,bo takie gdybanie,zamartwianie się i rozmyślanie nie jest dobre ani dla Ciebie ani dla maluszka.
    Po wynikach będziesz wiedziała co dalej.

    Sharin lubi tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 4 lutego 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie badanie powinno robić się od razu na początku, bo z tego co wiem jeden z któryś tych wyników jak jest dodatni to oznacza że przechodziło się chorobę i ma się przeciwciała, ja tak miałam akurat i było ok, że jeden dodatni wynik a drugi ujemny. Z tego co mi mówiła lekarska o ile dobrze też zrozumiałam to że gdybym miała ujemny ten jeden co dodatni był to że trzeba na niego uważać. I coś chodziło też o odchody kocie żeby wtedy unikać i oczywiście tego jedzenia surowego. Jeśli nie ma się przeciwciał to trzeba potem leczyć tą infekcję. Dlatego warto zrobić, 20 tc to jeszcze jest sporo czasu do końca więc lepiej nie zwlekać.

    Sharin lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 6 lutego 2015, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sharin jeśli to Cię uspokoi to jak najabrdziej zrób to badanie w klasie IgG i IgM, wiek ciąży nie ma tu najmiejszego znaczenia. Swoją drogą to lekarz już dawno powinien Ci zlecić badanie na toksoplazmozę ;)

    Sharin lubi tę wiadomość

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ